در سایت های مختلفی، از نوار های پیشرفت به تعداد متعددی استفاده می شود. نوار های پیشرفت کارایی گسترده ای دارند که شما نیز می توانید در وب سایت خود از آن استفاده نمایید. به عنوان مثال از آن ها می توانید در میزان نمایش پیشرفت کار پروژه ها و … استفاده نمایید. در بعضی سایت ها با اسکرول صفحه به سمت پایین می توانید شاهد نوار پیشرفت آن شوید. از طریق آن می توانید میزبان مطالعه از یک صفحه توسط کاربر و یا میزبان اسکرول صفحه در هنگام بازدید را مشاهده کنید. نوار پیشرفت می تواند در جلوه زیبای سایت شما موثر باشد، و همچنین می تواند کاربر را از میزبان باقی مانده آن مطلب آگاه سازد. حال قصد ما از نوشتن این مقاله این است که نحوه ایجاد یک نوار پیشرفت یا Progress bar را به شما از طریق افزونه وردپرسی آموزش دهیم.

افزونه ایجاد نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس

افزونه ایجاد نوار پیشرفت مطالعه با عنوان Worth The Read در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه، یک افزونه کاربر پسند و کاملا حرفه ای و کاربردی می باشد. زیبایی و انعطاف پذیری سایت شما در دست این افزونه است.

نحوه ایجاد نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس

شما عزیزان می توانید از انتهای مین مقاله افزونه Worth The Read را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید. سپس افزونه را نصب کنید. پس از فعال سازی افزونه گزینه  Worth The Read در پیشخوان وردپرس ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن مانند تصویر زیر می توانید وارد تنظیمات افزونه شوید.

نوار پیشرفت

گزینه های این صفحه را به اختصار توضیح می دهیم.

Display On: در این بخش می توانید مشخص کنید که نوار پیشرفت در کدام صفحات نمایش داده شود. که در تصویر بالا به عنوان نمونه مشخص کردیم.

Custom Post Types: با وجود پست تایپ اختصاصی در سایت وردپرسی خود می توانید برای مطالب آن نوار پیشرفت قرار دهید. محصولات ووکامرس نوعی پست تایپ هستند شما نیز می توانید برای فغال کردن نوار پیشرفت آن اقدام کنید.

بیشتر بدانید:  چگونه ویرایشگر گوتنبرگ را غیر فعال کنیم؟ | غیرفعال کردن ادیتور جدید وردپرس

Include Comments: با فعال این گزینه می توانید در بخش نظرات سایت نوار پیشرفت را فعال کنید.

Placement: در این بخش مکانی را که می خواهید نوار پیشرفت در آن ظاهر شود را انتخاب نمایید.

ادامه گزینه های همان صفحه

نوار پیشرفت

offset: در این بخش بهترین حالت قرار گرفتن متد کوئری بر روی ۰ می باشد.

Fixed Opacity: در این بخش تعیین کنید که نوار پیشرفت ثابت باشد یا شناور.

Touch Devices:برای فعال کردن نوار پیشرفت برای دستگاه های جانبی مانند موبایل و تبلت، این گزینه را فعال کنید.

نتیجه گیری

با افزونه Worth The Read که به شما آموزش دادیم، می توانید امکان ایجاد نوار ابزار پیشرفت مطالعه و بازدید از یک صفحه و نوشته را به وب سایت خود دهید. این افزونه برای کاربران یک مزیت به حساب می آید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

موفق و پیروز باشید…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید

مطالب مرتبط:

افزونه نمایش وضعیت آب و هوا در وردپرس

ساخت فرم حرفه ای در وردپرس با افزونه Ninja Forms

آموزش غیر فعال کردن افزونه از طریق هاست

nofollow کردن خودکار لینک ها در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسپشتیبانی وردپرس