همانطور که در مطالب قبل اشاره نمودیم، اولین چیزی که در نخستین ورود کاربران به وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است، زیبایی و عملکرد مناسب قالب سایت در سیستم عامل شماست. به همین منظور قالب ها یکی از مهم ترین مواردی است که برای مدیران و کاربران اهمیت بسیاری دارد. همچنین از نظر موتور های جستجو استفاده از قالب های واکنش گرا نیز اهمیت دارد.

مهم ترین فاکتور یک قالب، واکنش گرا بودن آن است زیرا کاربرانی که با گوشی همراه خود از سایت شما بازدید می کنند، به راحتی می توانند محتوای سایت را مشاهده کنند در صورتی که سایت شما واکنش گرا باشد. واکنش گرا بودن سایت باعث می شود وب سایت وردپرسی شما از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. همچنین در موتور های جستجو و نتایج جستجو کاربران به رتبه بالایی دست می یابید. اکنون در این مقاله قصد معرفی افزونه وردپرسی را داریم که با استفاده از آن بتوانید وب سایت خود را واکنش گرا کنید و تغییر قالب متناسب با سیستم‌ عامل های مختلف در وردپرس را انجام دهید.

آشنایی با افزونه تغییر قالب در وردپرس

افزونه کاربردی که می تواند سایت شما را واکنش گرا یا ریسپانسیو کند، با عنوان Any Mobile Theme Switcher در مخزن وردپرس با بیش از ۳۰,۰۰۰ نصب موفق و فعال به ثبت رسیده است. شما می توانید توسط این افزونه قالب وردپرس خود را متناسب با سیستم عامل های مختلف کاربران تغییر دهید. کاربران به این افزونه امتیاز ۴/۸ از ۵ را اختصاص داده اند. این رقم نشان از محبوبیت این افزونه وردپرسی است.

تغییر قالب

برخی از امکانات افزونه Any Mobile Theme Switcher

  • تغییر قالب در وردپرس برای سیستم عامل‌های IOS، Android، Blackberry، Windows Phone و…
  • قابلیت تعیین قالب متناسب با نوع سیستم عامل
  • تغییر قالب به صورت خودکار برای کاربران
  • و…

نصب و راه اندازی افزونه تغییر قالب در وردپرس

شما می توانید افزونه Any Mobile Theme Switcher را از انتهای همین مقاله به صورت رایگان دانلود کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرسی خود و در منو تنظیمات، بخشی با نام Any Mobile Theme Switcher ظاهر می شود. بر روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه تنظیمات افزونه برای شما نمایان شود.

بخش Select Theme For Devices

تغییر قالب

قالب مورد نظر خود که متناسب با دستگاه ها و سیستم عامل های کاربران است را از این بخش انتخاب نمایید. گزینه های این بخش را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

iPhone/iPod Touch Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در گوشی های آیفون و آیپاد

iPad Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در گوشی های آیفون و آیپاد

Android Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در گوشی های اندروید

Android Tab Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در تبلت های اندروید

Blackberry Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در گوشی های بلک بری

بیشتر بدانید:  نمایش فیلم های یوتیوب در وردپرس

Windows Mobile Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در گوشی های با سیستم‌عامل ویندوزفون

Opera Mini Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در اپرامینی

Palm Os Theme: قالب مورد نظر خود را جهت نمایش در سیستم عامل Palm Os

Other Mobile Device Theme: قالب مورد نظر جهت نمایش در سایر سیستم‌عامل ها

بخش (Other Settings (Optional

تغییر قالب

تنظیمات دیگری از افزونه در این بخش در دسترس است، که در صورت نیاز می توانید آن ها را شخصی ‌سازی کنید. گزینه های این بخش:

Remember forced layout till: در این بخش می توانید مشخص کنید که اگر یک بار برای کاربری یک قالب انتخاب شد، تا مدت زمان دیگری نیز همان قالب به صورت اجباری نمایش داده شود. در این بخش می توانید زمان نمایش اجباری قالب تعیین ‌شده را برای تغییر قالب در وردپرس مشخص کنید.

Switch Mobile Theme Link Text: در این بخش می توانید متن لینک مورد نظر خود جهت انتقال کاربر به قالب موبایل را بنویسید. گاهی کاربران با موبایل وارد سایت می شوند اما به آن ها به دلایل مختلفی قالب دسکتاپ نمایش داده می شود، که کاربر می تواند با کلیک روی این لینک وارد قالب موبایل شود.

Switch Desktop Theme Link Text: در این بخش می توانید متن لینک مورد نظر خود جهت انتقال کاربر به قالب دسکتاپ را بنویسید. گاهی کاربران با دسکتاپ وارد سایت می شوند، اما به آن ها به دلایل مختلفی قالب موبایل نمایش داده می‌شود، که کاربر می‌تواند با کلیک روی این لینک وارد قالب دسکتاپ شود.

بخش Read Me Please

این بخش بیشتر شامل اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از شورت‌ کد های این افزونه برای انجام عملیات تغییر قالب در وردپرس در دسترس است.

نتیجه گیری

یکی از راه های بهینه سازی فرایند نمایش سایت به کاربران، استفاده از قالب های متناسب با سیستم عامل های مختلف است. شما می توانید با واکنش گرا کردن سایت خود رضایت کاربرانی که با موبایل به سایت شما وارد می شوند را جلب کنید. همچنین یک قالب موبایل را می توانید بر روی سایت خود نصب کنید اما آن را به عنوان قالب اصلی فعال نکنید. همه ی این قابلیت ها توسط افزونه وردپرسی Any Mobile Theme Switcher امکان پذیر است.

امیدوارم بهره کافی را از این مقاله آموزشی برده باشید. تیک تم همواره با شماست.

 

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

دانلود قالب پیکاسو وردپرس

دانلود قالب مشاور املاک ریل پلیس

دانلود قالب بی تم وردپرس

خرید قالب فروشگاهی پوکا

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: خدمات پشتیبانی سایت وردپرسهک شدن سایت وردپرسدانلود قالب گردشگری اکسپلور