Jetpack معرفی و آموزش کار با این افزونه

jetpack یکی از ابزاراتی است برای سرحال نگه داشتن و حفظ کیفیت کاربری سایت وردپرس و بهینه سازی لازم است. بهینه سازی سایت باید به صورت متواتر انجام شود و در بازه های زمانی مختلف نسبت به بهینه سازی وب سایت وردپرس خود اقدام کنید. برای بهینه سازی می توانید با کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت شروع کنید. شما با افزونه ها نیز می توانید به بهنیه شدن سایت وردپرس خود کمک کنید. امینت سایت وردپرس را با کمک افزونه ها بالا ببرید و البته سرعت وب سایت را افزایش داده و گالری ها و نمایش ها در سایت را با سرعت بالا بارگذاری کنید و اقداماتی را انجام دهید که از کاهش سرعت وب سایت جلوگیری کند. شما باید آمار وب سایت خود را داشته باشید تا بدانید کاربران از چه طریقی به سایت شما دسترسی پیدا کرده و کدام قسمت از عملکرد شما ضعیف و کدام بخش قدرتمند بوده است.
این افزونه تمام اعمال بهینه سازی را برای شما انجام می دهد. می تواند امنیت وب سایت شما را بالا ببرد. ترافیک وب سایت خود را کنترل و مدیریت نموده و حتی با استفاده از گزینه های بهینه سازی و اطلاعات می توان ترافیک و پهنای باند وب سایت خود را بیشتر در دسترس قرار دهید.

طرز کار افزونه jetpack:
این افزونه وردپرس توسط تیمی از توسعه دهنده های خلاق و توانای wordpress,org توسعه داده شده و توسط این تیم پشتیبانی زنده میشود. شما حتی میتوانید برای این تیم پیشنهادات خود را ارسال نمائید. این افزونه می تواند بهینه سازی سایت شما را یک تنه بر عهده بگیرد و شما را در داشتن سایت وردپرسی بهتر کمک کند که دارای پشتیبانی اختصاصی است. یک داشبورد برای انجام کار دارد که مدیریتی متمرکز تحویل شما می دهد. این افزونه تصاویر سایت شما را بهینه سازی میکند و امینت سایت را نیز افزایش میدهد. به شما کمک میکند در ترافیک وب سایت خود مدیریت بهتری داشته باشید. در سال ۹۵ آموزش افزودن دکمه های اشتراک گذاری تلگرام و واتس آپ در افزونه وردپرس همه کاره Jetpack افزوده شد.

از جت پک بگذریم و به واتس اپ و تلگرام بپردازیم. واتس آپ و تلگرام هر دو رایگان هستند و بخصوص تلگرام در کشور نیز استفاده ی بسیاری دارند. حال اگر شما قصد دارید کاربران موبایل خود را که کاربران آینده ی اینترنت هستند را نیز در وب سایت خود نگه دارید میتوانید از جت پک استفاده کنید تا به کاربران موبایل وب سایت خود این امکان را بدهید که با تلگرام و واتس اپ مطالب وب سایت شما را با هم به اشتراک بگذارند.
پس از نصب و فعال سازی افزونه ی jetpack، به پیشخوان وردپرس رفته و به این مسیر: “جت پک > تنظیمات > Engagements > اشتراک گذاری” رفته و روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنید.

بیشتر بدانید:  نمایش رویداد به صورت تایم لاین در وردپرس

برای شروع، در بخش تنظیمات افزونه جت پک به بخش ابزارک ها در منوی نمایش رفته و گزینه ی افزونه جت پک برای گوگل پلاس را با نام Google+ Badge را به بخشی که میخواهید نمایش داده شود بکشید.
تنظیمات ابزارک jetpack:

افزونه jetpack

گزینه ی عنوان برای افزودن عنوان استفاده می شود.
نوع ابزارک را انتخاب کنید:
Person Widget : ابزارک شخصی، با این نوع ابزارک شما می خواهید یک ابزارک شخصی را برای نمایش انتخاب کنید.
Page Widget : با این گزینه شما می خواهید ابزارک را برای نمایش یک برگه انتخاب کنید.
Community Widget : اگر هم می خواهید یک گروه یا حلقه را نمایش دهید می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Google+ URL : از این گزینه برای درج آدرس پروفایل، برگه یا گروه گوگل پلاس خود انتخاب کنید.
Width : از عرض برای تنظیم پهنای ابزارک استفاده کنید.
Layout : از طرح هم برای طرح ابزارک استفاده کنید.
Theme : از تم برای انتخاب دو تم روشن یا تاریک استفاده کنید.
Show Photo : اگر از ابزارک برای نمایش گروه استفاده می کنید با این گزینه می توانید تصاویر را هم نمایش دهید.
Show Owners : نمایش صاحب اثر را هم را در کنار آن نمایش دهد.
Show Tag Line : از این گزینه هم برای نمایش خطی برای برچسب استفاده کنید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

مطالب مرتبط:

افزونه ایجاد منو عمودی در وردپرس

افزونه زمان بندی انتشار مطالب وردپرس

افزونه جلوگیری از ورود اسپم ها به وردپرس

افزونه ورود اضطراری کاربران بدون نیاز به پسورد در وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب هاستینگ وردپرس  – قالب موزیک وردپرس – قالب گرافیکی وردپرس