کار نکردن جی کوئری در وردپرس

ممکن است که شما هم با مشکل کار نکردن جی کوئری در وردپرس مواجه شده باشید که یک افزونه یا کدهای جی کوئری مورد استفاده در پروژه شما روی وردپرس عمل نکند. به این معنی که مثلا قبل از این که قالب خود را روی وردپرس بیاورید کد جی کوئری مربوط به اجرای اسلایدر، تب منو، لایت باکس و … به درستی کار می کرده اما به محض آپلود روی وردپرس با مشکل مواجه شده است.

علت این مشکل نیز تداخل کدهای jquery شما با کدهای پیشفرض درون وردپرس می باشد.

رفع مشکل کار نکردن جی کوئری در وردپرس

ما در این آموزش سه روش کاربردی برای حل این مشکل به شما معرفی خوهیم کرد.

  • غیر فعال کردن فایل کتابخانه جی کوئری پیش فرض وردپرس

به احتمال زیاد دلیل کار نکردن جی کوئری در وردپرس این است که کتابخانه جی کوئری شما در پروژه با کتابخانه jquery پیش فرض وردپرس تداخل ایجاد کرده و در نتیجه موجب بروز مشکل در افزونه شما شده است.

برای حل این مشکل می توانید کد زیر را درون فایل Functions.php قرار دهید تا کتابخانه پیشفرض اجرا نشود.

  • تبدیل $ به jQuery

می توانید به کدهای جی کوئری یا افزونه خود رجوع کرده (کتابخانه نه) و تمام علامت های $ را به jQuery تبدیل کنید، با این کار مشکل شما حل خواهد شد ولی استاندارد نیست.

بیشتر بدانید:  افزونه امتیاز دهی به مشتریان در ووکامرس

توصیه می کنیم که به جای استفاده از این روش از الگوی کلوژ یعنی روش سوم استفاده کنید.

  • استفاده از الگوی کلوژ

برای استفاده از الگوی کلوژ به این ترتیب عمل کنید. ابتدا کدهای خود را باید درون تابع زیر و دقیقا به جای کلمه اینجا قرار دهید، با اینکار به طور اتوماتیک $ ها به jQuery تبدیل خواهند شد و دیگر تداخلی پیش نمی‌آید و دیگر نیازی به استفاده از روش دوم نیست.

نکته: در صورتی که باز هم درست نشد، ابتدا روش دوم را انجام دهید سپس روش سوم را به کار ببرید، یعنی تبدیل کنید و بعد کل کد را درون اون تابع قرار دهید.

امیدوارم از این آموزش وردپرس لذت برده باشید. همواره خوشحال می شویم اگر هر سوال یا راهنمایی که در مورد آموزش رفع مشکل کار نکردن جی کوئری در وردپرس داشتید در پایین بخش نظرات مطرح کنید.

 

مطالب مرتبط:

ایجاد پنجره پاپ آپ در ووکامرس

افزونه ساخت اپلیکیشن برای فروشگاه ووکامرس

افزونه ساخت پلیر پادکست در وردپرس

حذف درخواست اطلاعات FTP در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: خطاهای وردپرسجلوگیری از هک وردپرسامنیت وردپرس