هنگامی که می خواهید سایت خود را تماما و بدون ایرادی به سایت دیگر انتقال دهید، ممکن است مشکلی در انتقال پوشه ها و جداول دیتابیس موجود، رخ دهد. و همچنین اگر می خواهید سایت خود را از روی لوکال هاست بر روی هاست آنلاین منتقل کنید، نیز مشکلاتی به وجود می آید. با این وجود وردپرس افزونه ای با عنوان ساخت بسته نصب آسان ارائه داده است تا تمام مشکلات گفته شده را حل نماید و شما به راحتی بتوانید از سایت وردپرسی خود یک نسخه به صورت کامل و با تمام جزئیات کپی گرفته و سپس آن را در دامنه دیگری مجدداً راه اندازی نمایید، بدون اینکه کوچک ترین مشکلی به وجود آید.

افزونه ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

افزونه dupliucator در مخزن ورد پرس به ثبت رسیده است و تا امروز توانسته بیش از ۱ میلیون بار نصب فعال و موفق داشته باشد. این افزونه امتیاز ۴/۹ را کسب نموده است. با استفاده از افزونه dupliucator به ایجاد نسخه پشتیبان از قالب و تنظیمات کلی سایت خود، بپردازید.

بسته نصب آسان وردپرس

این بسته یک فایل Zip است، که شامل تمام افزونه ها، قالب ها، وردپرس، و تمامی محتویات دیتابیس می باشد. شما با نصب آن می توانید بدون هیچ نقصی و هیج گونه تغییری سایت وردپرسی خود را روی هاست اجرا نمایید.

بسته

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصب آسان

برای دانلود افزونه dupliucator می توانید به انتهای همین مقاله مراجعه نمایید و سپس آن را نصب کنید. پس از نصب افزونه فوق منویی در پیشخوان وردپرسی خود با نام dupliucator مشاهده می نمایید. بر روی آن کلیک نمایید. با کلیک بر روی آن به صفحه زیر هدایت می شوید که در این صفحه می توانید تنظیمات این افزونه کاربردی وردپرس را انجام دهید.

بسته

بر روی دکمه Create New که در تصویر بالا مشخص نمودم، کلیک کنید تا آغاز ساخت بسته نصبی جدید در وردپرس آغاز شود.

بسته

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این مرحله مشخصات سرور همچون نسخه php و سایر موارد لازم برای ساخت بسته نصبی وردپرس بررسی می شود که در صورت صحیح بودن، در بخش Requirements به رنگ سبز با عبارت pass نمایان می شود.

بیشتر بدانید:  افزایش سرعت بارگذاری سایت با افزونه G Zip Ninja

پس از مشاهده رنگ سبز، در بخش Name نامی دلخواه برای بسته نصب آسان وردپرس خود وارد نمایید. سپس به بخش Archive مراجعه کرده و اگر می خواهید از بسته ساخته شده، جدولی از دیتابیس را حذف نمایید و یا فایل هایی که در پوشه وردپرس قرار دارد را حذف کنید، از این بخش آن ها را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه Next کلیک نمایید.

 

بسته

در این مرحله موارد موردنیاز دیتابیس و فایل ها، اسکن شده و سپس حجم کلی بسته نصب آسان بعد از ساخته شدن، به شما نمایش داده می شود که در نهایت با کلیک بر روی تیک گزینه Yes. Continue with the build process!، دکمه Build فعال شده و به رنگ آبی نمایش داده می شود که با کلیک بر روی آن می توانید بسته نصب آسان وردپرسی خود را ایجاد نمایید.

بسته

با توجه به تصویر بالا بر روی دو دکمه Installer و Archive کلیک نمایید و هر دو فایل را دانلود نمایید. برای نصب بسته نصب آسان وردپرس کافی است، دو فایل را از حالت Zip خارج کرده و سپس به آدرس installer.php مراجعه کرده و د سایت خود بسته ساخته شده را نصب و راه اندازی نمایید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما تیک تمی های عزیز قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط:

ساخت فرم حرفه ای در وردپرس با افزونه Ninja Forms

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟|ویدیو

دانلود وردپرس فارسی

افزونه Easy Digital Downloads | فروش فایل در وردپرس توسط افزونه EDD

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرسقالب وردپرس رایگانافزونه تجاری وردپرس