با سلام به شما دوستان تیک نمی امروز به آموزش رفع خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس می پردازم، که امیدارم برایتان مفید باشد.

آیا تا بحال با خطای Unable to establish secure connection در وردپرس روبرو شدید؟ این یک خطای معمول در وردپرس است و معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما در حال تلاش برای نصب یا به روز رسانی افزونه یا تم وردپرس از دایرکتوری رسمی WordPress.org هستید. در این مقاله به شما نشان خواهم داد که چرا این خطا اتفاق می افتد و چطور به سادگی خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس را برطرف کنید.

چه چیزی سبب بروز خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس می شود؟

وردپرس دارای یک سیستم داخلی برای مدیریت به روز رسانی است، این سیستم به طور مرتب به روزرسانی ها را بررسی می کند و اعلان هایی در مورد به روزرسانی های افزونه ها و تم ها به مدیر و نویسندگان سایت نشان می دهد.

البته برای بررسی وجود به روز رسانی ها و یا نصب آنها اتصال به وب سایت WordPress.org ضروری است. با توجه به برخی از خطاهای سرور میزبان وردپرس شما ممکن است وبسایت شما با وبسایت WordPress.org ارتباط برقرار نکند که این مساله به بروز خطای عدم برقراری اتصال امن منجر خواهد شد، و شما پیام خطایی مثل این را خواهید دید:

An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /home/username/public_html/wp-admin/includes/update.php on line 122

 

خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس
خطای عدم برقراری اتصال امن

حالا بیایید ببینیم که چگونه می توانیم به راحتی خطای عدم برقراری اتصال امن را در وردپرس حل کنیم.

رفع خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس

چند راه برای رفع خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس وجود دارد. شما می توانید یکی از راه حل های زیر را بر اساس وضعیت خود امتحان کنید.

میزبانی و مسائل مرتبط با سرور

اگر سرور میزبانی مشترک شما تحت حمله DDoS قرار گرفته باشد، پس احتمال دارد اتصال به WordPress.org خطای عدم برقراری اتصال امن را ایجاد کند. در این صورت، می توانید چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید. اگر خطا همچنان ادامه داشته باشد، باید با تیم پشتیبانی شرکت میزبانی وب خود تماس بگیرید.

ابر یا نسخه سرور اتصال مجازی  VPS 

اگر سایت شما بر روی یک ابر یا سرور میزبانی وب مجازی قرار دارد، ممکن است که سرور شما به دلیل برخی از مسائل DNS قادر به اتصال به WordPress.org نباشد. در این صورت، شما می توانید به طور مستقیم سرورتان را به سرورهای WordPress.org متصل کنید. شما باید با استفاده از SSH به سرور خود متصل شوید.

SSH مخفف عبارت secure shell به معنای پوسته امن است که یک پروتکل رمزگذاری شده است که به شما اجازه می دهد با استفاده از ابزارهای خط فرمان به سرور خود متصل شوید.

کاربران ویندوز می توانند از ابزار PuTTy استفاده کنند در حالی که کاربران مک / لینوکس می توانند از برنامه terminal استفاده کنند.

در ترمینال، می توانید به این ترتیب به سرور خود متصل شوید:

بیشتر بدانید:  خطای ۵۰۰ یا Internal Server Error را چگونه از بین ببریم

فراموش نکنید که username را با نام کاربری و example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.

پس از اتصال، شما باید دستور زیر را اجرا کنید:

این کد پرونده را باز می کند و شما باید کد زیر را به انتهای فایل اضافه کنید:

شما می توانید تغییرات خود را ذخیره کنید و از ویرایشگر خارج شوید. به وبسایت خود وارد شوید و ببینید آیا این کار خطا را حل کرده یا نه.

رفع خطای عدم برقراری اتصال امن در وردپرس در Localhost

اگر شما در حال اجرای وردپرس بر روی کامپیوتر خود (localhost ) هستید، پس نخواهید توانست ضمیمه cURL را برای PHP فعال کنید. این ضمیمه برای دسترسی به WordPress.org برای به روز رسانی مورد نیاز است.

شما باید فایل php.ini را در رایانه خود ویرایش کنید. این فایل معمولا در پوشه پی اچ پی پوشه Mamp، Xampp یا WAMP قرار دارد.

اگر از ویندوز استفاده می کنید، دنبال این خط کد بگردید:

;extension=php_curl.dll

کاربران مک و لینوکس هم باید این خط را پیدا کنند:

;extension=curl.so

حالا باید سیمی کالن قبل از متن را برای فعال کردن برنامه ضمیمه، حذف کنید. فراموش نکنید فایل php.ini را ذخیره کنید. در پایان، باید سرور Apache را برای ذخیره تغییراتی که انجام شده، راه اندازی مجدد کنید.

بررسی پورت های باز در فایروال

اگر ضمیمه cURL به درستی بر روی سرور محلی شما نصب شده، گام بعدی این است که فایروال اتصال اینترنت تان را بررسی کنید.

فایروال کامپیوتر ممکن است اتصالات خروجی را از سرور محلی به WordPress.org مسدود کند. اگر از ویندوز استفاده می کنید، روی دکمه start کلیک کنید و فایروال ویندوز را جستجو کنید. کاربران مک می توانند تنظیمات فایروال را در تنظیمات System Preferences » Security & Privacy پیدا کنند.

شما باید Apache را به برنامه های مجاز فایروال تان اضافه کنید و به ارتباطات ورودی و خروجی مجوز دهید .

برای دیدن تغییرات لازم است Apache را مجددا راه اندازی کنید.

منبع:wpbeginner.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

قالب آرایشی و فروشگاهی Spa Lab وردپرس | نسخه فارسی قالب اسپالب وردپرس

قالب نیازمندی وردپرس چارسوق به همراه اپلیکیشن| مشابه دیوار و شیپور

قالب چند منظوره Qaro وردپرس | نسخه فارسی قالب کارو وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام – فیلم آموزش وردپرس –پشتیبانی وردپرس