در میان محتوای مطالب مخصوصا در وردپرس برای انتقال مفاهیم بیشتر از تصاویر استفاده می شود.تصاویر می توانند به درک بیشتر از مطلب کمک کنند. می توانند در یک آن جلب توجه کنند و ضمیر نوشته را تحویل مخاطب دهند. اما به این فکر کنید که کاربر در حال مطالعه محتوای سایت شما بوده و می بیند که تصاویر شما لینک دارند و به محض نگهداری ماوس روی تصاویر کاربر متوجه این موضوع می شود. اگر کاربر روی تصویر لینک دار ما کلیک کند به صفحه ای هدایت می شود که فقط تصویر را نمایش می دهد و شاید دکمه برگشت را بزند و به محتوای سایت برگردد یا آن یکه به سایت دیگری سر بزند از سایت ما خسته شود. خوب اینکه تصاویر ما به صورت پیش فرض لینک نمایش خودشان را نداشته باشند و ما بخواهیم به صورت دستی از آن ها را حذف کنیم کاری زمان بر است و ما را کلافه می کند و یا شاید حتی حذف لینک تصویری را فراموش کردیم و آن وقت ناهماهنگی در سایت ما را به رخ می کشد. در این قسمت از آموزش وردپرس به حذف لینک پیش فرض تصاویر با کمک افزونه و هم بدون استفاده از افزونه پرداخته ایم با ما همراه باشید.

افزونه وردپرس حذف لینک تصاویر No Image Link

اگر به هر دلیلی مایل به استفاده از افزونه وردپرس نیستید می توانید با سه چهار خط نویسی در فایل های وردپرس خود لینک پیش فرض را حذف کنید.
این کد را به فایل Functions.php قالب وردپرس اضافه کنید:

 

بیشتر بدانید:  افزونه محدودیت در انتخاب دسته‌بندی در وردپرس با Categories Metabox Enhanced

function big_imagelink_setup() {
$image_set = get_option( ‘image_default_link_type’ );

if ($image_set !== ‘none’) {
update_option(‘image_default_link_type’, ‘none’);
}
}
add_action(‘admin_init’, ‘big_imagelink_setup’, 10);

معرفی افزونه حذف لینک تصاویر: 
این افزونه بسیار ساده و سبک پس از نصب و فعال سازی میتواند به سادگی تصاویر تازه بارگذاری شده و قرار گرفته در بین نوشته ها و محتوای ما را زیر نظر گرفته و لینک گرفته شده توسط تصویر را حذف کنید.
طرز استفاده از افزونه:

لینک تصاویر
پس از نصب و فعالسازی این افزونه هنگام بارگذاری تصاویر و درج آن در محتوای خود می بینید که در بخش لینک پیش فرض تصویر به No Link شده است و ازین به بعد تصاویر شما به صورت پیش فرض بدون لینک نمایش داده می شود.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

مطالب مرتبط:

افزونه ایجاد تغییر در ظاهر سایت وردپرس

دانلود وردپرس فارسی

افزونه Easy Digital Downloads | فروش فایل در وردپرس توسط افزونه EDD

افزونه خبرنامه با میلرلایت وردپرس Official MailerLite Sign Up Forms

منبع: تیک تم – ارائه دهنده: قالب هاستینگ وردپرس  – قالب دایرکتوری وردپرس – قالب تک صفحه‌ای وردپرس