کد QR یک رمزینه ماتریسی (یا بارکد دودورا [دوبُعدی]) است. می‌توان آن را با پوینده‌های QR، تلفن همراه دوربیندار و تلفن هوشمند خواند. این بارکد دربردارنده ی چیدمانی از چهارگوش‌های سیاه بر روی زمینه ی سپید است. داده ی نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، شماره تلفن، یا داده ی دیگری باشد.

دنیای امروز، دنیای انواع گجت های پرتابل و تلفن های فوق هوشمند است. بنابراین اگر می خواهید وب سایت شما کاربر پسند باشد و استفاده از آن برای عموم افراد با هر دیوایسی که وارد آن شوند، ساده و دلنشین باشد، باید به این گجت های پرتابل، از جمله موبایل ها و تبلت ها توجه ویژه ای داشته باشید.

شاید کسی مایل باشد صفحه ای از وب سایت شما را که همین الان در حال مشاهده ی آن است، در موبایل خود باز کند و آن را برای استفاده های بعدی ذخیره نماید؛ این کار خصوصا با url های فارسی ما، کار بسیار دشواری خواهد بود.

اضافه کردن اتوماتیک کد QR به مطالب در وردپرس

کد های QR مدت هاست جای خود را در دنیای ما باز کرده اند و استفاده از آنها در تمامی قسمت های وب کاملا آشکار و فراگیر است. بنابراین در مطلب آموزش نحوه آموزش استفاده از کد QR که چطور می توانید کاری کنید که کد های QR حاوی لینک نوشته یا برگه تان به صورت اتوماتیک در هر مطلب به نمایش در بیایند.
کد QR

نحوه افزودن اتوماتیک کد QR:

کاری که الان باید انجام بدهیم این است که می خواهیم کاری کنیم که از این به بعد در هر نوشته یا برگه ای که در وردپرس منتشر می شود، یک کد QR حاوی لینک مطلب در آن به نمایش در بیاید. برای انجام این کار کافی است کد زیر را در فایل single.php خود، در محلی که مایلید کد QR به نمایش در بیاید قرار دهید:

مثلا قرار دادن این کد بعد از محل اتمام متن می تواند انتخاب خوبی باشد ( تابع the_content ). در ادامه اگر به استفاده از api های گوگل علاقه مند باشید می توانید بجای کد بالا از کد زیر استفاده کنید:

بیشتر بدانید:  افزونه Beaver Builder|معرفی بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس بیور بیلدر

لازم است بدانید که api گوگل یک کادر سفید اضافه هم دور کد QR نشان می دهد که ممکن است برای بعضی ها چندان جذاب نباشد. به هر حال انتخاب با شماست. در نهایت برای تغییر طول و عرض QR ایجاد شده هم می توانید عدد ۱۵۰ را به عدد دلخواه خود تغییر دهید.

توجه کنید که کدهای بالا باید حتما در بین حلقه ی مطلب قرار بگیرند وگرنه به درستی کار نخواهند کرد.

از این به بعد نوشته های شما به صورت اتوماتیک دارای کد QR خواهند بود که به خود مطلب لینک شده است و هر کس با استفاده از یک اپلیکیشن خواندن QR می تواند مطلب مورد نظر را بر روی دستگاه مورد نظرش بارگذاری و مشاهده کند.

 

مطالب مرتبط:

کد نمایش مطالب تصادفی در وردپرس

روش‌های نصب و فعال‌سازی قالب‌های وردپرس

جلوگیری از کپی تصاویر در وردپرس

نحوه آپدیت کردن وردپرس به صورت دستی

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب تفریحی وردپرس – قالب تک صفحه ای وردپرس – قالب چند منظوره وردپرس