سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش تغییر ایمیل ادمین در وردپرس می پردازیم.آیا می خواهید ایمیل مدیریت وردپرس را برای وب سایت خود تغییر دهید؟ به طور پیش فرض، وردپرس از اولین آدرس ایمیل شما به عنوان ایمیل مدیریت وب سایت شما استفاده می کند. همچنین به عنوان آدرس ایمیل اولین حساب کاربری مدیر استفاده می شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی تغییر ایمیل ادمین در وردپرس را انجام دهید.

چرا و چه زمانی نیاز به تغییر ایمیل ادرس وردپرس دارید؟

به طور معمول، مبتدیان هنگام نصب وردپرس از آدرس ایمیل شخصی خود استفاده می کنند. همچنین برخی از شرکت های میزبانی وردپرس دارای نصب خودکار هستند که به طور خودکار از آدرس ایمیل میزبانی شما در طول نصب استفاده می کنند.این آدرس ایمیل سپس توسط وردپرس به عنوان آدرس ایمیل وب سایت و همچنین ایمیل برای اولین حساب کاربری مدیر مدیریت استفاده می شود.

 تغییر ایمیل ادمین در وردپرس 
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

آدرس ایمیل وبسایت شما توسط وردپرس برای ارسال اطلاعیه های مهم ایمیل استفاده می شود. به عنوان مثال، هنگامی که یک حساب کاربری جدید ایجاد می شود، به روز رسانی خودکار نصب می شود،آدرس ایمیل کاربر مدیریت برای بازیابی رمز عبور گم شده و اطلاعیه ها در مورد حساب کاربری خود استفاده می شود.

اکثر صاحبان وب سایت به زودی متوجه می شوند که می خواهند از آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار به جای کلیه حساب های ایمیل رایگان استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از یک آدرس ایمیل متفاوت برای مدیریت سایت و کاربر مدیریت استفاده کنند.پس از این گفتگو، بیایید نگاهی به چگونگی تغییر ایمیل ادمین در وردپرس بیندازیم.

روش ۱-تغییر ایمیل ادمین در وردپرس از طریق منطقه مدیریت

این روش ساده تر است و برای مبتدیان توصیه می شود. در بیشتر موارد از این روش برای تغییر آدرس پست الکترونیک وردپرس و آدرس ایمیل مدیریت حساب کاربری وردپرس استفاده می کنید.

برای تغییر آدرس ایمیل وبسایت وردپرس، به تنظیمات بروید »عمومی و گزینه« آدرس ایمیل »را تغییر دهید.

تغییر ایمیل ادمین در وردپرس
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

در حال حاضر وردپرس ایمیل های مربوط به مدیریت مهم را به این آدرس ایمیل جدید ارسال می کند.

بعدا اگر میخواهید آدرس ایمیل کاربر مدیریت را تغییر دهید، باید از «کاربران» همه کاربران صفحه بازدید کنید و روی لینک «ویرایش» در زیر کاربر مدیریتی که میخواهید تغییر دهید کلیک کنید.

تغییر ایمیل ادمین در وردپرس
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

این صفحه ویرایش پروفایل را برای آن حساب کاربری خاص باز خواهد کرد. به سادگی به گزینه ایمیل بروید و سپس آدرس ایمیل را تغییر دهید.

 تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس
تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

فراموش نکنید که بر روی دکمه Update Profile کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

اگر شما در حال حاضر به حساب کاربری که در حال تغییر هستید وارد شوید، سپس وردپرس یک آگاه سازی ایمیل به آدرس ایمیل جدید ارسال می کند. برای تأیید تغییر آدرس ایمیل خود، باید بر روی لینک در ایمیل کلیک کنید.

روش ۲-تغییر ایمیل ادمین در وردپرس از طریق phpMyAdmin

در این روش، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آدرس ایمیل را از طریق phpMyAdmin تغییر دهید. این روش فقط هنگامی که شما قادر به دسترسی به ناحیه مدیر WordPress نیستید استفاده کنید.

اول، شما باید از داشبورد cPanel در حساب میزبانی خود بازدید کنید. تحت بخش پایگاه داده، شما باید روی نماد phpMyAdmin کلیک کنید.

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس
تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس
نکته: بسته به شرکت میزبانی شما، داشبورد cPanel شما کمی متفاوت از تصویر بالا می باشد.

این برنامه phpMyAdmin را راه اندازی خواهد کرد. این یک ابزار مدیریت پایگاه داده است و ما از آن برای تغییر آدرس ایمیل مدیریت در پایگاه داده وردپرس استفاده خواهیم کرد.

در پنجره phpMyAdmin، پایگاه داده خود را که در ستون سمت چپ لیست شده است خواهید دید. با کلیک بر روی آن، تمام جداول داخل آن را نشان می دهد. شما باید جدول _options را قرار دهید و برای باز کردن آن کلیک کنید.

تغییر ایمیل ادمین در وردپرس
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

حالا شما ردیف داده های داخل جدول گزینه ها را نشان می دهد. شما باید بر روی دکمه “ویرایش” در کنار ردیف کلیک کنید که در آن نام option_name ‘admin_email’ است.

phpMyAdmin حالا ردیف را در یک فرم باز می کند که در آن فقط می توانید ایمیل خود را برای سایت خود تغییر دهید.

تغییر ایمیل ادمین در وردپرس
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

فراموش نکنید که بر روی دکمه «برو» کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

شما با موفقیت آدرس ایمیل برای اطلاعیه های پست الکترونیک را به روز کردید. بیایید جلو برویم و آدرس ایمیل حساب کاربری مدیر را تغییر دهیم.

برای باز کردن جدول _users در پنجره phpMyAdmin کلیک کنید. بعد، بر روی دکمه ویرایش در کنار ردیف کلیک کنید که در آن ورود کاربر ورود کاربر را که می خواهید ویرایش کنید.

تغییر ایمیل ادمین در وردپرس
تغییر ایمیل ادمین در وردپرس

PhpMyAdmin حالا ردیف کاربر را در یک فرم باز می کند. شما می توانید آدرس ایمیل جدید را در فیلد user_email وارد کنید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه «go» کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway در وردپرس

ssl چیست؟ و چطور گواهینامه ssl دریافت کنیم؟

آموزش ایجاد یک صفحه تمام عرض در WordPress

آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرس– افزونه تجاری وردپرس قالب وردپرس