افزونه چند زبانه کردن سایت در وردپرس

سلام دوستان به تیک تم خوش آمدید. در این مطلب با معرفی افزونه چند زبانه کردن سایت در وردپرس در خدمت شما هستیم.

افزونه چند زبانه کردن سایت در وردپرس به شما کمک می‌کند که علاوه بر محتوای سایت، محتوای مطالب و نوشته‌های موجود در سایت خود را نیز به هر زبانی ترجمه کنید. قابلیت چند زبانه کردن سایت، علاوه بر اینکه در سایت های خبری استفاده می‌شود، در سایر سایت ها که هر نوع خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهند نیز پر کاربرد می‌باشد.

معرفی افزونه چند زبانه کردن سایت

افزونه چند زبانه کردن سایت، افزونه‌ی Polylang نام دارد. این افزونه امکان چند زبانه کردن سایت و ترجمه کردن وردپرس را برای سایت شما فراهم خواهد کرد.

افزونه چند زبانه کردن سایت

 

نحوه فعال سازی افزونه

ابتدا افزونه Polylang را نصب فعالسازی نمایید. سپس روی منوی جدیدی که با نام Languages در پیشخوان شما اضافه شده کلیک نمایید. در این صفحه باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. ابتدا مطابق توضیحاتی که درباره هر مورد داده شده زبان فعلی سایت خود را انتخاب کنید، سپس زبان‌های مورد نظر خود را اضافه کنید:

  • Full name: در این قسمت باید نام زبان را وارد کنید.
  • Locate: در این بخش موقعت زبان را وارد کنید.
  • Language code: در این بخش کد زبان را وارد کنید.
  • Text direction: در این بخش باید چپ چین یا راست چین بودن زبان را انتخاب کنید.
  • Flag: در این بخش آیکون زبان را انتخاب کنید.

در انتها روی دکمه Add new language کلیک کنید تا زبان مورد نظر به لیست سمت چپ همین صفحه اضافه شود. این لیست نمایش دهنده همه زبان های اضافه شده در سایت شما می‌باشد.

افزونه چند زبانه کردن سایت

 

برای اضافه کردن زبان های دیگر در سایت خود نیز به همین ترتیب عمل کنید. با اضافه کردن زبان‌های بیشتر‚ این زبان‌ها در لیست سمت چپ اضافه خواهند شد.

افزونه چند زبانه کردن سایت

تب String Translations

پس از انتخاب زبان های مورد نظر خود، در تب String Translations می‌توانیم زمان محلی، فرمت تاریخ و … را مشخص کنید. سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

افزونه چند زبانه کردن سایت

 

تب Setting

در نهایت وارد تب Setting شوید. تنظیمات این صفحه به صورت زیر می‌باشند:

  • URL modifications: در این قسمت می‌توانید ساختار زبان سایت را تعیین کنید. سپس آن را در قالب یک زیر دامنه و یا دایرکتوری نمایش دهید.
  • Detect browser language: با استفاده از این گزینه می‌توانید زمانی که بازدید کننده در صفحه اصلی سایت است زبان شناسایی شده توسط مرورگر برای او نمایش بدهید.
  • رسانه: با استفاده از این گزینه می‌توانید انتخاب کنید که رسانه‌ها آپلود شده موجود نیز ترجمه شوند یا با زبان پیش فرض نمایش داده شوند.
  • Custom post types and Taxonomies: با استفاده از این گزینه می‌توانید ترجمه پست تایپ سفارشی را نیز فعال کنید. مانند دسته‌بندی محصولات و … .
  • Synchronization: این بخش باعث می‌شود که ترجمه برای رشته‌های مختلف و متای صفحات نیز صورت گیرد که از نظر بهینگی نیز مناسب می‌باشد.
بیشتر بدانید:  آموزش برطرف کردن مشکل ظاهر شدن سایدبار در پایین محتوا در وردپرس

افزونه چند زبانه کردن سایت

 

افزودن نوشته

حال می‌توانید محتوای چند زبانه برای سایت خود تولید کنید. برای این کار وارد قسمت افزودن نوشته شوید. در سمت چپ این صفحه یک باکس وجود دارد که زبان‌هایی که در سایت خود اضافه کرده‌اید را نمایش می‌دهد.

افزونه چند زبانه کردن سایت

 

زبانی که شما به عنوان زبان پیش فرض انتخاب کردید در این بخش به عنوان زبان اول قرار گرفته است. می‌توانید محتوای جدید خود را به زبان پیش فرض وارد کرده و بعد آن را به سایر زبان های موجود ترجمه کنید. برای ترجمه محتوا به زبان‌های دیگر روی آیکون + کلیک کنید و محتوا را اضافه نمایید. با این روش می‌توانید در سایت خود قابلیت چند زبانه را ایجاد نمایید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

ما امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این مطلب افزونه چند زبانه کردن سایت در وردپرس را به خوبی معرفی کرده باشیم. همچنین اگر نکاتی در رابطه با افزونه چند زبانه کردن سایت در وردپرس دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. گروه تیک‌تم آرزومند موفقیت شماست.

 

 

مطالب مرتبط:

لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس

ساخت منوی متفاوت برای اعضای سایت در وردپرس

نمایش بنر به صورت شناور در وردپرس

افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: افزونه تجاری وردپرسافزونه تک صفحه ای وردپرسافزونه شرکتی وردپرس