وردپرس علاوه بر نوشتن مطالب و مقالات امکان بارگذاری تصاویر، ویدیو و فایل صوتی را نیز دارد. در پیشخوان وردپرس با کلیک بر روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” در بالای ویرایشگر متنی می توانید فایل ها یی را به مقالات و مطالب اضافه کنید. اما گاهی پیش می آید که این دکمه کار نمی کند و در عین حال غیر فعال می شود. حتی در صورت فشردن دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” خطایی صورت نمی گیرد و فقط دکمه غیر فعال می شود و پنجره ای باز نمی شود. در چنین مواردی کاربران به عملکرد هاست، ناسازگاری قالب و… شک می کنند. در حالی این مشکل را به راحتی بدون بررسی مواردی که به آن ها اشاره کردیم حل می شود. برای رفع این مشکل با ما همراه باشید…

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

چه عواملی باعث می شود تا دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در ورددپرس از کار بیفتد؟ علت به وجود آمدن این مشکل به دلیل اسکریپت های متضاد یا بارگذاری درست فایل rtl ای است که در افزونه ها و قالب ها می باشد.

در حقیقت ویرایشگر وردپرس برای تمامی دکمه های موجود از جاوا اسکریپت کمک می گیرد. یک ناسازگاری می تواند باعث از کار افتادن دکمه ها شود. همان طور که باعث از کار افتادن دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس شده است.

پرونده چند رسانه ای

روش حل مشکل کار نکردن دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” در وردپرس

با استفاده از قطعه کد زیر می توانید مشکل کار نکردن دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” را حل نمایید. سپس قطعه کد را در فایل wp-config.php و قبل از پیام That’s all, stop editing! Happy blogging قرار دهید.

بیشتر بدانید:  رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

با وارد کردن این قطعه کد در فایل مذکور به راحتی می توانید امکان بارگذاری درست دکمه ها و هماهنگی جاوا اسکریپت را ممکن سازید. سپس به پیشخوان وردپرس خود مراجعه نمایید تا شاهد عملکرد درست دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” باشید.

روش دیگری برای حل این مشکل

پرونده چند رسانه ای

ممکن است به دلیل ناسازگاری بین افزونه های نصب شده بر روی وردپرس شما با قالب نیز چنین مشکلی به وجود آید. در این مواقع در پیشخوان وردپرس بر روی گزینه همه ی نوشته ها کلیک کنید. سپس مطابق تصویر بالا از بخش کارهای دسته جمعی گزینه غیر فعال کردن را بزنید. در این صورت دوباره دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای را امتحان کنید. در صورتی که درست کار کرد، پس بدانید که افزونه ها با قالب وردپرس سازگاری ندارند.

امیدوارم در صورت وجود مشکلاتی از این قبیل بتوانید از این مقاله بهره ببرید. موفق و پیروز باشید…

مطالب مرتبط:

چگونه نسخه های قبلی قالب و افزونه‌ وردپرس را بازگردانی کنیم؟

نمایش بنر به صورت شناور در وردپرس

حذف فایل های قدیمی و بی استفاده از وردپرس

اضافه کردن استایل سفارشی به پیشخوان وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرس وبلاگیقالب وردپرس تجاریافزونه تجاری وردپرس