در بخش نطرات برخی وب سایت ها بخصوص وب سایت های خبری، قابلیتی فراهم می باشد که کاربران بتوانند نظرات یکدیگر را بپسندند و یا نپسندند. با استفاده از این امکان در وب سایت ها کاربران می توانند توسط همین لایک و دیس لایک ها، احساس خود را در رابطه با آن نظر بیان کنند. در این مقاله قصد معرفی افزونه وردپرسی را دارم که بتوانید امکان لایک یا دیس لایک نظرات را در وب سایت خود فراهم آورید.

افزونه لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس

افزونه ای که پیش تر در مورد آن صحبت کردیم با نام Comments Like Dislike در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون بیش از ۲۰ نصب فعال و موفق داشته و امتیاز ۵ از ۵ را از آن خود کسب نموده است. لایک نظرات وردپرس برعهده این افزونه می باشد. سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که این افزونه چرا فقط ۲۰ نصب فعال داشته است؟ لازم به ذکر است که بگویم این افزونه وردپرس به تازگی منتشر شده است.

لایک و دیس لایک

نصب و راه اندازی افزونه لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس

اکنون ابتدا افزونه Comments Like Dislike را از انتهای مقاله دانلود کنید. بعد از اینکه افزونه را نصب کردید، آن را در پیشخوان وردپرس فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس و در منو دیدگاه‌های سایت زیر منویی با عنوان comments like dislike ظاهر می شود. برای هدایت به صفحه تنظیمات افزونه بر روی این زیر منو کلیک کنید.

سپس مانند تصویر زیر بر روی تب basic setting کلیک کنید.

basic setting

لایک و دیس لایک

شما نیز بر طبق توضیحاتی که ارائه خواهم داد تنظیمات را سفارشی سازی کنید. گزینه های این بخش:

Status: برای نمایش دکمه های لایک و دیس لایک در بخش نظرات، این گزینه را فعال کنید.

Like Dislike Positiion: موقعیت نمایش دکمه ها را در این بخش می توانید تعیین کنید. این دکمه در ابتدا و انتهای نظر، قابل فعال سازی می باشد.

Like Dislike Display: برای نمایش هر دو دکمه لایک و دیس لایک آن را بر روی پیش فرض قرار دهید. حتی اگر قصد نمایش دکمه نوشته لایک و دیس لایک را دارید می توانید از این بخش آن را تعیین کنید.

بیشتر بدانید:  ایجاد باکس دانلود در وردپرس

Like Dislike Restriction: مبنای ثبت آمار را در این بخش می توانید تعیین کنید. تعیین آمار در دو حالت قابل ثبت است: با استفاده از کوکی یا با استفاده از آی‌پی بازدیدکننده

Like Dislike Display Order: الویت بندی برای نمایش نظرات لایک شده و یا لایک نشده را در بخش نظرات را می توانید از این بخش انتخاب کنید.

تنظیمات بخش نمایشی

لایک و دیس لایک

در بخش طراحی یا Design برای دکمه ها باید یکی از چهار پوسته های طراحی شده برای نمایش دکمه های لایک را انتخاب کنید. گزینه های این بخش:

custom template: در این بخش آیکون دلخواه خود را برای دکمه لایک و دیس لایک آپلود کنید.

Icon Color: در این بخش رنگ موردنظر برای دکمه لایک نظرات را تعیین کنید.

Count Color: در این بخش رنگ موردنظر برای شمارنده تعداد هر لایک نظرات وردپرس را تعیین کنید.

سپس با کلیک بر روی دکمه save setting تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون یکی از مطالب خود را که دارای نظر می باشد را باز کنید و کارکرد افزونه را مشاهده نمایید.

لایک و دیس لایک

عملکرد افزونه Comments Like Dislike

برای اینکه بتوانید تعداد آمار لایک نظرات وردپرس خود را مشاهده کنید، به بخش دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. در اینجا مشاهده خواهید کرد که دو شمارنده در این بخش افزوده شده است که در آن تعداد دکمه های لایک و دیس لایک نمایش داده خواهد شد. گفتنی است که تنظیمات مربوط به گزینه Like Dislike Display Order در تب basic setting، برای این بخش می باشد که می توانید تعیین کنید ابتدا تعداد آمار نتیجه ی عملکرد افزونه نمایش داده شود و یا آمار مربوط به نظرات دیس‎لایک نمایش یابد.

لایک و دیس لایک

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

ترفند های کاربردی در بخش نظرات در وردپرس

نمایش و غیرفعال کردن Feed RSS بدون ابزارک در وردپرس

افزونه فارسی چت آنلاین Awesome Live Chat

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسپشتیبانی سایت وردپرس