Akismet افزونه ضداسپم

Akismet افزونه ای است برای جلوگیری از ارسال اسپم و دیدگاه های هرز که وقتی شما تازه وردپرس را روی سایتتان نصب می کنید این افزونه به صورت پیشفرض روی وردپرس نصب شده است که توی پنل وردپرس شما خود نمایی میکند و برای همه تازه کارهای وردپرس سوال هست که این افزونه چیست و چقدر اهمیت دارد که توسط خود وردپرس این افزونه رو به صورت پیشفرض نصب شده است.
Akismet توسط تیم وردپرس کد نویسی شده و آدرس سایت اکیسمت akismet.com هست. در واقع Akismet افزونه ای است برای جلوگیری از ارسال اسپم و دیدگاه های هرز در بخش نظرات وردپرس.

نحوه ی کار افزونه Akismet:

نحوه کار این افزونه به صورتی است که هرگاه یکی از مدیران سایت های وردپرس یک دیدگاه رو به عنوان اسپم شناسایی می کند، Akismet متوجه این موضوع شده و این دیدگاه رو در بقیه وب سایت ها به صورت اسپم ثبت میکند.
سایت های بزرگ و پر بازدید حدود ۸۵ درصد نظراتی که دریافت میکنند اسپم هست. یعنی از هر ۱۰۰ نظر فقط ۱۵ نظر سوالات و مشکلات و یا دیدگاه های کاربران اصلی سایت هست و بقیه تبلیغات اسپمر ها هستند. پس با نصب اکیسمت و رهایی از دیدگاه های اسپم مدیران سایت شما به راحتی میتوانند روی اهداف اصلی خود تمرکز کرده و فقط پاسخ ۱۵ درصد نظرات واقعی خود را بدهند.

نحوه نصب افزونه Akismet:

پس از نصب . فعالسازی این افزونه  می توانید جلوی همین افزونه روی setting کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات افزونه شوید.
حالا وارد وب سایت اصلی akismet.com شده و روی دکمه say goodbye to comment spam کلیک کنید.

بیشتر بدانید:  افزونه جستجو قدرتمند وب سایت با Swiftype

در مرحله بعد باید در وب سایت wordpress.com ثبت نام کنید که برای این کار نیاز به سرویس های تغییر آی پی دارید.

akismet

بعد از ثبت نام در wordpress.com شما وارد صفحه ای می شوید که دارای یک نوار کشویی است. در اینجا می توانید میزان حمایت خود از اکیسمت رو به دلخواه وارد کنید که اصولا باید روی ۰$ قرار بگیرد.

افزونه ضد اسپم

حالا یک کد api به شما داده میشود که باید اون رو توی بخش setting اکیسمت وردپرس خودتان وارد کنید تا بتوانید از اکیسمت استفاده کنید.

برای نمایش تعداد نظرات اسپم شده در سایتتان میتوانید از بخش نمایش > ابزارک ها ، ابزارک اکیسمت را به قالب سایتتان اضافه کنید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

مطالب مرتبط:

افزودن و پخش فایل صوتی در وردپرس

آموزش افزونه نمایش موقعیت کاربران در سایت

افزونه محدودیت در ورود به پنل مدیریتی وردپرس

افزونه ساخت نقشه سایت در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب تفریحی وردپرس – قالب دایرکتوری وردپرس – قالب تجاری وردپرس