در این مقاله به آموزش ایجاد فوتر چسبنده و شناور در وردپرس می پردازیم.می توانید در نوار Footer اطلاعیه های مهمی را قرار دهید و یا دسترسی کاربران به مطالب و نوشته ها و قسمت های مختلف را آسان تر کنید. نیاز است Footer شناور این قابلیت را به شما می دهد که محتوا و مطالب مهم وبسایت خود را به شکل برجسته به کاربران نشان دهید. تا موقعی که کاربران داخل وبسایت می آیند، بتوانند این نوار شناور را مشاهده کنید.

ایجاد فوتر چسبنده و شناور در وردپرس
ایجاد فوتر چسبنده و شناور در وردپرس

ایجاد فوتر چسبنده و شناور در وردپرس

اول از طریق FTP سرور و یا مدیریت فایل وارد هاست شوید. بعد به فایل footer.php که در پوشه قالب وردپرس بروید. در آخر این فایل را در سیستم کامپیوتر خود ذخیره کنید. برای دسترسی به فایل فوتر قالب باید مسیر زیر را دنبال کنید:

می توانید آیتم های دیگری را به این لیست اضافه کنید. بعد تغییراتی را که انجام دادید، ذخیره کنید.

در مرحله بعدی نوبت به افزودن استایل CSS به نوار شناور است. حالا برای افزودن استایل سفارشی، باید کد زیر را به فایل style.css اضافه کنید. یا می توانید از افزونه Simple Custom CSS استفاده کنید.

در مرحله بعدی باید از jQuery برای نمایش تصادفی آیتم های لیست با هربار بارگذاری صفحه استفاده کنید. بدین منظور یک ویرایشگر متنی همانند نوت پد در سیستم کامپیوتر خود باز کنید و قطعه کد زیر را در آن اضافه کنید:

بعد فایل مورد نظر را با عنوان floatingbar.js در دسکتاپ سیستم خود ذخیره کنید.

در آخر مربوط به بارگذاری فایل JavaScript در قالب سایت است. برای این کار کد زیر را در فایل functions.php یا در افزونه اختصاصی وبسایت کپی کنید:

امیدواریم مطلب ایجاد فوتر چسبنده و شناور در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرسویدیو آموزشی