افزونه فعالسازی کش مرورگر در وردپرس Leverage Browser Caching چیست؟

فعالسازی کش مرورگر یا Leverage Browser Caching به معنی ذخیره فایل ها از یک وب سایت در مرورگر بازدید کننده است تا وقتی که کاربر دوباره به همان سایت یا صفحاتی که قبلا سر زده است رجوع می کند و آن سایت یا صفحات را باز می کند چون فایل ها در مرورگر کاربر ذخیره شده است صفحات سریع تر از قبل باز خواهد شد.

ابزارهایی مثل Pingdom, GTmetrix, PageSpeed, Google PageSpeed Insights ، YSlow سرعت سایت شما را اندازه میگیرند و وقتی خطای Leverage Browser Caching به خاطر سرعت پایین سایت رخ میدهد با نصب افزونه Leverage Browser Caching در وردپرس این مشکل نیز رفع میشود.

فعالسازی کش مرورگر

افزونه فعالسازی کش مرورگر در وردپرس Leverage Browser Caching چگونه کار می کند؟

هنکامی که شما به عنوان یک بازدید کننده صفحه ای از سایت را باز میکنید مرورگر شما تمام محتویات صفحه و همچنین فایل های استاتیک مثل css و js را دانلود میکند و وقتی که شما به صفحه ی دیگری مراجعه میکنید مرورگر شما دوباره آن ها فایل ها را دانلود مجدد میکند اما اگر Leverage Browser Caching را فعال کرده باشید، تمام فایل های استاتیک در مرورگر کاربر ذخیره می شود و اگر کاربر دوباره به آن سایت مراجعه کند نیازی به بارگذاری مجدد آن فایل ها نیست و صفحات سریع تر از قبل برای او باز خواهد شد.

بیشتر بدانید:  رمزگذاری و مدیریت لینک های دانلود

فعالسازی کش مرورگر در وردپرس بر روی وب سرور آپاچی کار میکند.

روش کار با افزونه Leverage Browser Caching چگونه است؟

ابتدا افزونه را نصب و فعال کنید این افزونه هیچ گزینه ای ندارد هنگامی که شما آن را فعال میکنید، شروع به کار خواهد کرد و کدهایی به صورت اتوماتیک به فایل htaccess اضافه میشود و همین فرآیند سرعت باز شدن صفحات شما را بیشتر میکند و هنگامی که شما آن را غیرفعال کنید کار متوقف خواهد شد.

مزایای استفاده از افزونه افزونه فعالسازی کش مرورگر چیست؟

مزیت اصلی این است که سرعت سایت بیشتر می شود چون فایل های استاتیک از قبل در مرورگر کاربر ذخیره شده است این کار هم باعث صرفه جویی از دانلود مجدد داده ها از اینترنت کاربر و صرفه جویی در پهنای باند میشود. بارگذاری در سرور و در خواست های HTTP هم کم میشود.

افزونه فعالسازی کش مرورگر

 

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

مطالب مرتبط:

افزونه ابزارک حساب کاربری ووکامرس

افزونه تخفیف بر اساس تعداد خرید در وو کامرس

افزونه گزارش فروش محصولات ووکامرس

کد نمایش تازه ترین محصولات ووکامرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات: امنیت وردپرس – جلوگیری از هک وردپرس  خطاهای وردپرس