با استفاده از امکان نمایش موقعیت کاربران در سایت شما می توانید محلی که کاربر در آن قرار دارد را نمایش داده تا از گم شدن کاربران جلوگیری کنید. این ویژگی می تواند یک امکان پر کاربرد برای کاربران محسوب شود.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

در مطالب اخیر تیک تم با آموزش نمایش موقعیت کاربران بدون استفاده از افزونه در خدمت شما بودیم. در این مطلب قصد دارم که افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که به منظور نمایش موقعیت کاربران در سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که این امکان در برخی از قالب های وردپرس به صورت پیش فرض وجود دارد.

معرفی افزونه نمایش موقعیت کاربران در سایت

افزونه ای برای این کار خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم که با خیال راحت و با نصب آن نمایش موقعیت کنونی در وردپرس برای شما نیز فعال خواهد شد. افزونه نمایش موقعیت کاربران در سایت با نام افرونه Breadcrumb در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که برای نمایش دادن موقعیت کنونی هر کاربر حاضر در سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

فعال سازی افزونه

در ابتدای کار به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه BreadCrumb را نصب و سپس فعال کنید. می توانید جدیدترین نسخه افزونه نمایش موقعیت کاربران در سایت را به صورت کاملا رایگان از انتهای همین مطلب دانلود کرده و سپس نصب نمایید. پس از فعال سازی این افزونه گزینه ای با عنوان “BreadCrumb” در منوی وردپرس ایجاد می شود. در این بخش با تنظیمات افزونه رو به رو خواهید شد. به بررسی آنها می پردازیم.

بیشتر بدانید:  آموزش رفع لینک های خراب وردپرس

بخش option

این بخش مربوط به تنظیمات نوع نمایش به صورت فونت، جداکننده و این که در چه بخش هایی نمایش موقعیت کنونی در وردپرس فعال شود را مشاهده می کنید. چنانچه همین تنظیمات فعلی برای شما مناسب است پس سراغ گزینه بعدی می رویم.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

بخش Style

در این بخش می توانید رنگ بندی متن، بک گراند و جدا کننده را متناسب با رنگ های موجود در سایت خود و یا به دلخواه مشخص کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ما نیز همین کار را انجام دادیم و رنگی را تعیین کردیم.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

بخش shortcodes

در این بخش می توانید از شورت کدی که در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید و امکان نمایش موقعیت کنونی در وردپرس را قابل رویت سازید.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما عزیزان همراهان همیشگی تیک تم قرار گرفته باشد.

با آرزوی موفقیت شما عزیزان …

 

مطالب مرتبط:

آموزش محاسبه خودکار نرخ پست های ایران در ووکامرس

ساخت نمودار تغییرات قیمت محصولات در فروشگاه ووکامرس

افزونه زوم کردن روی تصویر محصولات ووکامرس

افزونه اطلاع از موجودی محصولات در ووکامرس

منبع: تیک‌ تم – ارائه دهنده مقالات: آموزش وردپرسسئو وردپرسایمیل مارکتینگ