سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش کار با User Meta در وردپرس می پردازیم. اول لازم است که که بدانیم user meta چه فایل هایی هستند و دارای چه اطلاعاتی هستند.کاربرانی که عضو یک وب سایت می شوند حتما دارای اطلاعاتی از قبیل نام ، نام خانوادگی ، ایمیل ، شماره تماس هستند.و اطلاعات مهم دیگری در صفحه ی شناسنامه ی خود می باشند و باید این اطلاعات را در موقع ثبت نام وارد کنید. ولی شاید نیاز داشته باشید که غیر از این اطلاعات کاربران شما اطلاعات دیگری هم داشته باشند و در سیستم خود این اطلاعات رو ذخیره نمایید ، برای مثال شما تصمیم در نظر دارید با استفاده از سیستم امتیاز دهی که راه اندازی کرده اید برای کاربران خود امتیازی در نظر بگیرید که برای رسیدن به این هدف وردپرس در پایگاه داده وب سایت شما یک جدول به نام wp_usermeta قرار داده اید که شما می توانید به راحتی هر گونه اطلاعات اضافی که می خواهید درباره کاربران تان در این جدول ذخیره کنید.

آموزش کار با User Meta در وردپرس

حال که شما با مفهوم usermeta آشنا شدید و الان باید بدانید که چطوری این جدول ایجاد می شود و یا پس از ایجاد جدول شما پس از مدتی تصمیم گرفتید اطلاعات اضافی کاربران تان را حذف کنید.، باید به چه صورت این جدول را از بین ببرید و از پایگاه داده وب سایت حذف نمایید و یا این که شما به چه صورتی می توانید این اطلاعات اضافی را ویرایش کنید و مقادیر جدیدی را در جدول wp_usermeta جایگزین کنید ، خب اگر شما هم علاقه مندید که در این باره بدونید ، حتما ادامه آموزش وردپرس رو از دست ندهید :

برای انجام این کار برای شما باید از قطعه کدهای وردپرس استفاده کنید ، حالا باید به فایل functions.php قالب وردپرس تون بروید و کدهایی که در ادامه مشاهده می کنید در این فایل قرار بدهید . در ابتدا با چگونگی اضافه کردن user meta به قالب وردپرس تون اشنا شوید و فقط لازمه بدونید که user_id کد کاربر، meta_key نام فیلد و meta_value مقدار را تعیین می کند .

بیشتر بدانید:  افزونه محدودیت در انتخاب دسته‌بندی در وردپرس با Categories Metabox Enhanced

کار با User Meta در وردپرس با قطعه کد اضافه کردن user meta

کار با User Meta در وردپرس با قطعه کد ویرایش user meta

کار با User Meta در وردپرس با قطعه کد حذف user meta

امیدواریم مطلب تغییر آواتار پیش فرض در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبان وردپرس