سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به آموزش رفع خطای Cannot modify header information می پردازیم.یکی از خطا ها رایج وردپرس که احتمالا  با آن مواجه شده اید، خطای Cannot modify header information است. البته این خطا محدود به وردپرس نبوده و ممکن است در شرایط مختلفی و در اسکریپت های متفاوت اتفاق بیفتد.

دلیل رخ دادن خطای Cannot modify header information

ما به این خطا، عنوان خطای Cannot modify header information را نسبت داده ایم اما اشاره به این نکته لازم است که اولا این یک خطا نبوده و یک هشدار است.

خطای Cannot modify header information معمولا به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:

  • وجود مقدار زیادی فاصله پیش از تگ آغازین php، یا پس از تگ پایانی php یا در میان این دو
  • وجود مقدار زیادی فاصله یا خطوط خالی در بالا، پایین یا بخش خاصی از یک فایل
  • مشکل در Encoding فایل
  • وجود بلاک های متعدد کد در فایل

نحوه رفع خطای Cannot modify header information

برای بررسی و رفع هر یک از حالت های فوق، لازم است که ابتدا بدانیم که مشکل در چه فایلی ایجاد شده تا بتوانیم عملیات رفع خطا را به شکل صحیح و از محل صحیح آغاز کنیم.

خوشبختانه خود خطای Cannot modify header information اطلاعات دقیقی در مورد محل ایجاد مشکل در اختیار ما قرار میدهد. بنابراین بهترین کار، استفاده از اطلاعاتی است که توسط این خطا به شما اعلام میشود.

خطای Cannot modify header information معمولا سینتکس کلی زیر را دارد:

رفع خطای Cannot modify header information همانطور که مشاهده میکنید در این خطا دو فایل و دو خط کد به شما معرفی میشوند. در خطای درج شده بالا منظور از broken-file.php فایلی است که مشکل اصلی در آن اتفاق افتاده و منظور از affected-file.php فایلی است که از این مشکل تحت تاثیر قرار گرفته است.

روش اول رفع خطای Cannot modify header information

رفع این خطا، ممکن است مناسب هر کسی نباشد. در این روش تصمیم داریم به سراغ فایلی که دچار مشکل شده برویم، در فایل به دنبال محل بروز مشکل بگردیم. برای انجام این کار لازم است که ابتدا فایل مورد نظر را برای ویرایش باز کنید. میتوانید این کار را به طور مستقیم از طریق کنترل پنل یا SSH انجام داده و یا فایل را بر روی کامپیوتر خود دانلود کرده و با استفاده از یک ویرایشگر متنی این کار را انجام دهید. (ما استفاده از Notepad++ یا Atom را به شما توصیه میکنیم)

بیشتر بدانید:  افزونه استفاده از اعداد برای نمایش آمار تصادفی وردپرس

پس از اینکه فایل را برای ویرایش باز کردید، در ابتدا و انتهای فایل به دنبال فاصله ها و خطوط خالی گشته و آنها را پاک کنید. (برای حذف فاصله ها از دکمه backspace یا delete استفاده کنید) اطمینان حاصل کنید که قبل از تگ شروع php و پس از تگ پایان php نیز فاصله یا خط خالی وجود نداشته باشد. (خطوط خالی بیش از حد بین این دو تگ نیز ممکن است مشکل ساز شوند)

اگر فایل شما دارای تگ پایانی php نیست باز هم از عدم وجود فاصله یا خط اضافه پس از آخرین کارکتر فایل، اطمینان حاصل کنید.

در پایان فایل را ذخیره کرده و مجددا به هاست خود انتقال دهید تا جایگزین فایل اصلی شود.

روش دوم رفع خطای Cannot modify header information

از روش اول بسیار ساده تر است. اگر خطای مورد نظر در فایل مربوط به یکی از افزونه های شما اتفاق افتاده، میتوانید افزونه را غیر فعال و حذف کرده و آن را مجددا از یک پکیج تازه نصب کنید.

اگر مایل به انجام این کار نیستید و یا فایلی که دچار مشکل شده از فایل های هسته ی وردپرس است، شما میتوانید یک نسخه از فایل را مجددا روی هاست خود آپلود کرده و جایگزین نسخه ای که دچار مشکل شده نمایید.

در اینجا دو حالت وجود دارد.
اگر عملیاتی که انجام دادید، فایل محل اتفاق افتادن خطا را تغییر داده است، بنابراین کار شما موثر بوده. در اینجا باید عملیات رفع مشکل را برای فایل جدیدی که در خطا اعلام شده نیز تکرار کنید تا جایی که خطا به طور کامل برطرف شود و اثری از آن باقی نماند.

 

مطالب مرتبط:

رفع مشکل آپلود فایل swf در وردپرس

رفع خطای تقویم جلالی در وردپرس

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس

خطای ورژن جدید وردپرس چیست و چگونه آن را رفع کنیم؟

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب وردپرس تفریحیقالب وردپرس شرکتیقالب وردپرس وبلاگی