سلام به تیک تم خوش امدید. در این مقاله به به امکان لایک مطالب وردپرس بدون افزونه می پردازیم.لایک نوشته ها در وردپرس مانند نمایش تعداد بازدید نوشته ها در وردپرس اهمیت زیادی دارد. و با استفاده از امکان لایک مطالب وردپرس قادر هستید تا میزان رضایت کاربران به نوشته را مورد سنجش و ارزیابی قرار بدهید.

امکان لایک مطالب وردپرس بدون افزونه

زمانی که در یک سایت مطلبی به اشتراک گذاشته می شود این مطلب می‌تواند موضوعات مختلف مانند وردپرس، ترفند، مقاله، روش ها… باشد که کاربران این موضوعات را بر اساس علایق و ملاک‌های خود ارزش مطالب شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و  ارزش مطالب را از طریق روش هایی مانند به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی، و گفتن نظرهای خود در مورد آن مطلب در قسمت دیدگاه‌ها و… مشخص کنند.

از مورد قبول بودن یا همان لایک کردن نوشته ها توسط کاربران و مخاطبان نیز می‌توان به عنوان یکی از معمول‌ترین و راحت‌ترین راهای برای مشخص کردن ارزش یک نشته توسط کاربران و مخاطبان نام برد.

امکان لایک مطالب وردپرس بدون افزونه
امکان لایک مطالب وردپرس بدون افزونه

افزودن امکان لایک مطالب وردپرس در چند مرحله انجام می شود اول باید فایل functions.php پوسته وردپرس خود را برای ویرایش باز کنید وکد زیر را به صورت صحیح به فایل فانکشن قالب وردپرس خود اضافه کنید.

با اضافه کردن کد بالا امکان لایک کردن مطالب  توسط کاربران در وردپرس اضافهشده است.و باید بدانید این قابلیت باعث می شود که کاربران تنها مجاز به لایک کردن هر نوشته تنها برای یکبار هستند.

بیشتر بدانید:  گوگل AMP چیست؟ آموزش ساخت صفحات Google AMP در سایت وردپرس

در مرحله‌ی بعدی همانطور که در کد فانکشن آمده بود برای عملکرد صحیح قابلیت لایک نوشته ها در وردپرس نیاز به فراخوان کردن فایل جاوا اسکریپت کم حجم است که باید آن را در مسیر زیر که در کد تعریف شده است بارگزاری کنید، چنانچه آدرس دهی به فایل جاوا اسکریپت درست انجام نگیرد و فایل در دسترس نباشد عملکرد لایک کردن نوشته نیز دچار مشکل خواهد شد:

در مرحله‌ی  آخر باید کد زیر را برای نمایش و عملکرد کدهای در هر کجای قالب که می خواهید قرار دهید، هم‌چنین شما می‌توانید عنوان استفاده شده برای لایک کردن نوشته را به عنوان دلخواه تغییر دهید و برای سفارشی‌ سازی این قابلیت برای آن استایل مخصوصی تعریف نمایید:

اگر بخواهید محبوب‌ترین مطالب را بر اساس تعداد لایک‌ها در دسته‌بندی جاری نشان دهید، می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

مطالب مرتبط:

آموزش کار با User Meta در وردپرس

مخفی سازی وردپرس با افزونه Hide My WP

رمزگذاری و مدیریت لینک های دانلود

معرفی افزونه نماد اعتماد الکترونیکی در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: افزونه رایگان وردپرسوبلاگقالب وردپرس