سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به آموزش ایجاد محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip می پردازیم. محدود کردن دسترسی به سایت با هر روشی که انجام شود اهمیت زیادی دارد و برای امنیت و حفاظت از وبسایت ها امری ضروری است.در هر صورت شما به عنوان یک مدیر  وبسایت باید محدودیت هایی برا امنیت بیشتر سایت خود در  نظر بگیرید و آن را درست اجرا کنید.

ایجاد محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip

محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip یکی از بهترین راه های افزایش امنیت در وردپرس است. که با استفاده از آن می توانید تا امکان دسترسی به وردپرس را صرفا برای یک رنج آی‌پی خاص و یا چند آی‌پی محدود کند. با استفاده از محدودیت دسترسی به وردپرس با آی‌پی می توانید تا برای آی‌پی مورد نظر دسترسی را قرار داده و برای سایر آی‌پی ها دسترسی را محدود کنید.

محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip
محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip

حملات Brute Force چیست؟

این حملات یکی از روش های هکران برای ورود در وبسایت ها است که معمولا توسط نرم‌افزارهایی صورت می گیرد و در آن بر اساس حدس و گمان رمز‌های زیادی وارد می‌شود تا در آخر به رمز صحیح را پیدا کنند. هرچه رمز طولانی‌تر و متشکل از اعداد، حروف و کاراکترهای خاص باشد این زمان برای حدس زدن رمز و حتی میزان موفقیت بهبود خواهد یافت.

محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip

محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip اول در مرورگر خود عبارت ip را وارد کنید تا در اولین نتیجه ip خود را مشاده کنید. بعد از اینکه ip خود را پیدا کردید آن را کپی کنید و وارد هاست خودتان شوید و به صورت زیر آن را در خط نهایی به جای ip وارد شده در فایل htaccess. کپی کنید.

بیشتر بدانید:  بهینه کردن فایل Robots.txt برای افزایش سئو

حالا به همون شکل که در اول خط مشاهده می کنید به این معنی است که امکان دسترسی مجاز و غیر مجاز فراهم است، بعد در خط دوم کلیه ip موجود برای دسترسی به وردپرس بررسی شده و در آخر ip که در خط سوم را وارد شده را بررسی و امکان دسترسی را صرفا به این ip خواهد داد.

نکته : ولی از آنجایی که ممکن است ip شما در دو حالت ایستا و پویا باشد با تغییر ip ممکن است تا دسترسی از شما سلب شود، برای این منظور اگرip شما پویا بوده و مدام در حال تغییر است لازم است تا قسمتی از ip مشترک خود را به صورت زیر قرار دهید.

در آخر اگر کسی قصد دسترسی به مدیریت وب سایت شما را داشته باشد برای او پیام forbidden به نمایش در می آید.

امیدواریم مطلب محدودیت دسترسی به وردپرس از طریق ip مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرس