سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به آموزش اینکه چگونه خطای Pluggable.php در وردپرس را رفع کنیم؟ می پردازیم.خطای Pluggable.php یکی از خطاهای آزار دهنده در وردپرس است.  که این خطا می تواند مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاورد.تا الان با این خطا در وردپرس مواجه شده اید؟ این خطا معمولا در زمانی که کد جدیدی را به وبسایت خود اضافه کنید و یا اینکه پلاگین جدیدی را فعال کنید اتفاق می افتد.در این مقاله روش هایی را برای رفع خطای Pluggable.php معرفی میکنیم.

رفع خطای Pluggable.php
رفع خطای Pluggable.php

چگونه خطای Pluggable.php در وردپرس را رفع کنیم؟

این خطا معمولا در زمان‌هایی رخ میده که یک ناسازگاری بین فایل فانکشن قالب وردپرس و یا یکی از پلاگین های وردپرس در وبسایت بوجود آید که باعث نمایش چنین خطایی در پیشخوان وردپرس و یا حتی در بخش کاربری وبسایت می شود که مانند تصویر زیر در سایت به نمایش در می آید.

رفع خطای Pluggable.php

رفع خطای Pluggable.php

در تصویر بالا مشاهده می کنید که در این قطعه کد گفته شده است که خطایی در خط ۱۳۵ افزونه‌ با نام some-plugin رخ داده است که باعث به وجود آمدن یک ناسازگاری در خط ۱۱۷۹ از فایل Pluggable.php شده است. حالا شما باید خط ۱۳۵ از فایل پلاگین مورد نظر را بررسی کنید و بعد از مطابقت دادن با خط ۱۱۷۹ از فایلPluggable.php ببینید چه مشکلی وجود دارد و آن را برطرف کنید.

فایل Pluggable.php یکی از فایل‌های اصلی هسته وردپرس است که لازم است تا روی وبسایت باشد و اگر زمانی که با خطایی در این فایل مواجه می شوید که دقیقا اشاره‌ای به این داشت که یکی از خطوط این فایل دارای مشکل هست و بازهم نباید این فایل را ویرایش کنید، چون که مشکل از جای دیگری است. اگر هم این فایل را از قبل هم ویرایش کردید بسته به نسخه وردپرس که از آن استفاده می‌کنید باید وردپرس را دانلود کنید و بعد فایل مورد نظر را مجددا در هاست خودتان بارگذاری کنید و به دنبال رفع مشکل از جای دیگری باشید.

بیشتر بدانید:  بک لینک ها چه تاثیری در سئو سایت دارند؟

اما در بعضی اوقات مشکل از قالب نیست مانند تصویر زیر:

 رفع خطای Pluggable.php
رفع خطای Pluggable.php

خطای بالا به یک پلاگین وردپرسی اشاره می کند که شما برای رفع این خطا می توانید پلاگین مورد نظر را حذف کنید و اگر به پنل وردپرسی خودتان دسترسی نداشتید می توانید به به File manager کنترل پنل هاست خود بروید و بعد به مسیر زیر بروید و پوشه پلاگین مورد نظر خود را حذف کنید.

public_html » wp-content » plugins

همانطور که گفتیم این خطا با اضافه کردن قطعه کدی اشتباه به فایل functions.php قالب و یا مشکلات کد نویسی در یک پلاگین رخ می دهد

 

مطالب مرتبط:

رفع خطای Cannot modify header information

رفع خطای Oops! Something went wrong

آموزش رفع مشکل اتصال به پایگاه داده در وردپرس

رفع مشکل ورود به مدیریت وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب چند منظوره وردپرسقالب خبری وردپرس قالب شرکتی وردپرس