سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به روش های ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس می پردازیم.تا به حال به متن کپی رایت در پایین وب سایت ها توجه کرده اید؟ تعدادی از کپی رایت ها دارای زمان و تاریخ هستند. و این تاریخ ها قدیمی و بروز رسانی نشده است!! که ممکن است برای کاربران مطلوب نباشد و جلوه مناسبی برای وب سایت ها نداشته باشد.

آموزش ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس

شما هر وبسایتی که در اینترنت مشاهده می کنید، یک متن کپی رایت وجود دارد که اطلاعات اولیه را در مورد سایت ها ارائه می دهد. که اگر هم قانون تغییر کرده باشد و قرار دادن یک نماد کپی رایت، در واقع محافظت از اطلاعات خود می باشد، یک قانون نانوشته برای طراحان وب برای قرار دادن یک اخطار برقرار می باشد.

یرای ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس یک روش بسیار ساده وجود دارد که آن هم با استفاده از کدهای php است. که بسیاری از وب مستران با این روش آشنا هستند و از آن استفاده کرده اند. اما یک روش ساده تر از استفاده کدهای php  وجود دارد که در این مقاله به بررسی این روش می پردازیم.در این مقاله یک تابع را معرفی می کنیم که به صورت خودکار، یک تاریخ کپی رایت بر اساس زمان قدیمی ترین و جدیدترین مطلب شما تولید می کند.

ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس
ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس

ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس با کدهای php

در این روش  کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس سایت در محل مناسب آن کپی کنید:

ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس با تابع ComicPress

در این روش از تابع ComicPress استفاده می کنیم.این تابع یک تاریخ کپی رایت پویا براساس تاریخ انتشار قدیمی ترین پست و جدیدترین پست وب سایت ایجاد می کند. ولی اگر اولین سال تاسیس سایت  باشد، این تابع  سال جاری را نمایش می دهد.

حالا برای اجرای این تاریخ کپی رایت پویا در پایین سایت وردپرس ، باید به فایل functions.php بروید و کد زیر را در آن کپی کنید:

بیشتر بدانید:  افزونه مترجم وردپرس Loco Translate فارسی

بعد به فایل footer قالب بروید و شورت کد زیر را در این فایل کپی کنید. این کد برای نمایش تاریخ می باشد.

امیدواریم مطلب ایجاد کپی رایت پویا در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: کانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرسویدیو آموزشی