سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش رفع خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس می پردازیم.تا به حال با خطای ۴۲۹ Too Many Requests مواجه شده اید،درخواست بیش از حد ،در سایت وردپرسی خود مشاهده می کنید؟ این خطا می تواند بسیار ناامید کننده باشد زیرا دلیل آن مشخص نیست. در این مقاله، ما به شما چگونگی حل این خطا را آموزش خواهیم داد.

دلیل خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس چیست؟

دلیل اصلی خطا ۴۲۹ Too Many Requests هنگامی است که یک کاربر، ربات و یا یک اسکریپت سعی می‌کند به سرور درخواست زیادی ارسال نماید. این یک مقیاس برای جلوگیری از حملات «DDOS» به وب‌سایت‌هاست.با این حال، اگر به درستی پیکربندی و تنظیم نشود،در این صورت ممکن است مانع اجرای صحیح موتورهای جستجوگر و سایر «API» ها شود و موجب عملکرد غیرمنتظره در وب‌سایت شما گردد.گاهی این خطا زمانی رخ می‌دهد که یک اسکریپت در وب‌سایت شما درخواست‌های بیش‌ ازحدی به یک وب‌سایت یا محیط خدماتی دیگری ارسال کرده که آن وب‌سایت از یک «API» استفاده می‌کند. در آن صورت، «API» با یک کد خطای ۴۲۹ واکنش نشان می‌دهد.بعد از گفتن این مسئله، بیایید به نحوه‌ی عیب‌یابی راحت و برطرف کردن خطای «درخواست بیش‌ازحد ۴۲۹» در وردپرس بپردازیم.

 خطای 429 Too Many Requests در وردپرس
خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس

رفع خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس

این خطا می تواند توسط تعدادی از عوامل ایجاد شود. راه های زیر را برای رفع مشکل ایجاد شده بررسی کنید.

افزونه های ناسازگار را پیدا و غیرفعال کنید

رایج ترین دلیل خطای ۴۲۹ اغلب یک افزونه مخرب در وب سایت شماست.افزونه ها وقتی می توانند درخواست های بعدی خود را به وب سایت شما ارسال کنند که ممکن است با یک خطای ۴۲۹ توسط سرور رد شوند.اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین های وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید. شما می توانید این کار را با مراجعه به صفحه افزونه ها در ناحیه ادمین وردپرس و انتخاب همه پلاگین ها انجام دهید. پس از آن، گزینه غیرفعال کردن را انتخاب کرده و بر روی اجرا کلیک کنید.

خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

استفاده از قالب پیش فرض وردپرس

آسان روش های برای پی بردن به این موضوع، استفاده از قالب پیش فرض وردپرس مثل ۲۰۱۷ یا همان Twenty Seventeen است. اگر با این کار خطای مذکور رفع شد، اطمینان پیدا خواهید کرد که مشکل از قالب بوده و می توانید اقدام به تعویض قالب کنید یا با طراح قالب تماس گرفته و از وی بخواهید که مشکل مذکور را حل کند.

بیشتر بدانید:  نمایش تاریخ آخرین به روز رسانی پست‌ها بدون استفاده از افزونه

از ارائه‌دهنده‌ی خدمات میزبانی خود کمک بگیرید

بیشتر وقت‌ها، شما خطای «درخواست بیش‌ازحد ۴۲۹» را در محیط‌های خدماتی شخص ثالث می‌بینید که به دسترسی به وب‌سایت شما نیاز دارند. آن‌ها می‌توانند موتورهای جستجوگر، ربات‌های خزنده‌ی وب و سایر برنامه‌های وب باشند. اگر شما این خطا را در «موتور جستجوی گوگل» و یا هر برنامه‌ی خدماتی شخص‌ثالث دیگری دیدید، پس احتمالش هست که در حال ارسال درخواست‌های زیادی به وب‌سایت شما باشند. در آن صورت، شما باید از ارائه‌دهنده‌ی خدمات میزبانی وردپرس خود بخواهید که مسیر این درخواست‌ها را مسدود نکند.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

رفع مشکل جاوا اسکریپت Render Blocking در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس

رفع خطای حافظه خالی در وردپرس| افزایش حافظه php

رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

منبع:‌ تیک تم – ارائه دهنده: قالب تجاری وردپرس – قالب شخصی وردپرس –پشتیبانی وردپرس