با عرض سلام به شما دوستان، امروز به بررسی علل وقوع و راه های رفع خطای Missed Schedule Post می پردازیم.

قطعا یکی از بهترین ویژگی های وردپرس، توانایی برنامه ریزی پست برای انتشار، قبل از فرا رسیدن زمان انتشارشان یا همان زمان بندی است.

شما همیشه نمی توانید پست های وبلاگ خود را بلافاصله پس از پایان نوشتن آنها منتشر کنید. شاید شما مطلبی را شب تهیه کنید و بخواهید صبح منتشر شود یا قصد رفتن به تعطیلات را داشته باشید و بخواهید اطمینان حاصل کنید که زمانی که در حال گردش هستید و به سیستم تان دسترسی ندارید محتوایی که قبلا آماده کرده اید منتشر شود.
این کمک بزرگی است که شما به جای اینکه مجبور باشید به سایت خود وارد شوید و دکمه انتشار را فشار دهید، می توانید تاریخ انتشار را برای زمانی در آینده تنظیم کنید و WordPress آن را برای شما برنامه ریزی و منتشر کند. متأسفانه، گاهی اوقات مشکلی پیش می آید و شما خطای Missed Schedule Post را دریافت می کنید.

آموزش رفع خطای Missed Schedule Post
خطای Missed Schedule Post

چرا برنامه زمانبندی پست ها در وردپرس از دست می رود؟

این مساله به چیزهای کوچکی به نام cron jobs برمی گردد. cron jobs کارهایی هستند که در فواصل زمانی خاص در وردپس به صورت خودکار، بدون اینکه لازم باشد شما کاری به صورت دستی انجام دهید، انجام می شوند. کافی است که برنامه راه اندازی شود cron job بقیه کارها را مدیریت می کند. اساسا انجام وظایف تکراری و دوره ای که می توانند وقت گیر باشند به عهده cron jobs است.
یکی از بهترین نمونه های cron jobsعمل پشتیبان گیری روزانه سایت ها است (که باید به طور کامل و منظم انجام شود). اصولا در پشتیبان گیری شما هر فایل را به صورت دستی باز نمی کنید تا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. بلکه این کار به صورت خودکار از طریق cron jobsانجام می شود.
ویژگی scheduled post برنامه وردپرس نیز توسط cron jobs اجرا می شود. متاسفانه گاهی اوقات عملکرد وردپرس می تواند فریبنده باشد و این وظایف را انجام ندهد و نهایتا سبب صدور خطای Missed Schedule Post شود. اما چرا؟

تام مک فارلین، یک توسعه دهنده وردپرس، توضیح خوب و کاملی در رابطه مشکل با cron jobs وردپرس ارائه داده که در اینجا آن را ذکر می کنم:
” بهترین روش برای توضیح WordPress cron job این است که به عنوان cron job مصنوعی توصیف ‌شود.
به این دلیل که هر زمان که یک cron job در یک سیستم عامل تعریف شده باشد، توسط سیستم عامل برای زمان خاصی[بدون در نظر گرفتن اینکه آیا کسی مشغول کار با رایانه هست یا نه] برنامه ریزی و اجرا می شود.
در عوض، وقتی وارد وردپرس می شویم ابتدا یک رویداد تنظیم و برنامه ریزی شده و به پایگاه داده ارسال می شود. دفعه بعد که یک کاربر به سایت می رود، سیستم cron وردپرس به دنبال بررسی رویداد است و در صورت لزوم، رویداد را فعال خواهد کرد.
به مشکل توجه کنید
قبل از این که این واقعه اجرا شود کسی باید از سایت بازدید کند. بنابراین اگر برنامه ریزی کردید که در یک ساعت خاص اتفاقی رخ دهد، اما در آن ساعت کسی از سایت بازدید نکرد، رویداد هرگز اجرا نمی شود.”

بنابراین اساسا اگر کسی در زمانی که پست شما برنامه ریزی شده باشد از سایت تان بازدید نکند ، رویداد برنامه ریزی شده انجام نخواهد شد و پست های برنامه ریزی شده وردپرس شما منتشر نخواهد شد. و در عوض، شما با خطای Missed Schedule Post مواجه خواهید شد.
البته این تنها دلیل رخ دادن این خطا نیست، و دلائل دیگری نیز وجود دارد.

بیشتر بدانید:  راهنمای اضافه کردن گوگل آنالیتیکس در وردپرس با افزونه MonsterInsights

چگونه خطای Missed Schedule Post را رفع کنید؟

این مشکل را می توان براحتی با نصب یک افزونه به نام Scheduled Post Trigger حل کرد.

رفع خطای Missed Schedule Post
زمانی که کسی از سایت شما بازدید می کند، این افزونه با اجرای یک اسکریپت شروع به کار می کند. اسکریپت بررسی می کند که آیا پست یا پست های از دست رفته ای وجود دارد یا نه؟ و اگر وجود داشته باشد، آنها را منتشر می کند. به همین سادگی.

در داشبورد وردپرس خود، به افزونه ها >> افزودن  بروید و این افزونه را دانلود و اجرا کنید.

همچنین می توانید از افزونه WP Missed Schedule برای رفع خطای Missed Schedule Post استفاده کنید.

تفاوت بین افزونه WP Missed Plugin و Scheduled Post Trigger WP Missed Schedule در فواصل زمانی ای است که برای چک کردن سایت به کار می برند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

منبع:dominiquej.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

نمایش رویداد به صورت تایم لاین در وردپرس

نمایش لودینگ صفحه در وردپرس

نمایش تاریخ عضویت کاربر در وردپرس

قالب چند منظوره Qaro وردپرس | نسخه فارسی قالب کارو وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:قالب املاک Real Places وردپرس – افزونه تجاری وردپرس– قالب وردپرس