سلام  در این مقاله به آموزش رفع خطای Deceptive site ahead می پردازیم. یکی از خطاهایی که در هر سایتی ممکنه تا با اون موجه بشید اینه که وقتی به آدرس مورد نظر در اون سایت مراجعه می‌کنید با پیغام خطای”Deceptive site ahead” در یک صفحه قرمز رنگ مواجه خواهید شد که نشون از ویروسی بودن سایت و یا انتشار محتوایی که ممکنه شامل فایل مخرب در سایت باشه و روی سیستم کاربران منتشر شود دارد. که در تصویر زیر نمونه‌ای از این خطا را مشاهده می‌کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead
آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

 آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

خطای Deceptive site ahead از سمت گوگل به شما نمایش داده میشه که به دلیل ویروسی بودن سایت و وجود کدهای مخرب از باز شدن صفحه مورد نظر برای کاربران جلوگیری به عمل میاره تا باعث ایجاد مشکل برای کاربران بازدیدکننده نشه.

زمان وقوع خطای Deceptive site ahead

خطای Deceptive site ahead زمانی اتفاق می افتد که وب سایت شما هک شده باشد و یا همان طور که گفتیم داری یک سری کد های مخرب باشد در واقع این صفحه خطا به شما اخطار می دهد و مانع از ورود شما به وب سایت می شود چرا که امکان دارد صفحه ای مورد نظرتان دارای محتویات مخربی باشد و یا حتی شاید وارد حریم خصوصی شما شوند و اطلاعاتتان را سرقت کنند.

همینطور قالب وردپرس سایت افزونه های نصب شده روی وردپرس بر نیز می توانند باعث نمایش این خطا شوند. یکی دیگر از مواقعی که این خطا اتفاق می افتد زمانی است که از کد های تبلیغاتی کلیکی در وب سایتتان استفاده کرده اید که با پاک کردن این کدها این خطا نیز بر طرف می شود.

بیشتر بدانید:  مخفی سازی وردپرس با افزونه Hide My WP

علت وقوع خطای Deceptive site ahead

  • هک شدن قالب وردپرس شما توسط هکر ها
  • نصب افزونه های غیر اوریجینال بر روی سایت
  • کد های مخرب در قالب وردپرس
  • نمایش کد های تبلیغاتی از سایت های تبلیغات کلیکی غیر معتبر با کیفیت پایین

رفع خطای Deceptive site ahead

ساده ترین و بهترین راه برای رفع این مشکل، استفاده از ویروس اسکنر هاست برای کاووش سایت های ویروس دار است. با استفاده از هاستینگ به سراغ ویروس ها رفته و آن ها را اسکن و پاک کنید (با استفاده از اسکنر هایی نظیر clamav در لینوکس)

در صورتی که همچنان با این خطا مواجه شدید، باید تمامی افزونه های سایت را غیر فعال کنید. در این صورت اگر مشکل حل شد، میتوانید بفهمید که مشکل یکی از افزونه هایی است که کدهای مخرب دارد و آن را غیر فعال کنید. همین عمل را برای قالب سایت انجام دهید و آن را عوض کنید تا در صورت مخرب بودن کد های قالب سایتتان آن را عوض کنید.

حال نوبت فایل htaccess می باشد، آن را پاک کنید و دوباره وارد سایت خود شوید.

اگر مشکلتان حل شد، به کنسول گوگل مراجعه کنید.

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en اینجا روی سایتتان کلیک کنید

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead
رفع خطای Deceptive site ahead

 

مطالب مرتبط:

رفع خطای Remove Render-Blocking JavaScript

آموزش رفع خطای Upload: Failed to write file to disk

آموزش رفع خطای Googlebot cannot access CSS and JS files

حل مشکل نصب یا آپدیت افزونه ها در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب چند منظوره وردپرس قالب خبری وردپرس قالب شرکتی وردپرس