ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

سلام دوستان به تیک تم خوش آمدید. در این مطلب با معرفی افزونه ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس در خدمت شما هستیم.

افزونه ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس امکان عضویت در وردپرس را فراهم می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید برای هر کاربر یک صفحه اختصاصی برای پروفایل آن ها ایجاد کرده و قرار دهید. با استفاده از ساختن پروفایل در وردپرس می‌توانید صفحه نویسندگان و کاربرانی که در سایت ثبت‌نام کرده‌اند را حرفه‌ای تر و کاربر پسند کنید. همچنین می‌توانید فیلدهای جدیدی در پروفایل قرار دهید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

معرفی افزونه ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

افزونه‌ی ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس افزونه Ultimate Member نام دارد. شما با استفاده از این افزونه می‌توانید پروفایل کاربران را در وردپرس ایجاد کنید.

فعال سازی افزونه

ابتدا افزونه Ultimate Member را نصب و فعال سازی کنید. سپس روی زیر منوی جدیدی که با عنوان مدیریت کاربران در پیشخوان سایت اضافه خواهد شده کلیک کنید،

توجه: اگر پس از نصب افزونه محیط آن انگلیسی بود‚ برای فارسی سازی آن روی دانلود فایل زبان که در نوار بالای تنظیمات افزونه نمایش داده می‌شود کلیک کنید.

در صفحه اول در منوی Setup باید برگه‌های مربوط به پروفایل کاربر، تنظیمات اکانت، صفحه نمایش اعضا، صفحه عضویت در وردپرس، صفحه ورود در وردپرس، صفحه خروج در وردپرس و صفحه فراموشی کلمه عبور وردپرس را انتخاب کنید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

تنظیمات مربوط به کاربران

سپس به منوی کاربران مراجعه کنید و برای سفارشی سازی کردن گزینه‌هایی مانند نقش کاربری پیشفرض، فرمت لینک نمایش کاربر، فرمت نام نمایشی کاربر، نمایش نام کاربر با حروف بزرگ، لینک دادن به صفحه کاربر در پروفایل کاربری، نمایش دایرکتوری کاربران، نمایش تصویر گراواتار برای کاربر، نوع آواتار، امکان فعال کردن استفاده از رمز قوی هنگام فراموشی کلمه عبور و در نهایت امکان ویرایش ایمیل خصوصی کاربران اقدام کنید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

سپس به منوی تنظیمات حساب کاربری مراجعه کرده و تنظیمات کاربران را سفارشی سازی نمایید. در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش رمز اکانت، تعیین حریم خصوصی برای کاربر، نمایش اطلاعیه در حساب کاربری، حذف حساب و متن دلخواه برای حذف حساب کاربری، امکان نمایش یا عدم نمایش نام و نام خانوادگی، امکان ضروری کردن نام و نام‌خانوادگی کاربر، اجازه دادن به کاربران برای تغییر ایمیل، مخفی کردن حساب کاربری توسط اعضا و ضروری کردن انتخاب کلمه عبور قوی را تعیین نمایید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

تنظیمات مربوط به دسترسی

در این قسمت می‌توانید دسترسی‌های لازم افزونه مانند دسترسی به وبسایت، اجازه به میهمانان برای ورود به سایت در بخش wp-admin، تعیین دسترسی برای مدیران، تعیین تعداد مجاز برای تغییر رمز، تعیین لیست سفید و سیاه برای IP و ایمیل با دامنه خاص و مسدود کردن نام‌های کاربری خاص مانند admin، administrator و.. را تعیین نمایید.

نکته: اگر می‌خواهید به صورت کلی دامنه ایمیلی را برای ثبت نام مسدود کنید‚ فقط باید ابتدا یک کاراکتر ستاره و بعد فرمت ایمیل را به همراه نام دامنه در آن وارد کنید. مانند نمونه زیر:

*@domain.com

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

تنظیمات مربوط به ایمیل

با مراجعه به منوی ایمیل‌ها می‌توانید نام ارسال کننده ، ایمیل مورد نظر برای ارسال ایمیل‌های سایت، استفاده از HTML در فرم‌های ایمیل، فعال و غیر فعال سازی و تعیین متن ایمیل‌ها در هر قسمت را مشخص کنید. همچنین می‌توانید از امکاناتی مانند اجباری کردن برای تایید ایمیل توسط کاربر را هم سفارشی سازی نمایید.

بیشتر بدانید:  رفع خطای Oops! Something went wrong

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

تنظیمات اعلان‌ها

در قسمت اعلان‌ها می‌توانید متن مورد نظر خود برای عضویت کاربر در سایت، بررسی حساب کاربری یک کاربر خاص و حذف حساب کاربری که توسط ایمیل برای مدیر سایت ارسال می‌شوند را فعال یا غیرفعال نمایید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

تنظیمات مربوط به آپلودها

با مراجعه به منوی آپلودها نیز می‌توانید بر روی قسمت‌هایی مانند تصاویر کاربران، تصاویر کاور برای کاربران، اندازه تصاویر بندانگشتی، کیفیت تصاویر آپلود شده و میزان حجم و اندازه آن ها مدیریت کنید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

 

تنظیمات مربوط به سئو

با مراجعه به منوی می‌توانید برای بالا بردن سئوی سایت، عنوان و متای توضیحات را برای صفحه پروفایل کاربران مدیریت کنید و از شورت‌کدهای موجود برای صفحه پروفایل کاربران در آن استفاده کنید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

تنظیمات مربوط به ظاهر

در این قسمت می‌توانید همه صفحه‌های مرتبط با پروفایل کاربران را با رنگ‌بندی دلخواه خود مدیریت کنید. این صفحه این امکان را در اختیار شما می‌گذد که علاوه بر رنگ‌بندی‚ موارد دیگری مانند اندازه، ترازبندی، انتخاب عناوین هر بخش، تعیین استایل برای دکمه‌ها و… را سفارشی سازی نمایید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

فرم عضویت، ورود و پروفایل

با مراجعه به زیرمنوی فرم‌ها می‌توانید فرم‌های جدید ایجاد کرده یا فرم‌های عضویت، ورود و پروفایل پیشفرض موجود در افزونه را به دلخواه ویرایش نمایید. به علاوه می‌توانید فیلدهای دلخواهی مانند آی‌دی شبکه‌های اجتماعی، انواع فیلدهای متنی، چک‌باکس، چند انتخابی و… را در فرم اضافه کنید.

همچنین می‌توانید برای هر یک از فیلدهای ساخته شده یک آیکون دلخواه با رنگ‌بندی و استایل اختصاصی انتخاب کنید و سایر گزینه‌های هر فیلد همچون ضروری و غیرضروری بودن فیلد، امکان ویرایش فیلد توسط اعضا، تعیین فیلدهای لینک‌دار و… را نیز مدیریت نمایید.

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس

 

در انتها بعد از ذخیره تنظیمات پروفایل کاربران در سایت نمایش داده خواهد شد. که امکان نمایش خلاصه پروفایل کاربر، نمایش مطالب کاربر و دیدگاه‌ها در آن وجود دارد. علاوه بر این با تعریف فیلدهای مختلف می‌توانید سایر اطلاعات کاربران را نیز در آن نمایش دهید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

ما امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این مطلب افزونه ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس را به خوبی معرفی کرده باشیم. همچنین اگر نکاتی در رابطه با افزونه ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. گروه تیک‌تم آرزومند موفقیت شماست.

 

مطالب مرتبط:

افزونه نمایش مطالب مشاهده شده توسط بازدیدکننده

ساخت فرم حرفه ای در وردپرس با افزونه Ninja Forms

روش هایی جهت غیر فعال سازی افزونه های وردپرس

بررسی میزان شدت رقابت در کلمات کلیدی در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب خبری وردپرسقالب پزشکی وردپرسقالب موزیک وردپرس