برخی از وب سایت های موجود، مخصوص سن های به خصوصی هستند محدودیت سنی دارند و باید از افزونه محدودیت سنی وردپرس استفاده نمایند. مانند وب سایت های مخصوص کودکان یا بزرگسالان. یکی از بخش های کاربردی در سایت ها، بخش عضویت آن می باشد. برای بخش عضویت می توانید فرم ثبت نام ایجاد کنید و اطلاعات کاربرانی که مایل به ثبت نام هستند را دریافت کنید. همچنین در این بخش می توانید قابلیت هایی را قرار دهید، مانند ایجاد محدودیت برای مطالب، قابلیت ارسال نظرات تنها برای کاربران و… .

شما می توانید با استفاده از افزونه محدودیت سنی در سایت وردپرس خود این قابلیت را فعال کنید تا برخی از مطالب سایت را فقط دسته خاصی از کاربران مشاهده کنند. این مورد با استفاده از نقش های کاربری امکان پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است که این قابلیت به صورت پیش فرض در وردپرس وجود ندارد و شما می توانید از طریق افزونه وردپرسی این قابلیت را داشته باشید. با ما همراه باشید…

معرفی افزونه محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

با استفاده از افزونه AgeVerify می توانید به ایجاد محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس بپردازید. این افزونه کاربردی بیش از ۱۰۰۰ نصب موفق و فعال را در مخزن وردپرس داشته و امتیاز ۴ از ۵ را توسط کاربران کسب نموده است.

محدودیت سنی

آموزش نصب افزونه محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپررس

برای نصب افزونه AgeVerify ابتدا آن را از انتهای مقاله دانلود کنید. پس از فعال سازی افزونه فوق در پیشخوان وردپرس بخشی به عنوان AgeVerify مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن می توانید تنظیمات را سفارشی سازی کنید.

بخش AgeVerify Configuration

محدودیت سنی

در این بخش می توانید تنظیمات را متناسب با نیاز و سلیقه خود سفارشی سازی کنید. گزینه های بخش تنظیمات:

Enable or Disable AgeVerify: محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس را در این بخش می توانید فعال یا غیر فعال کنید.

Select a Background: بک‌گراندی را برای نمایش صفحه مربوط به محدودیت سنی در این بخش انتخاب نمایید.

Select Age Verification Method: نوع محدودیت سنی را برای سایت وردپرسی خود را در این بخش مشخص کنید.

Date of Birth Input: با انتخاب گزینه Date of Birth Input یا سایر گزینه تنظیمات دیگری برای شما نمایان می‌شوند که باید آنها را شخصی سازی کنید.

بیشتر بدانید:  افزونه محدودیت در انتخاب دسته‌بندی در وردپرس با Categories Metabox Enhanced

Age Verification Date of Birth Prompt Text: متن مربوط به اطلاع‌ رسانی محدودیت سنی را برای کاربران را در این بخش شخصی ‌سازی کنید.

(Minimum Age for Entry (in years: حداقل سن کاربر جهت ثبت نام بر اساس سال را از طریق این گزینه در سایت وارد کنید.

Birth Year Input Placeholder Text: حداقل سال تاریخ تولد کاربر جهت ثبت نام کاربر را از طریق این گزینه در سایت را وارد کنید.

Birth Month Input Placeholder Text: حداقل ماه تاریخ تولد کاربر جهت ثبت نام کاربر را از طریق این گزینه در سایت را وارد کنید.

Birth Day Input Placeholder Text: حداقل روز تاریخ تولد کاربر جهت ثبت نام کاربر را از طریق این گزینه در سایت را وارد کنید.

نکته: سه گزینه قبل به این منظور است که اگر کاربری تاریخ تولد خود را بعد از تاریخ وارد شده وارد کند، با محدودیت سنی افزونه مواجه می شود و نمی تواند در سایت ثبت نام کند.

(Cookie Duration (in hours: مدت زمان فعال‌ بودن کوکی افزونه را بر اساس ساعت در این بخش وارد کنید.

(Location of Underage Redirect (full URL: آدرس مربوط به توضیحات محدودیت سنی سایت وردپرسی خود را در این بخش وارد کنید، تا هنگامی که کاربران با محدودیت سنی مواجه شدند به این صفحه منتقل شوند. توجه داشته باشید آدرس خود را با http یا https وارد نمایید تا کاربران با مشکل مواجه نشوند.

محدودیت سنی

نتیجه گیری

برای مدیریت بهتر کاربران سایت، قابلیت های مختلفی را در بخش ثبت نام بیفزایید. افزونه AgeVerify قابلیتی را به سایت وردپرسی شما می دهد تا با استفاده از آن بتوانید محدودیت سنی در عضویت کاربران، ایجاد کنید. افزونه فوق را به صورت کامل در این مقاله آموزش دادیم.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید. اگر سوالی در رابطه با افزونه دارید در بخش نطرات مطرح کنید. موفق و پیروز باشید.

 

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید

 

مطالب مرتبط:

قالب مشاور املاک هوزز

قالب موزیک وردپرس

قالب فروشگاهی گود شاپ

قالب آرایشی بهداشتی وردپرس

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: کانفیگ امنیتی وردپرس – خدمات پشتیبانی سایت وردپرسقالب وردپرس استارت آی تی