اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

سلام دوستان به تیک‌تم خوش آمدید. در این مطلب با معرفی افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس در خدمت شما هستیم.

افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید علاوه بر فیلدهای پیش‌فرض موجود در ووکامرس مانند فیلد ایمیل، فیلد آدرس و … ، فیلدهای بیشتری برای دریافت اطلاعات بیشتری از کاربران در زمان سفارش و خرید محصول در ووکامرس قرار دهید.

معرفی افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس‚ افزونه‌ی WooCommerce Checkout Field Editor نام دارد. با استفاده از این افزونه می‌توانید فیلد دلخواه خود را در فروشگاه ووکامرس اضافه کنید.

اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

نحوه فعال سازی افزونه

ابتدا افزونه WooCommerce Checkout Field Editor را نصب و فعال سازی کنید. سپس روی منویی که در بخش ووکامرس با نام Checkout Form اضافه شده کلیک کنید.

در این صفحه تمامی فیلدهای مرتبط با تسویه حساب ووکامرس را مشاهده خواهید کرد. شما با استفاده از دکمه‌های Remove، Enable و Disable تعبیه شده در بالای این صفحه می‌توانید هر یک از فیلدهای پیشفرض ووکامرس را فعال، حذف و غیرفعال کنید.

اگر قصد دارید که یکی از فیلدهای پیش فرض را غیرفعال کنید، می‌توانید در این صفحه آن فیلد را انتخاب کرده وسپس روی دکمه Disable کلیک کنید.

اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

برای اضافه کردن فیلد مورد نظر خود در ووکامرس یک دکمه آبی رنگ با عنوان Add field در بالای این صفحه وجود دارد. روی این دکمه کلیک کنید تا صفحه موبوط به اضافه کردن فیلد جدید در ووکامرس باز شود. در این صفحه اطلاعات مورد نظر خود را مطابق توضیحات زیر وارد کنید:

  • type: در این بخش نوع فیلد مورد نظر خود را تعیین کنید. این فیلد جدید می‌تواند متنی یا گزینه‌ای باشد.
  • name: نام فیلد مورد نظر خود را در این بخش وارد کنید.
  • label: در این قسمت نامی را که قصد دارید در بالای این فیلد نمایش داده شود را وارد کنید.
  • placeholder: این قسمت مربوط به وارد کردن متن نگهدارنده برای فیلد مورد نظر است.
  • class: این قسمت نیز مربوط به وارد کردن کلاس فیلد مورد نظر شماست. اگر استفاده از استایل خاصی را دارید می‌توانید نام آن را در این قسمت وارد کنید.
  • validation: این بخش مربوط به اعتبار سنجی می‌باشد. اعتبار سنجی برای ایمیل و شماره موبایل استفاده می‌شود برای اینکه صحت شماره یا ایمیل وارد شده را چک کند.
  • Required: در این بخش شما ضروری بودن پر کردن این فیلد را تعیین خواهید کرد.
  • Display in Emails: در این قسمت نمایش داده شدن اطلاعات این فیلد را در ایمیل ارسالی برای مدیر سایت و کاربر تعیین خواهید کرد.
  • Display in Order Detail Pages: در این قسمت تعیین خواهید کرد که آیا این فیلد در جزئیات برگه تسویه حساب نمایش پیدا کند یا خیر.
بیشتر بدانید:  تغییر زبان قالب و پیشخوان وردپرس با Simple Admin Language Change

در انتهای کار نیز روی دکمه Add New Field کلیک کنید. سپس فیلد اضافه شده در برگه تسویه حساب ووکامرس را مشاهده خواهید کرد.

اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

ما امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این مطلب افزونه به روزرسانی ادرس های وردپرس را به خوبی معرفی کرده باشیم. همچنین اگر نکاتی در رابطه با افزونه به روزرسانی ادرس های وردپرس دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. گروه تیک‌تم آرزومند موفقیت شماست.

 

مطالب مرتبط:

لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس

افزونه ایجاد تغییر در ظاهر سایت وردپرس

استفاده از فونت آیکون در وردپرس

آموزش کامل نصب افزونه ووکامرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده : قالب تک صفحه ای وردپرسقالب چند منظوره وردپرسقالب موزیک وردپرس

تیک‌تم : آموزش ویدیویی ووکامرس