ایجاد لینک طبیعی در سایت

وقتی که از ایجاد لینک طبیعی در سایت صحبت می‌شود، در کنار آن، نام‌های سئوی سایت و بازاریابی اینترنتی دیده می‌شود. برای این که بتوانید لینک طبیعی دریافت کنید باید نکات سئو را به‌خوبی رعایت کنید و کاربران لینک شما را در سایت‌های خود به اشتراک بگذارند. روش‌ها و تاکتیک‌هایی برای افزایش لینک‌های قانونی و طبیعی در سایت وجود دارد و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید صاحبان سایت‌ها را ترغیب کنید تا با میل و اراده خود به سایت شما لینک بدهند.

شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی مانند خرید لینک، مدتی توجهات را به سایت خود جلب کنید اما گوگل پنگوئن، لینک‌های پولی را هم در درازمدت از شما خواهد گرفت. گوگل پنگوئن یک الگوریتم شرکت گوگل در رتبه‌بندی صفحات می‌باشد که با سایت‌هایی که از تکنیک‌های کلاه‌سیاه برای افزایش لینک خود استفاده می‌کنند، مبارزه می‌کند.

ما در این مطلب ۱۰ روش برای ارائه انواع محتوا برای ایجاد لینک طبیعی را بررسی خواهیم کرد. شما می‌توانید با استفاده از این راهکارها لینک‌های طبیعی به دست بیاورید. همچنین در این مطلب خواهید دید که محتوای مناسب و توجه به اصول سئو چگونه روی میزان تبادل لینک و توجه به وب‌سایت شماتاثیر مثبت می‌گذارد.

 • جمع‌آوری لیست منابع

با جمع‌آوری لیست منابع، فهرستی از بهترین منابع به کاربران خود ارائه می‌دهید و به‌راحتی لینک‌های طبیعی به دست می‌آورید.

مثلا در صورتی که صاحب وب‌سایتی در رابطه با بهینه‌سازی سایت یا سئو هستید می‌توانید فهرستی از بهترین ابزارهای رایگان برای تحلیلگران ارائه دهید. یا این که راه‌هایی برای بازاریابان اینترنتی ارائه دهید و به آن‌ها نشان دهید چگونه مشتری به دست بیاورند.

در برخی از کسب‌وکارها موضوع کاملاً متفاوت است. مثلا در زمینه ساخت خانه شما می‌توانید فهرستی از بهترین شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را معرفی کنید و یا این که می‌توانید بهترین مکان‌ها برای ساخت خانه‌های کوچک را پیشنهاد کنید.

 

شما می‌توانید در قسمت نظرات، اطلاعات خوبی را در اختیار کاربران قرار دهید تا با این روش در زمان خود صرفه‌جویی کنند. برای ارائه بهترین منابع در سایت خود می‌توانید از وب‌سایت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید،

 • تهیه اینفوگرافیک های قابل اشتراک‌گذاری

به یاد داشته باشید که عکس و تصویر همیشه باعث جذب مخاطب بیشتر می‌شود. آمار نشان می‌دهد که، شرکت‌هایی که در ایمیل‌های تبلیغاتی خود از عکس و یا تصاویر استفاده می‌کنند ۲۴ درصد بازدیدکننده بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که از تصویر در ایمیل استفاده نمی‌کنند، دارند.

همچنین توییت هایی که تصاویر جذاب دارند نسبت به توییت های متنی،۱۸ درصد بیشتر کلیک می‌خورند و ۸۹ درصد از افراد بیشتر به این توییت ها توجه می‌کنند و ۱۵۰ درصد بیشتر retweet می‌شود. در فیس‌بوک نیز پست‌های عکس‌دار ۲.۳ بار بیشتر از پست‌های بدون عکس لینک می‌شوند.

از اینفوگرافیک های منتشر شده در تیک تم:

۱۰ اشتباه بزرگ استارتاپ ها

روند رشد اینترنت از ۳۵ سال پیش تا به امروز

بهترین گوشی‌های هوشمن سال ۲۰۱۷

از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطب و لینک‌های طبیعی استفاده از اینفوگرافیک ها است. در اینفوگرافیک پیامی ساده به مخاطب انتقال پیدا می‌کند که یکی از بهترین راه‌ها برای سرگرم کردن مخاطب می‌باشد. در صورتی که محتوای اینفوگرافیک شما ساده و قابل‌فهم باشد، افراد به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و آن را در وب‌سایت‌های خود به اشتراک می‌گذارند و به ایجاد لینک طبیعی به سایت شما منجر خواهد شد.

 • پیشنهاد دادن ابزارهای رایگان

با توجه به کسب‌وکاری که در آن فعالیت دارید، خلق و یا معرفی ابزار رایگان در رابطه با کسب و کار خود باعث افزایش ترافیک سایت شما و در نهایت به ایجاد لینک طبیعی می‌شود.

در حال حاضر در تمام زمینه‌ها ابزارهای رایگان بسیاری جهت انجام کارهای روزمره و ارائه خدمات وجود دارد، در صورتی که در زمینه‌ی کسب و کار خود ابزارهای مشابه با ابزاری که قصد ارائه آن را دارید وجود ندارد می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شوید و ابزار جدیدی خلق کنید. به یاد داشته باشید که هرگز از ارائه ایده‌های خود نترسید، شاید ایده‌ای که ارائه می‌دهید موجب جذب مخاطبان شود.

برخی از موارد رایگان موجود در تیک تم:

قالب‌های رایگان وردپرس

افزونه های رایگان وردپرس

حتما قسمتی برای پاسخ به سؤالات در نظر بگیرید و اگر می‌توانید به سؤال کاربران به‌صورت آنلاین پاسخ دهید.

 • تولید مقالات سفید

مقالات سفید نوعی گزارش معتبر برای راهنمایی بهتر کاربران می‌باشد که مسائل را بهتر درک کنند و از بهترین روش‌ها برای راهنمایی کاربران می‌باشد. برای تهیه این نوع مقالات چند نویسنده و منابع معتبر موردنیاز است.

تولید و تنظیم مقالات یکی از راه‌های خاص بودن و ارائه اطلاعات مفید به کاربران می‌باشد اما باید درک درستی از نیاز کاربر داشته باشیم. مقالات و یا اوراق سفید کمی طولانی‌تر از مطالب معمولی هستند و باید آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف قرار داد.

داشتن محتوای جامع و قدرتمند شما را در موتورهای جستجو بالا می‌آورد. علاوه بر این کاربران هم سایت‌هایی با محتوای مفید و جامع را در رده‌بندی بالاتری قرار می‌دهند. آمارها نشان می‌دهد که به‌طور میانگین کلمات در صفحه اول گوگل حدود ۲۰۰۰ کلمه می‌باشد. رتبه اول حدود ۲۵۰۰ کلمه دارد درحالی‌که رتبه دهم حدود ۲۰۰۰ کلمه دارد.

اوراق سفید یکی از بهترین راه‌ها برای شناخته شدن نام تجاری و کسب‌وکار شما است.

 • ارائه خدمات

شاید این روش نوعی «کلاه خاکستری» باشد اما برای کسب‌وکار مفید است.

کلاه خاکستری اصطلاحی است که به هکرها و متخصصان امنیت اطلاق می‌شود که گاهی قوانین را نقض می‌کنند ولی این هکرها مانند هکرهای کلاه‌سیاه قصد خرابکاری ندارند و اگر در بخشی از سایت مسئله و یا مشکلی مشاهده کنند با روش‌های ترمیم و با هزینه کم آن را از بین می‌برند.

بیشتر بدانید:  افزونه ارتباط با مشتری در وردپرس | مدیریت ارتباط با مشتری با افزونه WP CRM

کسب‌وکارها می‌توانند برای کاربران بالقوه خود یا برای کاربران دائمی خود خدمات و یا جوایزی ارائه کنند و می‌توانند جوایز را به‌صورت آنلاین ارائه دهند. فرقی ندارد که شما به چه قشری خدمات ارائه می‌کنید. باید سعی کنید تا بهترین خدمات و پشتیبانی خود را به مشتریان ارائه کنید.

از روش‌های ارائه خدمات عبارت‌اند از:

 • با دانشگاه‌ها، مدارس و … همکاری داشته باشید و برای اشتراک آن‌ها تخفیف قرار دهید.
 • با مدیران حیطه فعالیت خود برای برگزاری سمینارها یا کارگاه‌های آموزشی همکاری داشته باشید. با استفاده از این روش افراد علاقه‌مند با شما آشنا شوند.
 • حمایت کردن و اسپانسر برنامه‌های ورزشی و رویدادهای مهم شوید. این روش از بهترین روش‌ها برای معرفی برند و به دست آوردن لینک و ارتباط است.
 • نام تجاری خود را در کنفرانس‌ها و سمینارهای محلی در معرض نمایش قرار دهید.
 • برگزاری کلاس‌های آموزشی رایگان برای افراد تازه‌کارها.

 

 • تهیه چک‌لیست

از روش‌های ارائه مطالب موردعلاقه کاربران استفاده از چک‌لیست است به این دلیل که موجب ساده‌سازی محتوا می‌شود. شما نیز می‌توانید با تهیه و انتشار چک‌لیست مفید منبعی خوب برای کاربران خود تهیه نمایید تا کار را برای آن‌ها آسان‌تر کنید.

مثلا اگر درزمینه سئو فعالیت دارید این مثال راهنمای خوبی برای شما است:

 • حسابرسی کامل سایت
 • حسابرسی فنی
 • تحلیل رقابتی
 • رسیدگی به شبکه‌های اجتماعی
 • رسیدگی به کانال یوتیوب
 • فهرست محتوا و تجزیه‌وتحلیل
 • ساخت میکرو سایت

هر پروسه کاری چک‌لیست مربوط به خود را دارد. موتورهای جستجو و همچنین کاربران به استفاده از چک‌لیست علاقه دارند.

 • انتشار راهنما

ایجاد لینک طبیعی

راهنماها نیز باعث آسان‌تر شدن روند کار از روش اصولی می‌شوند. دلیل ضرورت ارائه راهنما بسیار واضح است،

امروزه برای انجام دادن هر کاری به سادگی به راهنمای انجام آن دسترسی دارید. با توجه به این موضوع که راهنمایی سایت شما تا چه اندازه پیچیده است، می‌تواند یک‌ راه ارتباطی خوب بین شما و کاربران باشد. در صورتی که مباحثی که قصد ارائه راهنمایی در آن را دارید پیچیده است می‌توانید آن‌ها را به‌صورت جداگانه بررسی کنید.

 

 • پیشنهاد وبینار، Crash Course یا ارائه روش برنامه‌نویسی

معرفی خود در محیط‌های آموزشی از بهترین روش‌ها برای معرفی کردن کسب‌وکار شما و در نهایت ایجاد لینک طبیعی برای شماست. برای این کار می‌توانید از وبینار یا سمینارهای آنلاین و یا دوره‌های آموزشی کراش (کوتاه‌مدت) و یا هر آنچه که فکر می‌کنید به آموزش افراد کمک می‌کند، استفاده نمایید.

به یا داشته باشید که شما باید به یک منبع راهنمایی خوب تبدیل شوید تا هر فردی در زمینه کاری موردنظر شما به لینک شما مراجعه کند و یا به وب‌سایت شما لینک طبیعی بدهد. شما اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهید و با این روش کاربران بیشتری را به وب‌سایت خود جذب خواهید کرد.

 • منابع سایت خود را از اطلاعات قابل‌اطمینان انتخاب کنید

این کار موجب بیشتر شدن اعتبار سایت شما در بین بازدیدکنندگان خواهد شد. اعتبار شما از تهیه مطالب و لینک‌ها از منابع قابل‌اطمینان تأمین می‌شود. مطمئن شوید اطلاعاتی که کاربر می‌خواهد را در اختیار او قرار می‌دهید، با این کار مخاطبان فعال خود را افزایش خواهید داد.

سعی کنید که هر روز اطلاعات خود را به روز کنید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها و نظرات از کاربران بخواهید که اگر منبع کامل‌تری در اختیاردارند آن را به اشتراک بگذارند.

به یاد داشته باشید که تهیه محتوای مفید کار آسانی نیست ولی برای موفقیت در بهتر شناخته شدن ضروری است. این راه‌ها به مرور زمان موجب رشد برند تجاری شما خواهند شد.

 • استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رهبران موفقیت و اندیشه برای تبلیغ مؤثر

تولید محتوای خوب کار بسیار مهم برای شناخته شدن برند است اما کافی نیست.  از مهم‌ترین بخش‌های به دست آوردن توجه از سمت مخاطب نحوه به اشتراک‌گذاری محتوا است.

توییتر، پین‌تر است، فیس‌بوک و … راه ارتباطی سریع شما با مخاطب است. با استفاده از این شبکه‌های اجتماعی مخاطب سریع‌تر و راحت‌تر جذب محتوای سایت شما می‌شود.

به یاد داشته باشید که حتی زمانی که اعتبار خود را در میان کاربران را پیدا کردید، نباید از ارائه محتوای مناسب در شبکه‌های اجتماعی غافل شوید، برای افزایش و حفظ قدرت در مدت‌زمان طولانی، این راه یکی از بهترین میانبرها است.

نتیجه‌گیری

سایت‌ها در تلاشند که با تولید محتوای سودمند کاربران بیشتری جذب کنند، از بهترین راه‌ها برای انتخاب محتوای مناسب‌، نظرسنجی از کاربران است. از کاربران خود بخواهید تا نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند تا شما بتوانید محتوایی بر اساس نیاز کاربران تهیه کنید. با این کار هم به نیاز کاربران خود توجه کرده‌اید و هم به ایجاد لینک طبیعی به سایت خود کمک کرده‌اید.

 

امیدوارم از این آموزش وردپرس لذت برده باشید. همواره خوشحال می شویم اگر هر سوال یا راهنمایی که در مورد ایجاد لینک طبیعی در سایت داشتید در پایین بخش نظرات مطرح کنید.

 

مطالب مرتبط:

آموزش و آشنایی با هوک وردپرس

آموزش تنظیمات و پیکربندی ووکامرس

گوتنبرگ وردپرس چیست؟

افزونه ساخت آزمون آنلاین در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات: ارتباط با مشتریبازاریابی شبکه‌های اجتماعی کارآفرینی