سلام به تیک تم خوش آمدید. به آموزش افزودن تگ hreflang به وردپرس برای افزایش سئو می پردازیم.

اگر که شما تگ hreflang را برای پست وردپرسی و صفحات خودتان استفاده می کنید. اگر که محتوا را به چند زبان مختلف و یا در مناطق متفاوت منتشر می کنید، تگ hreflang به شما کمک می کند که سئو را برای این مناطق و زبان ها بهبود ببخشید. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی تگ های hreflang در وردپرس را بدون نوشتن یک خط کد اضافه کنید.

افزودن تگ hreflang به وردپرس برای افزایش سئو

 

افزودن تگ hreflang به وردپرس
افزودن تگ hreflang به وردپرس

تگ hreflang اجازه می دهد تا شما به موتورهای جستجو بگویید که یک صفحه را برای یک منطقه و زبان خاص نمایش دهد. شما همچنین می توانید برای تعریف دیگر تغییرات محتوای یکسان در زبان های مختلف از این تگ ها استفاده کنید. در زیر چگونگی پیاده سازی تگ hreflang در قالب کدهای HTML گفته شده است.

وردپرس در بیش از ۶۰ زبان در دسترس است، شما می توانید وردپرس به زبان خود استفاده کنید. بسیاری از صاحبان سایت وردپرس کاربران در مناطق و زبان های مختلف را هدف قرار دهند. برخی این کار را با ایجاد وب سایت های چند زبانه و برخی دیگر با ارائه برخی از مطالب در زبان های دیگر انجام می دهند. موتورهای جستجو می توانند به راحتی زبان هر صفحه را تشخیص دهند و به طور اتوماتیک آن را با تنظیمات زبان مرورگر کاربر تطبیق دهند. با این حال، صفحات شما هنوز هم ممکن است با یکدیگر در نتایج جستجو رقابت کنند که این ممکن است بهینه سازی سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید تگ hreflang را پیاده سازی کنید. الان ببینید که چگونه به راحتی تگ hreflang را در وردپرس اضافه کنید.

اضافه کردن تگ hreflang در وردپرس با استفاده از افزونه چند زبانه وردپرس

بهترین روش برای ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه استفاده از افزونه چندزبانه است. یک افزونه وردپرس چند زبانه اجازه می دهد تا شما به راحتی با استفاده از همان نرم افزار اصلی وردپرس، محتوا را در زبان های متعدد ایجاد و مدیریت کنید. این افزونه به طور خودکار مراقب همه چیز فنی مانند تگ hreflang است، بنابراین شما می توانید بر روی ایجاد محتوا تمرکز کنید. ما توصیه می کنیم که از wpml استفاده کنید. این یک افزونه وردپرسی است با یک رابط کاربری بسیار قدرتمند و آسان برای مدیریت محتوای چند زبانه تولید شده. برای راهنمایی بیشتر و استفاده از یک افزونه رایگان، راهنمای ما در مورد چگونگی ایجاد یک سایت وردپرس چندزبانه را ببینید.

افزودن تگ hreflang به وردپرس برای افزایش سئو
افزودن تگ hreflang به وردپرس برای افزایش سئو

 

بیشتر بدانید:  رفع خطای تقویم جلالی در وردپرس

اما بهترین گزینه افزونه WPML است، با یک رابط کاربری آسان برای ایجاد محتوای چند زبانه در وب سایت شما. برای دستورالعمل گام به گام، راهنمای ما در مورد چگونگی ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه با WPML را ببینید.

بعد از اینکه چند پست و یا صفحات در زبان های مختلف ایجاد کردید، شما نیاز به بازدید از آنها را در یک پنجره مرورگر جدید دارید. راست کلیک کنید و از منوی مرورگر خود گزینه “مشاهده منبع صفحه” را انتخاب کنید. این گزینه سورس کد صفحه یا پست را باز خواهد کرد. حالا شما نیاز دارید تگ hreflang را بررسی کنید برای اینکه ببینید به درستی کار می کنند. شما همچنین می توانید کلیدهای (CTRL + F) را استفاده کنید برای پیدا کردن تگ hreflang .

اضافه کردن تگ hreflang در وردپرس بدون استفاده از افزونه چند زبانه

این روش برای کاربرانی است که از یک افزونه چند زبانه برای مدیریت ترجمه در وب سایت خود استفاده نمی کنند. اولین چیزی که شما باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه HREFLANG Tags Lite است. برای جزئیات بیشتر، آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

افزودن تگ hreflang به وردپرس برای افزایش سئو
افزودن تگ hreflang

پس از فعال سازی، این افزونه یک آیتم منو جدید با تگ hreflang در منوی مدیریت وردپرس شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن شما به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید. جایی که شما دوست دارید افزونه را فعال کنید، انواع پست را انتخاب کنید و بعد برای ذخیره کردن تغییرات روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. بعد شما نیاز به ویرایش پست و یا صفحه دارید جایی که شما می خواهید تگ hreflang را اضافه کنید. بر روی صفحه نمایش ویرایش یک پست، شما متوجه یک Metabox جدید با تگ hreflang خواهید شد.

افزودن تگ hreflang
افزودن تگ hreflang

در ابتدا شما نیاز دارید که URL پستی که در حال ویرایش هستید رو اضافه کنید و سپس زبان آن را انتخاب کنید. بعد از آن شما با کلیک بر روی دکمه + (به علاوه) می توانید URL دیگر تغییرات پست و زبان آن ها را اضافه کنید. یکبار که انجام دادید بر روی دکمه ذخیره و بروزرسانی کلیک کنید برای ذخیره پست.حالا شما می توانید پست خود را در یک پنجره مرورگر باز کنید و سورس کد آن را هم مشاهده کنید. شما تگ hreflang را خواهید دید که به پست شما اضافه شده است.

 

مطالب مرتبط:

افزونه جلوگیری از ورود اسپم ها به وردپرس

فزونه حفاظت از محتوا در وردپرس

افزونه محدودیت در ورود به پنل مدیریتی وردپرس

شخصی سازی و بالا بردن سطح امنیت در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرسافزونه تجاری وردپرسقالب وردپرس