یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در وب سایت ها باشد، وجود فایل های قدیمی در آن است. فایل هایی که هیچ کاربردی ندارند جز اینکه فضای هاست را اشغال کرده اند. وب سایت ها باید سعی کنند تا آن ها را حذف کنند، اما تشخیص آن ها به این راحتی نیست. خوشبختانه وردپرس افزونه ای را معرفی کرده تا شما بتوانید فایل های قدیمی و بدون استفاده را تشخیص داده و به حذف آن ها از هاست خود اقدام کنید. برای آشنایی بیشتر با افزونه در ادامه با ما همراه باشید…

معرفی افزونه حذف فایل های قدیمی و بی استفاده هسته وردپرس

افزونه Old Core Files در وردپرس برای حذف فایل های قدیمی و بی استفاده بکار می رود. این افزونه بیش از ۷۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس داشته و توانسته امتیاز ۵ از ۵ را کسب کند. با استفاده از این افزونه می توانید فایل های قدیمی را شناسایی نمایید.

فایل های قدیمی

آموزش نصب افزونه حذف فایل های قدیمی و بی استفاده هسته وردپرس

برای دانلود رایگان افزونه Old Core Files به انتهای این مقاله مراجعه نمایید. بعد از فعال سازی افزونه فوق در پیشخوان وردپرسی خود و نیز در بخش ابزار ها مانند تصویر زیر گزینه ای با نام Old Core Files مشاهده خواهید کرد.

فایل های قدیمی

برای هدایت به صفحه زیر بر روی این گزینه کلیک نمایید.

فایل های قدیمی

در این صفحه دو زبانه All و Existing وجود دارد.

All: تمامی فایل های موجود در وردپرس در این زبانه نمایش داده می شود.

بیشتر بدانید:  بارگذاری تصاویر به سبک Lazy Load با استفاده از افزونه BJ Lazy Load

Existing: برای حذف فایل های قدیمی و بی استفاده از هاست بر روی این زبانه کلیک کنید. در این صورت فایل‌های بلا استفاده را به شما نمایش می دهد.

با استفاده از این زبانه ها مسیر فایل های اضافی در وردپرس به شما نمایش داده می‌شود. شما می توانید برای حذف آن ها از طریق FTP و یا ورود به هاست، مسیر های ذکر شده را طی کرده و به حذف فایل های قدیمی و بی استفاده اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که این افزونه فقط برای شناسایی فایل های بی استفاده می باشد. و شما نمی توانید آن ها را از پیشخوان وردپرس حذف نمایید.

توجه: قبل از هرگونه حذف فایل‌های اضافی نیز دقت کنید تا از وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید تا در صورت بروز خطا سریعا بتوانید مشکل را برطرف نمایید.

با مشاهده تصویر بالا متوجه خواهید شد که در این وردپرس فایل های بی استفاده وجود ندارد و ۰ است.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم در این آموزش توانسته باشم به شما تیک تمی های عزیز کمک کرده باشم. موفق و پیروز باشید…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

ترفند های کاربردی در بخش نظرات در وردپرس

افزونه پیامک اطلاع رسانی در وردپرس

نمایش و غیرفعال کردن Feed RSS بدون ابزارک در وردپرس

آموزش آپدیت کردن قالب و افزونه در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: کانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرسویدیو آموزشی