برای افزایش امنیت وردپرس خود می توانید امکان تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس را به آن اضافه نمایید. با استفاده از تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس می توانید در فرم ورود وردپرس، یک رمز ۶ رقمی برای تایید هویت کاربر قرار دهید تا با وارد کردن رمز عبور ۶ رقمی ، کاربر بتواند وارد پیشخوان وردپرس شود. تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس فیلدی است در فرم ورود که کاربران توسط برنامه Google Authenticator کد مورد نظر را دریافت کرده و با وارد کردن آن در فرم ورود وردپرس بتوانند به پیشخوان وردپرس دسترسی یابند. برای این منظور تیم وردپرس افزونه حرفه ای Google Authenticator را معرفی و ارائه کرده است. برای آشنایی بیشتر با این افزونه ادامه ی مطالب را دنبال نمایید.

معرفی افزونه تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس

افزونه Google Authenticator به منظور تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس می باشد. تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس همان رمز عبور ۶ رقمی در فرم ورود وردپرس می باشد که برای ورود به پیشخوان وردپرس کاربران باید کد ۶ رقمی را در این فرم وارد کنند. این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده و بیش از ۳۰,۰۰۰ نصب موفق و فعال را دارد و توانسته توسط کاربران خود امتیاز ۴/۴ از ۵ را از آن خود کند.

تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس
افزونه تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس

نحوه راه اندازی افزونه تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس

افزونه Google Authenticator را از انتهای مقاله دانلود و سپس نصب کنید. پس از آن به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کرده و از بخش افزونه ها–> افزودن، افزونه فوق را انتخاب و فعال نمایید. با فعال سازی آن در پیشخوان وردپرس، مشابه تصویر زیر به مسیر کاربران–> شناسنامه من رفته و بخشی با عنوان Google Authenticator Settings را مشاهده نمایید که با استفاده از آن می توانید تایید دو مرحله‌ای در وردپرس را توسط گوگل فراهم کنید.

تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس
تایید دو مرحله ای وردپرس
  • Active: در این بخش تیک گزینه را فعال کنید تا امکان تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس فعال شود.
  • Relaxed mode: با فعال سازی این قابلیت امکان انتخاب و افزایش مدت زمان برای وارد کردن کد تایید هویت تا ۴ دقیقه افزایش می‌یابد تا به کاربر فرصت بیشتری برای وارد کردن کد داده شود. این زمان ثابت نبوده و متغیر خواهد بود.
  • Description: در این فیلد نام سایت خود را وارد کنید تا در برنامه اندرویدی Google Authenticator از سایر موارد مربوط به تایید دو مرحله ای بتوان آن را تشخیص داد.
  • Secret: در این بخش ابتدا روی دکمه Show/Hide QR code کلیک کنید تا تصویر اختصاصی مربوط به QR برای شما نمایش داده شود. سپس در این مرحله باید تصویر QR مورد نظر را توسط برنامه Google Authenticator اسکن کنید، برای این منظور برنامه مورد نظر را برای گوشی خود دانلود و نصب کنید، سپس پس از ورود در برنامه بر روی آیکون + کلیک کرده و کد را اسکن کنید.
بیشتر بدانید:  ویدیو ۱۵ گام اساسی برای شروع کسب و کار اینترنتی|ایده تا عمل و مدیریت

در پایان بر روی ذخیره تنظیمات در صفحه کلیک کنید و با یک مرورگر دیگر اقدام به ورود در پیشخوان وردپرس کنید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، علاوه بر فیلد های نام کاربری و رمز عبور فیلد دیگری با عنوان Google Authenticator Code اضافه شده است که باید کد تایید تولید شده در برنامه را در آن وارد نمایید.

تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس
افزونه تایید دو مرحله ای وردپرس

سپس برای دریافت کد مورد نظر، برنامه را در گوشی خود باز کرده و کد مورد نظر مربوط به وبسایت خود را که در آن مشاهده می کنید را در فیلد صفحه ورود وردپرس وارد کرده و بر روی دکمه ورود کلیک کنید تا وارد پیشخوان وردپرس شوید.

تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس
افزونه تایید دو مرحله ای وردپرس

سپس از این پس هرگاه بخواهید تا به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشید لازم است تا کد تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس را در آن وارد کنید. برای سایر کاربران نیز این قابلیت فعال بوده و کافی است تا بر اساس همین روش اقدام به نصب برنامه، اسکن کد در صفحه ویرایش شناسنامه من و ذخیره تنظیمات پروفایل اقدام کنند تا برای آنها نیز این قابلیت اضافه شود.

جمع بندی

افزونه Google Authenticator جهت تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس به کار می رود. منظور از تایید دو مرحله ای گوگل در وردپرس رمز عبور ۶ رقمی است که به عنوان فیلد در فرم ورود اضافه می شود تا کاربران با وارد کردن این کد می توانند وارد پیشخوان وردپرس شوند. این کار امنیت وردپرس را چندین برابر می کند.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

دانلود برنامه اندروید

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید. خواهشمندم اگر هرگونه سوال یا درخواستی دارید در بخش دیدگاه پایین صفحه مطرح نمایید. موفقیت شما آرزوی همیشگی تیم تیک تم است …

مطالب مرتبط:

پنهان کردن نوشته های وردپرس

افزونه مترجم وردپرس Loco Translate فارسی

چگونه توابع سفارشی را به وردپرس بیافزاییم؟

افزونه حذف لینک تصاویر در وردپرس

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: ویدیو آموزشی قالب وردپرس خدمات ما