در این مطلب افزونه ای به شما معرفی خواهد شد که بسیار کاربردی است و توسط آن می توانید عمل فشرده سازی تصاویر png و jpg در هنگام آپلود در سایت خود را به صورت خودکار به انجام برسانید.در مطالب اخیر تیک تم با مطلب کاهش حجم تصاویر با افزونه Optimus در خدمت شما بودیم.

فشرده سازی تصاویر در وردپرس

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم به سادگی می تواند بیش از ۷۰% از حجم تصاویر شما را بدون افت کیفیت کم کند، در واقع در هنگام آپلود تصاویر، وردپرس شما به صورت خودکار توسط api به این افزونه متصل شده و حجم تصاویر شما کم خواهد شد، همچنین یکی از مزیت های این افزونه این است که می تواند کار فشرده سازی تصاویر از قبل آپلود شده در سایت وردپرسی شما را نیز انجام بدهد.

معرفی افزونه فشرده سازی تصاویر

افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس با نام افزونه Tinypng در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تصاویر موجود در سایت و هم تصاویری که از این پس قصد آپلود آن را دارید را به صورت خودکار فشرده سازی خواهد کرد و به این طریق موجب افزایش سرعت سایت شما خواهد شد.

فشرده سازی تصاویر

نصب و راه اندازی افزونه Tinypng

ابتدا می توانید جدیدترین نسخه این افزونه را از لینک موجود در انتهای این مطلب به صورت کاملا رایگان دانلود کرده و سپس نصب نمایید. پس از نصب آن در وردپرس، شما باید کلید api خود را در آن وارد کرده تا به سایت tinypng وارد شوید و روی گزینه Developer API کلیک کنید و سپس نام خود و ایمیل خود را دریافت کنید تا کلید api را دریافت کنید.

بیشتر بدانید:  ۱۴ نکته برای افزایش امنیت پنل مدیریتی وردپرس

فشرده سازی تصاویر

پس از این کار از قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه های نصب شده بروید در قسمت افزونه tinypng خود (Compress JPEG & PNG images) روی گزینه setting کلیک نمایید. در قسمت TinyPNG API key کلید api خود را وارد کنید تا وردپرس شما به سایت tinypng متصل شود.

سایر تنظیمات را نیز به دلخواه خود انجام بدهید. توجه داشته باشید شما می توانید در لینک مدیریتی که tinypng برای شما ارسال کرده است تعداد عکس های که فشرده کرده اید را مشاهده کنید. البته این آمار در صفحه تنظیمان این افزونه نیز قابل مشاهده است.

خدمات Tinypng برای افزونه wordpress تا ۵۰۰ عکس در ماه رایگان است و پس از آن شما باید با توجه به تعداد تصاویر درخواستی هزینه آن را واریز کنید. پس از تکمیل این ۵۰۰ عدد تا ماه بعد، در صورتی که شما هزینه درخواستی را پرداخت نکنید، تصاویر فشرده نخواهند شد. ریست این آمار هر ماه میلادی می باشد ، البته شما می توانید سایر تصاویر خود را توسط خود این سایت به صورت رایگان فشرده نمایید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما همراهان عزیز تیک تم قرار بگیرد.

با آرزوی موفقیت شما …

 

مطالب مرتبط:

فشرده سازی عکس ها در وردپرس

آموزش جستجوی تمام صفحه در وردپرس

کاهش دادن حجم تصاویر در وردپرس توسط افزونه Optimus

افزونه‌ای برای چک کردن دامین در وردپرس

منبع: تیک‌ تم – ارائه دهنده مقالات: امنیت وردپرسجلوگیری از هک وردپرسخطاهای وردپرس