همانطور که می دانید وب سایت ها برای کار به صورت طبیعی نیاز به رسیدگی‌ های دوره‌ای دارند. ما در این مطلب نکاتی درباره نگهداری و به روز رسانی وردپرس به  شما آموزش خواهیم داد و شما برای نگهداری از سایت وردپرسی خود لازم است که با این امور آشنا باشید، پس می‌توانید انجام این نگهداری ها را برنامه‌ریزی کنید و جزء کارهای ضروری خود قرار دهید.

نگهداری و به روز رسانی وردپرس

برای نگهداری و به روز رسانی وردپرس‚ به نکاتی که در ادامه برای شما توضیح داده‌ایم توجه کنید.

آیا سایت شما به‌ درستی ساخته شده است؟

حتما شما هم مایلید که وب سایتتان با حرفه‌ای‌ترین استاندارد های ممکن ساخته شود. یک وبسایت با ساختاری درست می‌تواند باعث شود که در ساعت‌ها وقت و پول شما را برای حل مشکلات صرفه‌جویی شود. اما در صورتی که انجام کار را به افراد بی‌تسلط بسپارید در واقع روی مجموعه‌ای از مشکلات پیاپی و دائمی سرمایه‌گذاری کرده اید.

اگر یک فرد متخصص و حرفه ای وبسایت را بسازد، نتیجه این خواهد بود که امکانات مناسبی را از همان ابتدا در وب سایت شما راه اندازی می‌کند که نیاز نباشد که در آینده شما برای آن دوباره هزینه کنید. به همین دلیل حتی قبل از سفارش ساخت یک سایت یا ساخت آن توسط خودتان باید روی مراحل ابتدایی طرح زمان بیشتری را صرف کنید.

در ابتدای کار تهیه یک جدول مخصوص فرایند ایجاد یک سایت برای کنترل و مدیریت پروژه برای نگهداری و به روز رسانی وردپرس بسیار ضروری است. همچنین کار با توسعه دهندگان و طراحان با کیفیت به همان اندازه دارای اهمیت بسیار ویژه است.

سایت خود را بروز نگه دارید

بیشتر قالب‌ها و افزونه‌ها پس از چند وقت به صورت خودکار بروزرسانی می‌شوند. این بروزرسانی‌ها در واقع برای بهبود کارایی محصول و گاهی نیز برای بستن حفره‌های امنیتی موجود می باشد. پس همواره توصیه می شود که بروزرسانی و نگهداری وردپرس هیچگاه فراموش نشود. همچنین مطمئن شوید که در حال استفاده از آخرین نسخه‌ی وردپرس هستید.

گاهی اوقات نسخه‌های تکمیلی یک افزونه یا نرم افزار به سرعت پس از بروزرسانی، از طرف توسعه‌دهنده ارائه می‌شوند، به این دلیل که مشکلاتی پس از اعلام عمومی یک بروز رسانی، کشف می‌شود. پس بعد از هر انتشار نسخه جدید مدت زمانی را صبر کنید تا باگ ها و مشکلات آن از بین برود، سپس اقدام به بروز رسانی نمایید. سعی کید همیشه جدیترین نسخه وردپرس و قالب را در الویت بروزرسانی‌های خود قرار دهید.

نکته: این نکته را به خاطر داشته باشید که پیش از هر بروز‌رسانی نسخه پشتیبان در وردپرس از سایت خود تهیه نمایید.

نکته: به یاد داشته باشید که بروزرسانی فوری همه چیز هم، خیلی خوب نیست. به این دلیل که گاهی بروزرسانی یک بخش کوچک از وب سایت ممکن است کل وب سایت شما را دچار مشکل نماید. یک افزونه با کد نویسی غیر استاندارد می‌تواند پایگاه داده شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک فایل قالب، ممکن است با سایر افزونه‌ها سازگاری نداشته باشد.

برای مدیریت سایت خود برنامه ریزی کنید

این بخش مهمترین بخش از مسئولیت شما در اداره کردن، بروزرسانی و نگهداری وردپرس می باشد. اگر دوست دارید به صورت موثر و کارا امور وب سایت خود را مدیریت کنید، باید روی نیاز های اساسی سایت خود تمرکز کنید و یک برنامه مشخص برای بروزرسانی و بهبود افزونه ها و پرداخت هزینه‌های بروزرسانی و نگهداری وردپرس داشته باشید. به همین خاطر بعضی شرکت‌ها و مالکین سایت‌ها به استخدام یک متخصص دورکار یا شرکت هایی که خدمات مدیریت سایت، پشتیبان‌گیری، امنیت و… را به عهده می‌گیرند، روی می‌آورند.سعی کنید که این اقدامات در سایت شما به صورت منظم، دقیق و به‌موقع انجام گیرند.

بیشتر بدانید:  ۶ نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

نگهداری و به روز رسانی وردپرس

پیامدهای منفی اهمیت ندادن منظم به نگهداری وب سایت

در بسیاری از کسب و کارها، سایت آنها تمام آن چیزی است که دارند. پس این نکته بسیار مهم است که آن را در بهترین حالت ممکن آن اداره کنند نه این که صرفا یک سایت کار کند.

به عنوان مثال در صورتی که سایت شما هک شود، خطر درز اطلاعات کاربران شما وجود دارد، همچنین مشکل از دسترس خارج شدن سایت شما می‌تواند خیلی آزار دهنده باشد و فرایندهای مالی و کاری شما در سایت را به خطر بیاندازد. این فرایند مانند نگهداری از یک کودک می باشد و شما نمی‌توانید آن را به حال خود رها کنید. مثل خیلی از صاحبان کسب و کارهایی که وابسته به وبسایت‌شان هستند‚ شما هم باید دائما به فکر بهبود، بروزرسانی و نگهداری وردپرس باشید.

جمع‌بندی نکات نگهداری و به روز رسانی وردپرس

به یاد داشته باشید که بی‌نظمی و بی‌دقتی در سررسید تاریخ‌های بروزرسانی و کاهش دادن هزینه‌های نگهداری یا به خدمت گرفتن افراد کم‌ تجربه و ارزان ممکن است که باعث شود که سایت شما هدف خوبی برای نفوذ هکرها و مشکلات ناشی از آن باشد. در صورتی که این چنین مشکلاتی برای شما پیش بیاید‚ باید از متخصصین حرفه‌ای با پرداخت هزینه‌های بسیار بیشتر استفاده کنید. همچنین با این کار شما باید منتظر عواقبی مانند عدم کارکرد سایت و صرف وقت و از دست رفتن مشتریان خود باشید.

از دست رفتن پایگاه داده و محتوای سایت نیز واقعا اذیت کننده خواهد بود. جدا از همه این مسائل فنی، این اتفاقات می تواند موجب از دست رفتن وجه، اعتبار و آبروی شرکت نیز سود و خسارت های جبران‌ناپذیری به شما وارد کند.

در انتها نیز به یاد داشته باشید که برای بروزرسانی و نگهداری وردپرس و ایجاد یک کسب و کار موفق، داشتن برنامه‌ای منظم و هزینه کافی برای خدمات با کیفیت از خرید یا بروزرسانی افزونه‌های معتبر گرفته تا دریافت خدمات از متخصصین حرفه‌ای یک نیاز جدی و دائمی است.

 

امیدوارم از این آموزش وردپرس لذت برده باشید. همواره خوشحال می شویم اگر هر سوال یا راهنمایی که در مورد آموزش نگهداری و به روز رسانی وردپرس داشتید در پایین بخش نظرات مطرح کنید.

 

مطالب مرتبط:

فشرده سازی عکس ها در وردپرس

آموزش جستجوی تمام صفحه در وردپرس

کاهش دادن حجم تصاویر در وردپرس توسط افزونه Optimus

افزونه‌ای برای چک کردن دامین در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: امنیت وردپرس سئو وردپرس خطاهای وردپرس