سلام به تیک تم خوش آمدید. در این آموزش به اضافه کردن فونت دلخواه به وردپرس می پردازیم.اضافه کردن فونت های دلخواه به وب سایت وردپرسی بسیار اهمیت دارد و هر طراح سایتی نیاز دارد بر اساس نیاز خود فونت هایی را به سایت خود اضافه کند.

آموزش اضافه کردن فونت دلخواه به وردپرس

برای اضافه کردن فونت به وردپرس باید فونت ها فرمت های مخصوصی داشته باشند که این فونت ها ۳ تا ۴ فرمت می تواند داشته باشند ttf، eot و woff و در برخی موارد svgz باشد. و شما می توانید از فرمت مخصوص فونت ها ttf هم استفاده کنید ولی می توانید برای تبدیل فونت ttf به فرمت eot از آدرس https://everythingfonts.com/ttf-to-eot استفاده کنید.

اضافه کردن فونت فارسی به قالب های وردپرس یکی کار های اساسی هرسایت وردپرسی است که تمام طراحان وردپرس حتی برای یک بار هم اقدام به این کار کرده اند.که فونت دلخواه خود را به قالب وردپرس اضافه کنید با استفاده از فونت دلخواه در وردپرس شکل و ظاهر سایت ما به صورت کلی تغییر می کند. و می توانیم سایتمان را با فونت های دلخواه داشته باشیم. و با استفاده از آن می توانید تا ظاهری بهتر در سایت خودتان داشته باشید. مخصوصا مانی که از فونت‌های محبوبی مثل ایران سنس، بی یکان و ایران سنس دست نویس استفاده کنید. این فونت‌ها جزو  بهترین ومحبوب‌ترین فونت ها در وب فارسی به حساب میان که در همه سایت‌ها با این فونت‌ها مواجه شده‌اید.

 اضافه کردن فونت دلخواه به وردپرس
اضافه کردن فونت دلخواه به وردپرس

اضافه کردن فونت به قالب وردپرس

برای انجام دادن این کار اول باید قالب دلخواه خود را دریافت و نصب کنید. یک پوشه با نام fonts در داخل پوسته ایجاد کنیدو در اگر چنین فایلی از قبل وجود داشت شما دیگر این پوشه را نسازید. سپس فونت مورد نظر خود را با همان فرمت های که گفته شد در پوشه آپلود کنید.

حالا نوبت به استایل نویسی برای این فونت ها در فایل style.css پوسته است که ما در زیر این کدها را برای شما دوستان عزیز آماده کرده ایم. می توانید استفاده کنید و آن را در داخل فایل استایل پوسته خود قرار دهید.

تغییر فونت قالب وردپرس به صورت حرفه ای

بعضی وقت ها که قالب در بخش پنل تنظیماتی خود بخشی برای استایل سفارشی دارد که می‌توانید برای سایت و پوسته‌ی خود استایل‌های سفارشی بنویسد و تغییراتی را از آنجا اعمال کنید.

بیشتر بدانید:  ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

روش دیگری که در اینجا وجود دارد نوشتن استایل سفارشی تغییر فونت قالب است.اگر دوست دارید فایل style.css را برای تغییر فونت دست کاری نکنید می توانید از روش زیر استفاده کنید.

اول فونت ها را در فرمت های گفته شده در پوشه fonts آپلود کنید.

بعد کد زیر را در فایل style.css قالب خود قرار دهید.

حالا دیگر نیازی نیست تمامی font-family داخل استایل و یا rtl را سرچ و Iran-sans را جایگزین کنید؛ کد زیر را کپی و در بخش استایل سفارشی که در پنل تنظیماتی قالب قرار دارد Paste کنید.

 

مطالب مرتبط:

پاک کردن سفارشات معلق در ووکامرس و ارسال ایمیل

معرفی شورت کدهای مهم و کاربردی ووکامرس

غیر فعال سازی خطاهای php در وردپرس

امکان مقایسه محصولات در ووکامرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: افزونه تجاری وردپرس ویدیو آموزشی وبلاگ