با عرض سلام خدمت شما دوستان تیک تمی امروز به بررسی و ارائه راه حل در رابطه با مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس یا WordPress Keeps Logging Out می پردازم.
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که مشغول نوشتن متنی در وردپرس باشید و ناگهان پیش از آنکه فرصت کنید دکمه ذخیره پیش نویس را فشار دهید، از صفحه مورد نظر بدون اینکه گزینه خروج را استفاده کرده باشید خارج شده و در نتیجه این اتفاق همه آنچه که نوشته بودید حذف شده و بطور کلی از دستتان رفته باشد. یا اینکه در حالی که همه چیزی به نظر درست می آید نتوانید وارد سایت تان شود.
اگربا این مسئله روبرو هستید، من برایتان یک راه حل دارم. در این مقاله، به شما نشان می دهم که چگونه مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس، را به آسانی حل کنید.

چرا مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس رخ می دهد؟

برای درک اینکه چرا شما ناخواسته به بیرون از سایت وردپرس برده می شوید، باید چگونگی فرایند ورود به وردپرس را بدانید.
وردپرس کوکی ای را در مرورگرتان برای تایید یک جلسه ورودی تنظیم می کند. این کوکی برای آدرس URL وردپرستان که در بخش تنظیمات ذخیره شده، تنظیم شده است. اگر از یک URL که با تنظیمات وردپرس شما مطابقت ندارد به سایت دسترسی پیدا کنید، وردپرس قادر به تایید صحت ورود شما نخواهد بود و در نتیجه شما را از سایت خارج می کند.

البته این یکی از دلائل بروز مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس و شاید هم مهم ترین دلیل آن هست ولی این مشکل دلائل دیگری هم می تواند داشته باشد. قبل از انجام هر کار جدی ای می توانید با پاک کردن کش مرورگرتان و همینطور کش سایت تان مطمئن شوید که این مشکل دلیلی مثل ایراد در داده های ذخیره شده د حافظه مرورگر یا سایت تان ندارد.

تنظیمات URL نادرست وردپرس

یک راه حل ساده برای این مسئله ورود به تنظیمات سیستم است برای اینکه مطمئن شوید آدرس URL سایت و آدرس وردپرس شما در تنظیمات وردپرس تان یکسان است یا خیر.

بررسی مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس
مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس

به داشبورد وردپرس خود وارد شوید و به تنظیمات >> عمومی بروید. همانطور که می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، آدرس وردپرس(نشانی سایت) و آدرس URL (نشانی وردپرس)متفاوت هستند (توجه داشته باشید که فقط یک وب سایت وجود دارد و سایت دیگری در کار نیست).

در زیر می توانید ابتدا تصاویر تنظیمات اشتباه مربوط به آدرس دهی به سایت وردپرس و در ادامه تصاویر تنظیمات درست مربوط به روش های آدرس دهی را ببینید:

آدرس دهی نادرست

 

آدرس دهی نادرست سایت

 

آدرس دهی نادرست سایت وردپرس

و حالا نمونه های صحیح آدرس دهی:

آدرس دهی درست سایت وردپرس

آدرس دهی درست سایت

آدرس دهی درست

چنانچه در این تصاویر می بینید یا باید هر دو آدرس www را داشته باشند یا هیچکدام نداشته باشند.

یا باید هر دو آدرس https داشته باشند یا هر دو http داشته باشند. والبته اگر بخش اول هر دو آدرس یکی باشد ایرادی ندارد که یکی از دو آدرس در ادامه blog/ داشته باشد.

تنظیمات درست URL وردپرس بوسیله FTP

اگر شما نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرستان دسترسی داشته باشید، می توانید این فیلدها را با ویرایش فایل wp-config.php به روز کنید.برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

بیشتر بدانید:  محدود کردن نویسندگان در تعداد کلمات مطالب

مرحله ۱- با استفاده از یک FTP client یا cPanle File Manger به سرور وب سایت خود وارد شوید و فایل wp-config.php را در دایرکتوری اصلی سایت خود باز و ویرایش کنید.

اگر نحوه استفاده از FTP را بلد نیستید می توانید مقاله ما را در این رایطه با عنوان “FTP چیست؟” مطالعه کنید.

توجه: فایل wp-config.php یکی از مهمترین فایل ها در وردپرس است، اگر نمی خواهید این فایل را دستکاری کنید یا می ترسید که تغییر بدی در این فایل و کل وردپرستان بدهید بهتر است که با ارائه کننده میزبانی وب تان یا یک ارائه دهنده خدمات وب خصوصی تماس بگیرید و کمک بخواهید.

ورود با استفاده از FTPبه وردپرس
رفع مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس با FTP

مرحله ۲- روی این فایل راست کلیک کنید و گزینه “download” را انتخاب کنید و ابتدا یک نسخه از فایل را در دسکتاپ ذخیره کنید و سپس به ادامه کار بپردازید.

دانلود فایل wp-config.php به دسکتاپ برای کدنویسی
دانلود فایل wp-config.php به دسکتاپ

مرحله ۳- شما باید این فایل را در دسکتاپ تان در یک ویرایشگر متن مانند Notepad باز کنید. اگر نمی توانید محتویات فایل را در Notepad ببینید مطمئن شوید که گزینه all file (*.*) را در کادر Files of type انتخاب کرده باشید.

باز کدن فایل wp-config.php در نت پد برای ویرایش
باز کدن فایل wp-config.php در نت پد

 

مرحله ۴- دو خط کدی که در پایین آمده را در بالای این جمله That’s all, stop editing! Happy blogging اضافه کنید.

فراموش نکنید که your site.com را با نام دامنه مورد نظر خودتان جایگزین کنید.

تغییر در آدرس سایت با کدنویسی
ایجاد تغییر در آدرس سایت با کدنویسی

اگر ترجیح می دهید از www در URL استفاده کنید، به جای کد بالا از این کد استفاده کنید:

نوشتن کدها در فایل wp-config.php در نت پد
نوشتن کدها در فایل wp-config.php

مرحله ۵- تغییرات را ذخیره کنید و فایل تغیر یافته  wp-config.php  را به سرور آپلود و باز نویسی کنید.

آپلود فایل wp-config.php به سرور و بازنشانی آن
آپلود فایل wp-config.php به سرور

بعد از انجام این کارها باید مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس برای شما حل شود.

 چطور این راه حل مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس را برطرف می کند؟

شاید برایتان سوال باشد که چه فرقی بین دامنه با WWW یا بدون آن وجود دارد واینکه چطور انجام این کارها مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس را برطرف می کند؟ پاسخ این است که از لحاظ فنی، WWW یک زیر دامنه است. این به این معنی است که آدرسهای اینترنتی با WWW و بدون آن دو حوزه متفاوت ایجاد می کنند. در نهایت با تغییر و به روز رسانی آدرسURL به همان آدرس، مسئله را حل خواهید کرد.

توجه:لازم به ذکر است که تنظیمات نادرست در فیلدها و آدرس وردپرس ممکن است در بسیاری از موارد تغیر مسیر در WordPress نیز رخ دهد.

امیدوارم این مقاله در رابطه با رفع مشکل خروج ناخواسته از سایت وردپرس ، برایتان مفید بوده باشد.

منبع:wpbeginner.com

 

سوال دارید؟سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

تاثیر SSL بر سئو سایت

تغییر رنگ مرورگر موبایل در وردپرس

رفع مشکل زرد شدن SSL و خطای Mixed Content

افزونه مترجم وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرس– کانفیگ امنیتی وردپرس – قالب خبری وردپرس