سلام به تیک تم خوش آمدید در این مقاله به آموزش دانلود قالب و افزونه با WP Downloader می پردازیم.ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک افزونه یا قالب وردپرس را پیدا کنید که در وبسایت های دیگر دیده باشید. اگر شما به هاست آن وبسایت دسترسی نداشته باشید می‌توانید با کمک یک افزونه وردپرس از پیشخوان وردپرس اقدام به دانلود آن افزونه یا قالب کنید.

دانلود قالب و افزونه

قالب و افزونه ها امکاناتی هستند که میتوانید با آنها وردپرس تان را سفارشی کنید. همانطور که میدانید بعد از نصب وردپرس پوشه های متفاوتی که هر کدام مربوط به قسمتی خاص است ایجاد میشوند. به عنوان مثال پوشه های themes و plugins که در پوشه wp-content هستند برای بارگذاری قالب و افزونه های وردپرس استفاده می شوند. اگر در حال طراحی قالب وردپرس یا برنامه نویسی افزونه باشید، بعد از تست و رفع خطاهای احتمالی برای دریافت نسخه اصلی قالب یا پلاگین باید به پوشه های گفته شده بروید. اگر در لوکال هاست باشید بدون مشکل میتوانید قالب و افزونه نهایی را دریافت کنید ولی مشکل وقتی ایجاد میشود که تغییرات در وبسایتی آنلاین انجام شود و شما دسترسی لازم به کنترل پنل هاست را نداشته باشید.

دانلود قالب و افزونه با افزونه WP Downloader

افزونه‌ای که میخواهیم به شما معرفی کنیم با اسم WP Downloader در مخزن وردپرس وجود دارد و تا الان توانسته است تا بیش از ۷.۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴.۵ را کسب کرده است که با استفاده از آن می‌توانید قالب و افزونه دلخواه خود را از وبسایتی دانلود و در وبسایت دیگر از آن استفاده کنید.

دانلود قالب و افزونه
دانلود قالب و افزونه

نصب و فعال سازی افزونه WP Downloader

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه گزینه‌ای با عنوان Download در صفحه افزونه‌ها و قالب ها پیشخوان وبسایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی آن می‌توانید افزونه و قالب مورد نظر را دانلود کنید.

بیشتر بدانید:  افزونه صفحه پرداخت سریع برای محصولات دانلودی در ووکامرس

لینک دانلود از طریق این افزونه به صورت غیرمستقیم بوده و لازم است تا دسترسی به صورت مدیر وبسایت باشد. بنابراین اگر لینک دانلود قالب و افزونه‌ای را داشته باشید تا وقتی که در سایت لاگین نکرده باشید نمیتوانید دانلود کنید.

دانلود افزونه وردپرس

برای دانلود افزونه‌های وردپرس از وبسایت خود اول به مسیر افزونه‌ها بروید و بعد مانند تصویر زیر در صفحه مورد نظر که لیستی از افزونه‌های فعال و غیرفعال که از آنها استفاده می‌کنید نمایش داده می‌شود بر روی گزینهه Download کلیک کنید.

دانلود قالب و افزونه
دانلود قالب و افزونه

دانلود قالب وردپرس

برای دانلود قالب‌های وردپرسی نیز به همین صورت عمل کنید. اول وارد مسیر نمایش> پوسته‌ها شده و سپس مانند تصویر زیر که در آن لیستی از قالب‌های موجود در وبسایت خود را مشاهده می‌کنید بر روی دکمه Download کلیکک کرده و فایل قالب را دانلود نمایید.

دانلود قالب و افزونه
دانلود قالب و افزونه

این افزونه از نظر امنیت به صورتی برنامه‌نویسی شده است که بعد از دانلود فایل قالب و یا افزونه فایل زیپ آن را در هیچ یک از پوشه‌های قالب، افزونه و یا پوشه خود این افزونه مشاهده نخواهید کرد و همه ی لینک‌هایی که برای دانلود افزونه و قالب وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرند به صورت غیرمستقیم است.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

مشاهده آمار بازدید در وردپرس

تبدیل دسته بندی های وردپرس به طبقه بندی Taxonomy

رمزگذاری و مدیریت لینک های دانلود

قالب رزرو هتل و آژانس تراولو

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب چند منظوره وردپرس قالب خبری وردپرس قالب شرکتی وردپرس