افزایش امنیت در وردپرس یکی از مواردی است که برای هر وب سایت اهمیت بسیاری دارد. یکی دیگر از این موارد تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس می باشد. در این مقاله قصد معرفی افزونه ای را دارم که با استفاده از آن بتوانید صفحه لاگین را پنهان کنید و کسانی که قصد ورود به این صفحه را دارند با خطای ۴۰۴ مواجه شوند. با استفاده از این افزونه ورود به لاگین وردپرس با روش های مختلفی محدود سازی می شود. برای آشنایی بیشتر این افزونه با ما همراه باشید…

افزونه تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

افزونه Lockdown WP Admin به شما این امکان را می دهد نسبت به تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس خود اقدام کرده و یک آدرس دلخواه استفاده کنید. این افزونه تاکنون بیش از ۶۰,۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس داشته و توانسته امتیاز ۳/۹ را از ۵ کسب کند. با این افزونه می توانید دسترسی به پوشه /wp-admin/ را محدود کنید و فقط کاربرانی که وارد حساب کاربری خود شده اند به آن دسترسی داشته باشند. با این کار افرادی که تاکنون وارد پیشخوان وردپرس شما نشده و می خواهد از طریق اسم سایت و پوشه /wp-admin/ وارد آن شود به صفحه ۴۰۴ هدایت می شود.

تغییر آدرس

نصب و فعال سازی افزونه تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

افزونه Lockdown WP Admin را می توانید به صورت رایگان از انتهای مقاله دانلود کنید. سپس بعد از فعال سازی افزونه منویی در پیشخوان وردپرس شما با نام Lockdown WP Admin مطابق تصویر زیر نمایان می شود. با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه و سفارشی سازی آن می روید.

تغییر آدرس

با فعال کردن گزینه Yes, please hide WP Admin from the user when they aren’t logged in می توانید پیشخوان وردپرس را از کاربرانی که وارد نشده اند، مخفی کنید. در این صورت کسانی به صفحه ۴۰۴ هدایت می شوند که تا به حال وارد حساب کاربری خود نشده اند.

در مرحله بعد در فیلد WordPress Login URL باید آدرس دلخواه را برای صفحه ورود به پیشخوان وردپرس خود تعیین کنید تا کاربران پس از وارد کردن آدرس سایت، آدرس دلخواهی که تعیین کرده بودید را وارد کنند تا به پیشخوان وردپرس وارد هدایت شوند.

برای ذخیره تنظیمات انجام شده بر روی دکمه save option کلیک کنید.

بیشتر بدانید:  تغییر زبان قالب و پیشخوان وردپرس با Simple Admin Language Change

اکنون برای تست کارکرد این افزونه با مرورگر دیگری به صفحه پیشخوان وردپرس خود با همان آدرس قبلی مراجعه کنید. در این صورت متوجه می وید که به صفحه ۴۰۴ هدایت خواهید شد و دلیل آن نیز بخاطر عدم ورود در وردپرس می‌باشد. سپس بار دیگر به صفحه پیشخوان وردپرس خود با آدرسی که توسط این افزونه انتخاب کردید، مراجعه کنید تا امکان مشاهده پیشخوان وردپرس و فرم ورود برای شما فراهم گردد.

حل مشکل فراموشی آدرس افزونه Lockdown WP Admin

ممکن است شما نیز آدرسی که برای ورود به پیشخوان وردپرس تعیین کرده بودید را فراموش کنید و دیگر نتوانید به پیشخوان وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. در این صورت کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

  1. ابتدا وارد هاست خود شده و به دایرکتوری /wp-content/plugins/ مراجعه کنید.
  2. پوشه افزونه‌ای که با عنوان lockdown-wp-admin قرار دارد را تغییر نام داده و یا اینکه آن را حذف کنید.
  3. حال طبق روال سابق پس از آدرس سایت خود /wp-admin/ را وارد کنید تا از طریق آدرس اصلی ورود به پیشخوان وردپرس وارد آن شوید.
  4. در نهایت مجددا می‌توانید افزونه را نصب و فعال کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم بهره کافی را از این مقاله برده باشید و توانسته باشیم در تنظیمات وردپرس به شما کمک کرده باشیم.

موفقیت شما آرزوی ما تیک تمی هاست…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

ایجاد کد امنیتی گوگل در وردپرس

شخصی سازی و بالا بردن سطح امنیت در وردپرس

آموزش ویدیویی امنیت و حفاظت از وردپرس به صورت حرفه‌ای

۱۴ نکته برای افزایش امنیت پنل مدیریتی وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسپشتیبانی وردپرس