با سلام ، امروز قصد دارم به بررسی و ارائه راه حل برای رفع خطای حافظه خالی بپردازم. اگر اندازه حافظه مجاز وردپرس تان پر شده است و سیستم برایتان پیغام خطا می دهد اصلا ناراحت نباشید. خطای حافظه خالی یکی از شایع ترین خطاهای وردپرس است و شما می توانید به راحتی آن را با افزایش محدودیت حافظه php در وردپرس حل کنید. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه با افزایش حافظه PHP خطای حافظه خالی را از بین ببرید.

خطای حافظه خالی وردپرس یا WordPress Memory Exhausted Error چیست؟

افزایش حافظه
خطای حافظه خالی

وردپرس در PHP نوشته شده است، که زبان برنامه نویسی سمت سرور است. هر وبسایت به یک میزبان وردپرس نیاز دارد تا بتواند به درستی کار کند.
سرورهای وب مانند هر کامپیوتر دیگری هستند. آنها برای ذخیره موثر برنامه های چندگانه در همان زمان نیاز به حافظه دارند. مدیران سرور مقدار حافظه خاصی را به برنامه های مختلف از جمله پی اچ پی اختصاص می دهند.
هنگامی که کد وردپرس شما نیاز به حافظه بیشتری نسبت به حافظه اختصاص داده شده به طور پیش فرض دارد، می توانید این خطا را ببینید.

به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار سعی می کند محدودیت حافظه پی اچ پی را در صورتی که کمتر از ۶۴ مگابایت است افزایش دهد. با این حال، ۶۴MB اغلب به اندازه کافی بالا نیست. در واقع حتی اگر حافظه موجود بیش از ۶۴ مگا بایت باشد باز این فضا ممکن است برای انجام درست فعالیت های وب سایت کم باشد.
حالا بیایید ببینیم چگونه می توان محدودیت حافظه پی اچ پی را در WordPress افزایش داد تا از خطای حافظه خالی جلوگیری شود.

بیشتر بدانید:  آموزش صادرکردن بلوکها در ویرایشگر گوتنبرگ برای استفاده در سایتهای دیگر

افزایش محدودیت حافظه پی اچ پی در وردپرس

رفع خطای حافظه خالی با افزایش حافظه

 

ابتدا باید فایل wp-config.php را در سایت وردپرس خود ویرایش کنید. این فایل در پوشه ریشه سایت وردپرسی شما قرار دارد و شما باید از یک سرویس گیرنده FTP یا File Manager در پانل کنترل میزبانی وب خود استفاده کنید. اگر نحوه استفاده از FTP client را نمی دانید بهتر است مقاله ما در این رابطه را با عنوان نحوه استفاده از FTP برای بارگذاری فایل ها در وردپرس چگونه است را مطالعه کنید.

در ادامه، شما باید این کد را در فایل wp-config.php درست قبل از خطی که می گوید ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’ قرار دهید.

این کد به WordPress می گوید که محدودیت حافظه PHP تا ۲۵۶ مگابایت افزایش می یابد.

پس از انجام این کار، باید تغییرات خود را ذخیره کنید و فایل wp-config.php خود را به سرورتان آپلود کنید.افزایش حافظه php

شما هم اکنون می توانید سایت وردپرس خود را ببینید و خطای حافظه خالی باید ناپدید شود.

توجه: اگر این راه حل برای شما کار نمی کند، این به این معنی است که ارائه دهنده خدمات میزبانی وب شما اجازه نمی دهد که وردپرس دامنه حافظه پی اچ پی را افزایش دهد. شما باید از ارائه دهنده میزبانی وب خود بخواهید تا محدودیت حافظه پی اچ پی تان را به صورت دستی افزایش دهد.
امیدوارم که این مقاله با ارائه آموزش افزایش محدودیت حافظه پی اچ پی به رفع مشکل خطای حافظه خالی وردپرس تان کمک کرده باشد.

منبع:wpbeginner.com

مطالب مرتبط:

رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable در وردپرس

خطای ۵۰۲ یا Bad Gateway چیست

آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway در وردپرس

بررسی خطاهای رایج در وردپرس( بخش اول )

منبع:‌ تیک تم – ارائه دهنده: قالب تجاری وردپرس – قالب شخصی وردپرس –پشتیبانی وردپرس