سلام به تیک تم خوش آمدید.ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس می تواند باعث ایجا رمز های قوی تر و ایمن تر بشود از  این رو در این مقاله به آموزش ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس می پرازیم.رمز وبسایت وردپرسی شما از موارد بسیار قابل توجه است، که باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. امنیت وردپرس بسیار به رمزی که انتخاب می‏‌کنید بستگی دارد. یک رمز وردپرس آسان، یعنی وبسایتی که هک کردن آن بسیار ساده است.

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس

امنیت وبسایت یکی از موارد مهم در وردپرس است که اگر آن را رعایت نکنید مشکلات جدی می تواند بر. یکی از مشکلاتی ای شما به وجود آید که بعضی مدیران وبسایتها به کلمه عبور خود اهمیتی نمی دهند و از رمزهای ساده استفاده می کنند که به آسانی  سوءاستفاده کنندگان می توانند به وبسایت وارد شده و صدمات جدی به آن وارد کنند.

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس
ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس

در این مقاله قصد دارم تا افزونه ای به شما معرفی کنم که با استفاده از آن می توانید رمز خودکار توسط وردپرس بسازید و برای کاربران خود قرار دهید. در به روزرسانی اخیر وردپرس این قابلیت فعال شده است ولیدر آن نمیتوان با کلیک بر روی دکمه و یا لینکی رمز جدیدتری را دریافت کرد.

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس با کدنویسی

اما اگر نمی خواهید از افزونه افزونه استفاده کنید می توانید به راحتی با استفاده از کدنویسی این امکان را در وبسایت خود اضافه کنید. برای این مورد وارد ویرایش قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود کپی کنید و آن را ذخیره کنید.

بیشتر بدانید:  رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

بعد از اینکه فایل را ذخیره کنید میتوانید از رمز تصادفی در وردپرس استفاده کنید. همانطور که می بینید در این کد کلمه عبوری با ۱۲ کاراکتر ارائه خواهد شد که می توانید به انتخاب خود آن را تغییر دهید

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس با افزونه WP Password Generator

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Password Generator در مخزن وردپرس وجود دارد و تا الان توانسته است تا بیش از ۲.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۲ را از آن خود نماید.

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس
ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه در قسمت افزودن رمز مشابه تصویر زیر دکمه ای با نام Generate password اضافه خواهد شد که با استفاده از ان می توانید در هر بار کلیک بر روی دکمه رمز جدیدی را دریافت کنید.

ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس
ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس

امیدواریم مطلب ایجاد خودکار رمز عبور در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما مفید و کاربردی باشد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

 

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

انتقال کاربران به صفحه تشکر پس از ارسال دیدگاه

تغییر رنگ مرورگر موبایل در وردپرس

ایجاد یک سایدبار جدید در وردپرس

افزونه مترجم وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرسکانفیگ امنیتی وردپرسقالب خبری وردپرس