سلام در این مقاله به آموزش بهینه سازی وب سایت با متاتگ description می پردازیم.برای بهینه سازی وردپرس نیازمند رعایت مواردی هستید که در در موتورهای جستجو شناخته شوید و در اصل وبسایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی نمایید.تکمیل کردن عنوان، سربرگ محتوا، متاتگ هایی مانند کد description وردپرس یا کلمات کلیدی اطلاعاتی هستند که در بهینه سازی وردپرس شما تاثیر گذار هستند. (مقاله چگونه سئوی سایتمان را بهتر کنیم را در اینجا بخوانید) برای وبمستران و توسعه دهندگان وردپرس بسیار اساسی و مهم است که در وردپرس به صورت پیش فرض اطلاعات قوی برای description وردپرس و کلمات کلیدی وجود ندارد و می توان آن را به صورت خودکار و دستی تنظیم و تغییر داد. (آموزش ویدیویی اصول مدیریت وب سایت برای وب مستر شدن را در اینجا ببینید)

بهینه سازی وب سایت با متاتگ Description

بهینه سازی وب سایت با متاتگ description
بهینه سازی وب سایت با متاتگ description

متا تگ ها اولین قابلیت های HTMLL بودند که به دنیای وب سایت ها کمک کردند تا ارتباط بهتری با موتورهای جستجو برقرار کنند که یکی از مهمترین آن ها متا تگ Descriptionn است.اما این متاتگ چه استفاده ای دارد؟

همانطور که میدانید Description به معنای توضیحات میباشد و به کمک این متا تگ میتوانیم یک متن خلاصه شده از نوشته ها و محتوای صفحات وب سایت را در اختیار موتورهای جستجو قرار دهیم..محتویات توضیحات متا در نتایج جستجوی گوگل قابل مشاهده می باشد. زمانیکه سایت شما در میان صفحات بسیار دیگری در گوگل به کاربران اینترنتی نشان داده میشود، تنها توضیحات متا و عنوان صفحه قابل رویت است و همین دو عامل است که به کاربران در انتخاب بهترین نتیجه کمک میکند.

آیا استفاده از متاتگ ها ضروری است؟

استفاده از متاتگ ها امری ضروری است! زیرا استفاده از آن می‌تواند تا حد قابل قبول و چشم‌گیری مفید بوده و باعث افزایش سطح اطلاعاتی و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو شود.

قرار دادن متاتگ ها در سایت

چنانچه تمایل به افزودن متاتگ کد description وردپرس در وبسایت خود دارید می‌توانید آن را در فایل Header.php قالب وردپرسی خود وارد کنید. شما می توانید پس از وارد شدن فایل header.php که با ادیتور آن را باز کرده اید تگ <title> را پیدا کرده و سپس قطعه کد زیر را پس از آن مشاهده کنید:

بیشتر بدانید:  نمایش تاریخ عضویت کاربر در وردپرس

استفاده از منابع عمومی برای متاتگ ها

چنانچه شما اهداف واضح و شفافی برای وبسایت خود دارید، بهتر است از منابع عمومی برای متاتگ کد description وردپرس استفاده نمایید یعنی از عملکرد برنامه نویسان الگو برداری کنید و ببینید برای این موضوع چه اقداماتی انجام داده اند! البته در این مرحله مواظب باشید که از اطلاعات درست و معتبر استفاده کنید تا به مشکل برنخورید.

استفاده از افزونه ها برای متاتگ ها

افزونه های زیادی برای بهینه سازی متاتگ ها موجودند که به مدیران وبسایت ها اجازه می دهند تا کلمات کلیدی و کد description وردپرس وبسایت را به خوبی تنظیم کنند. ابن افزونه ها معمولا به صورت زمینه های دلخواه در بخش ویرایشگر نوشته ها موجود هستند که می توانید آن ها را در مخزن وردپرس مشاهده کنید.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

۱-آموزش معرفی سایت به گوگل

۲-تعریف سئو به زبان ساده – بخش اول

۳-تعریف سئو به زبان ساده – بخش دوم

۴-کاهش رتبه الکسا در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه کننده: قالب شخصی وردپرس قالب فیلم وردپرس قالب تک صفحه ای وردپرس