یکی از بهترین و برترین سیستم های مدیریت محتوا، وردپرس است. عضویت و ورود کاربران به محیط کاربری سایت، یکی از بخش های بسیار مهم در هسته سیستم مدیریت محتوا می باشد. این بخش به صورت پیش فرض در وردپرس وجود دارد. در برخی از وب سایت ها برای مشاهده بخش هایی در آن، کاربران نیاز دارند بدون استفاده از عضویت دائمی وارد سایت شوند. به طور مثال، برخی مدیران فروشگاه های افزونه وردپرس باید برای ارائه موضوعات و امکانات افزونه های موجود، به ایجاد پیش نمایش از افزونه ها اقدام کنند تا کاربران بتوانند به راحتی آن ها را مشاهده کنند. اما در این وب سایت ها عضویت دائمی برای تمامی کاربران کار بسیار مشکلی است. در اینجا گفتنی است که راه حل این مشکل این است که مدیران باید به کاربران خود اکانت موقت دهند. این اکانت ها بعد از گذشت زمانی به طور خودکا از کار می افتند و برای غیرفعال کردن آن ها نیاز نیست مدیران به صورت دستی کاری انجام دهند. حال در این مقاله برای وب سایت های تحت وردپرس قصد معرفی افزونه ای را دارم که با استفاده از آن بتوانید برای کاربران خود ورود اضطراری بدون نیاز به پسورد را فراهم آوردید. برای آشنایی بیشتر این افزونه از شما تیک تمی های عزیز دعوت می کنم که در ادامه با ما همراه باشید…

آشنایی با افزونه ورود اضطراری کاربران بدون نیاز به پسورد در وردپرس

افزونه ای که در مقدمه مقاله از آن صحبت کردیم با عنوان Temporary Login Without Password در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه امکان ایجاد اکانت های موقتی با قابلیت تعیین مدت فعالیت را به کاربران شما می دهد. با استفاده از این افزونه حرفه ای و کاربردی وردپرس دیگر به عضویت دائمی کاربران نیازی نیست و کاربران بدون پسورد می توانند از آن استفاده کنند.

ورود اضطراری

نحوه نصب و راه اندازی افزونه ورود اضطراری کاربران بدون نیاز به پسورد در وردپرس

برای استفاده از افزونه Temporary Login Without Password می توانید آن را از انتهای مقاله دانلود کنید. سپس آن را نصب کنید. در پیشخوان وردپرس در بخش افزونه ها –> افزودن افزونه را انتخاب و بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید. بعد از فعال سازی افزونه در بخش کاربران پیشخوان وردپرس، به بخش Temporary Login بروید. سپس بر روی گزینه Create new کلیک کنید تا پنجره ایجاد کاربر جدید در آن مطابق تصویر زیر ظاهر شود.

بیشتر بدانید:  آموزش تکنیک های سئو ویدئو

ورود اضطراری

گزینه های این بخش را به اختصار توضیح می دهیم.

Email: ایمیل کاربر را باید در این بخش وارد کنید.

First name: نام کاربر را باید در این بخش وارد کنید.

Last name: نام خانوادگی کاربر را باید در این بخش وارد کنید.

Role: نقش کاربر بر اساس نقش های موجود در وردپرس را باید در این بخش تعیین کنید. شما می توانید بر اساس نیاز خود آن ها را بر روی ویرایشگر و یا نویسنده قرار دهید.

Expiry: شما باید مدت فعالیت کاربر و فعال بودن نام کاربری ایجاد شده را در این بخش تعیین نمایید؛ اگر مدت زمان مورد نظر شما در میان آن ها نبود، می توانید با استفاده از گزینه Custom date تاریخ انقضای اکانت را تعیین کنید.

بعد از انجام تنطیمات و ایجاد کاربر، لینکی به شما داده می شود که می توانید با ارائه آن کاربر اقدام به ورود فرد موردنظر به پیشخوان وردپرس کنید.

ورود اضطراری

با توجه به تصویر بالا، از طریق بخش Action شما می توانید اکانت موردنظر را با کلیک بر روی آیکون قفل، از دسترسی کاربر خارج کنید، همچنین می توانید به حذف اکانت موردنظر از طریق آیکون حذف بپردازید و نیز می توانید لینک ورود کاربر را با کلیک بر روی آیکون لینک کپی کنید.

نتیجه گیری

با استفاده از افزونه وردپرسی Temporary Login Without Password می توانید برای کاربران خود اکانت موقتی ایجاد کنید تا بتوانند به وب سایت شما ورود اضطراری داشته باشند.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم از مقالات آموزشی سایت تیک تم رضایت کافی را داشته باشید.

موفقیت شما آرزوی همیشگی ماست…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

نمایش بنر به صورت شناور در وردپرس

آموزش آپدیت کردن قالب و افزونه در وردپرس

افزودن و پخش فایل صوتی در وردپرس

چگونه بر نگهداری و بروزرسانی وردپرس مسلط شویم؟

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسپشتیبانی وردپرس