بسیاری از مدیران سایت های وردپرس در فکر ایجاد منو های متفاوت برای اعضای سایت می باشند. اما نمی دانند که آن ها را چگونه ایجاد نمایند. ممکن است مدیران برای اعضایی که وارد سایت شده اند، برای ورود به پروفایل کاربری و ورود به سایت لینک هایی قرار دهند. و یا ممکن است برای کسانی که هنوز در وب سایت عضو نشده اند، جهت ثبت نام در سایت لینکی قرار دهند. در این مقاله قصد آموزش ساخت منوی متفاوت در وردپرس را داریم. با ما همراه باشید…

ساخت منوی متفاوت در وردپرس برای اعضا سایت

با ارائه یک مثال به چگونگی نمایش منو متفاوت می پردازیم. فرض کنید در وب سایت خود یک منو به نام حساب کاربری دارید. شما می خواهید هنگام ورود کاربر به آن بتواند به پروفایل خود دسترسی داشته باشد. و همینطور می خواهید هنگامی که کاربر به سایت وارد نشده در این منو با عنوان ورود/ عضویت نمایش داده شود. سپس به صفحه عضویت هدایت شود.

با نوشتن قطعه کدی در وردپرس می توانید منوی متفاوت ایجاد کنید.

منوی متفاوت

ساخت منوی متفاوت در وردپرس

ممکن است قالب وردپرسی شما برای ایجاد منو فقط یک محل داشته باشد، شما می توانید در همین محل چندین منوی متفاوت برای اعضا و کاربران خارجی بسازید. اکنون به بخش نمایش –> فهرست ها مراجعه کنید تا منوی متفاوت برای اعضای سایت درست کنید. برای اعضای وارد شده یک منو با عنوان logged-in و برای کاربران خارجی یک منو با عنوان logged-out ایجاد نمایید.

سپس بعد از ایجاد منو ها به فایل functions.php قالب وردپرس خود رفته و قطعه کد زیر را در آن کپی کنید:

حال با اضافه کرن این قطعه کد به قالب وردپرس خود، منوی logged-in برای کاربرانی که وارد سایت شده اند، نمایش داده می شود. اما در مقابل برای کاربرانی که ثبت نام نکرده اند یا وارد سایت نشده اند، منوی متفاوتی نمایش داده خواهد شد.

منوی متفاوت

با استفاده از این روش، به راحتی توانستید دو منوی متفاوت را به صورت همزمان و در حالت های مختلف برای اعضای سایت خود قرار دهید. همچنین می توانید لینک ورود و خروج از مدیریت وردپرس را به منوی سایت خود بیافزایید. البته کسانی که مایل به استفاده از کد در وردپرس خود نیستند، می توانند از افزونه هایی در این زمینه استفاده کنند.

امیدوارم این مقاله وردپرس برای شما تیک تمی ها مفید باشد.

شاد و پیروز باشید…

مطالب بیشتر:

آموزش ساخت پاسخگویی اتوماتیک به ایمیل ها در Cpanel

بک لینک ها چه تاثیری در سئو سایت دارند؟

روش هایی جهت غیر فعال سازی افزونه های وردپرس

سئو خودکار مطالب وردپرس با استفاده از شورت کد

منبع: تیک تم: ارائه دهنده مقالات: وردپرسقالب وردپرسویدیو آموزشی