احتمالا تا به حال در بالای صفحات برخی سایت ها موقعیت کنونی خود را مشاهده کرده اید. موقعیت کنونی، در واقع صفحه ای است که شما در آن لحظه در آن قرار دارید و با استفاده از آن متوجه می‌شوید که دقیقا در کدام زیر دسته ها هستید. نمایش موقعیت کاربران یا همان BreadCrumb می‌تواند برای کاربران سایت شما جالب و کاربردی باشد.

نمایش موقعیت کاربران

اگر شما برای وبسایت خود امکان نمایش موقعیت کاربران را در نظر بگیرید می توانید با پیدا کردن مسیر درست به کاربران خود کمک کنید. این امکان را BreadCrumb نیز می نامند. Breadcrumb همان نمایش موقعیت کنونی در وردپرس است که از گم شدن کاربران در مسیرهای سایت جلوگیری می‌کند. این امکان به صورت لینک صفحات مختلف نشان داده شده و کاربران هر زمان که نیاز به بازگشت به موقعیت قبلی را داشته باشند می توانند با کلیک بر روی آن به جایگاه قبلی و یا دسته بالاتر آن برگردند.

برای آشنایی بیشتر شما با این امکان می توانید تصویر زیر را مشاهده کنید:

نمایش موقعیت کاربران

آموزش نمایش موقعیت کاربران

حال بدانید که برخی از قالب های وردپرس به گونه ای طراحی شده اند که این امکان را در اختیار شما قرار می دهند. اما اگر سایت شما دارای این امکان نیست به طبق آموزش زیر می‌توانید این امکان را به سایت خود اضافه کنید.

نکته: به یاد داشته باشید که قبل از شروع این کار از این فایل نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا فایل بسیار حساس و در عین حال کاربردی و مهمی است!

 

استفاده از قطعه کد مربوطه در function.php

قطعه کد زیر را داخل فایل function.php قالب خود قرار دهید.

پس از اسن کار باید بدانید که می خواهید در کدام بخش این امکان را به نمایش بگذارید. معمولا در فایل های page.php یا single.php یا archive.php می توانید قطعه کد کوچک زیر را جهت نمایش موقعیت کنونی در وردپرس قرار بدهید:

بیشتر بدانید:  گوگل آنالیتیکس چیست؟

با این کار به راحتی این امکان برای سایت شما فعال شده و موقعیت کاربران حاضر در سایت شما نمایش داده خواهد شد

امیدوارم که این آموزش وردپرس مورد استفاده شما عزیزران و همراهان عزیز تیک تم قرار گرفته باشد.

با آرزوی موفقیت شما …

 

مطالب مرتبط:

ساخت فرم حرفه ای در وردپرس با افزونه Ninja Forms

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟|ویدیو

دانلود وردپرس فارسی

افزونه Easy Digital Downloads | فروش فایل در وردپرس توسط افزونه EDD

منبع: تیک‌ تم – ارائه دهنده : قالب تجاری وردپرسقالب خبری وردپرسقالب فروشگاهی وردپرس