بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده اند و فروشگاه دارند باید بدانند که بهترین زمان در روز های هفته برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس و فروش بیشتر آن ها چه روزی است؟ ممکن است حتی کسانی که چندین سال است که فروشگاه دارند به این موضوع فکر نکرده اند. برای بهبود فروشگاه و بهینه سازی آن باید روز های خاصی را در نظر بگیرید. پس در این زمینه اطلاعات خود را بالا برده و نیز تلاش کنید تا تجربه خود را دوچندان کنید. تیم تیک تم در این مقاله قصد دارد که تجربه شما را در زمینه بهینه سازی و بهبود فروشگاه ووکامرس بالا ببرد. در ادامه با ما همراه باشید …

ارتقاء فروشگاه ووکامرس در زمان مناسب

تا به حال به این فکر کرده اید که چه زمانی برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس تان مناسب است؟

به عنوان مثال، رستوران ها در روز های تعطیل و آخر هفته شلوغ هستند و شما در این روز ها به سختی می توانید جای خالی برای خود پیدا کنید. اما در روز های اواسط هفته به راحتی می توانید برای خود میز رزرو کنید. لازم به ذکر است که این فقط یک مثال بوده و شاید هیچ ارتباطی با فروشگاه شما نداشته باشد. اما ممکن است فروشگاه ووکامرس شما در روزهای متفاوتی بیش‏ترین فروش را داشته باشند.

اکنون شما باید داده های هفتگی فروشگاه خود را مشاهده و بررسی نمایید تا بدانید چه روز هایی در هفته بیشترین فروش را دارید و چه روزی هایی فروش زیادی ندارید. برای اینکه متوجه منظور شوید باز می گردیم به مثال رستوران؛ رستوران­ ها می خواهند در روز های آخر هفته، بیش‏ترین فروش را داشته باشند، پس از بهترین خدمتکار ها و آشپز های خود در این روزها استفاده می کنند، مسلما در این روز ها از خدمه ی تازه کار استفاده نمی کنند. البته آن ­ها به روز هایی هم که فروش کمی داشته ­اند، توجه می‌کنند؛ مثل سه شنبه شب­ ها که ممکن است در این روز ها به خانواده ها بلیط ­‌های تخفیفی را ارائه دهند، تا در این شب ­‌ها از رستوران استفاده کنند.

داده های آنلاین هفتگی برای فروش بیشتر ارتقاء فروشگاه ووکامرس

ارتقاء فروشگاه ووکامرس
فروش بیشتر فروشگاه ووکامرس

البته همه ی ما می دانیم که داده های هفتگی فروشگاه اینترنتی با رستوران ها متفاوت است؛ اما داده های هفتگی همان اهمیت را دارند. حال شما باید برای ارتقاء فروشگاه ووکامرسی خود باید آن ها را بررسی نمایید.

به عنوان نمونه، داده های یک فروشگاه آنلاین به صورت زیر خواهد بود:

  1. بیشترین فروش را در روز شنبه داشته، چون بعد از جمعه می باشد.
  2. در فروشگاه اینترنتی مشتری ها در شروع هفته بیشترین خرید را می کنند.
  3. خرید ها در ساعت ­های ابتدایی روز انجام می‌­شود: ۸ صبح
  4. چهارشنبه و سه شنبه بهترین روز های ارسال ایمیل‌­های فروشگاه است.

توجه داشته باشید که این مثال برای یک فروشگاه اینترنتی است که مد نظر ماست؛ پس ممکن است داده های هفتگی فروشگاه شما، فاکتور ها و نکات متفاوتی را به شما بگوید و نتایجی که ما از فروشگاه خود دریافت کرده ایم را شما از فروشگاه ووکامرس خود دریافت نکنید. پس به کاربران عزیز توصیه می کنم که داده های فروشگاهی خود را بررسی کنید و تا بتوانید بهترین روز هفته را برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس خود با فروش بیشتر آن انتخاب کنید.

بیشتر بدانید:  الگوریتم رنک برین rank brain گوگل چیست؟

پیشنهاد ما برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس و فروش بیشتر آن

پس از بررسی داده های هفتگی فروشگاه ووکامرس خود، استراتژی مناسبی را انتخاب نمایید. برای بهره گیری از سود بهتر از داده های فروشگاه ووکامرس، ۵ پیشنهاد برای شما کاربران گرامی داریم:

  • سر و صدای بزرگ: اگر می‌ خواهید یک سر و صدای بزرگ ایجاد کنید، بهترین خلاقیت خود را در روزهایی که بیش‏ترین فروش را داشته‌ اید، ارائه دهید. محصولات جدید را زمانی که چش ­‌های بیشتری ناظر شما هستند، عرضه کنید.
  • خوب و آسان: از طرف دیگر برای اینکه مطمئن شوید تبلیغات شما خوب کار می کند، می ‏توانید محصولات جدید خود را در روزهایی با کم‏ترین فروش، ارائه دهید.
  • تعیین هدف: یک هدف در ذهن داشته باشید و آن را آزمایش کنید. اگر می ­خواهید پول بیشتری به دست آورید، آیا عاقلانه است که روزهای پر فروش خود را باز ارتقا دهید یا اینکه سعی کنید که روزهای کم فروش را تقویت کنید؟ (یکی را انتخاب و استراتژ‌ی‌­هایی که در ذهن دارید را امتحان کنید، تا نتیجه را ببینید. داده‏‌های هفتگی به شما خواهند گفت که چه چیزی درست کار می کند و چه چیزی کار نمی­‌کند.)
  • کارمندان: مطمئن شوید که در روزهای شلوغ، کارمندان شما آماده پاسخ به مشتریان هستند. ممکن است نیاز باشد تا طرح جدیدی را پی ریزی کنید و یا برنامه­ خود را تغییر دهید.
  • اصلاح کنید: می ­توانید اصلاحات، بروز رسان ­‌ها و آموز ­‌های لازم را در روز های کم فروش انجام دهید. به خودتان زمان دهید تا بدون هیچ نگرانی درباره به خطر افتادن روز های پر فروش، مواردی که نیاز است را اصلاح کنید و به ارتقاء فروشگاه ووکامرس دست یابید.

زمانی که داده‌ های درستی داشته باشید، قادر خواهید بود تا بهترین تصمیم را بگیرید.

iThemes Sales Accelerator برای گرفتن داده‌­های هفتگی

ارتقاء فروشگاه ووکامرس با فروش بیشتر
راه حل فروش بیشتر فروشگاه ووکامرس

افزونه ووکامرسی iThemes Sales Accelerator به شما کمک می کند تا داده های هفتگی فروشگاه ووکامرسی خود را دریافت کنید. این افزونه به این منظور است که بتوانید تغییرات لازم برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و داده های صحیح هفتگی را دریافت کنید.

جمع بندی

اگر می خواهید یک فروشگاه اینترنتی پر فروش و عالی داشته باشید، باید برای ارتقاء آن تلاش کنید و آن را بهینه و فعال کنید. برای این منظور باید بدانید که چه زمانی برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس تان مناسب است. به همین خاطر باید داده های هفتگی فروشگاه ووکامرس خود را بر طبق مطالب بالا که در اختیار شما قرار داده ایم دریافت و برنامه ریزی نمایید و یا نیز می توانید از افزونه ووکامرسی iThemes Sales Accelerator استفاده کنید. این کار ها باعث بهبود فروشگاه ووکامرس تان و نیز افزایش فروش می شود.

امیدوارم مطالب بالا توانسته باشد در افزایش فروش فروشگاه ووکامرستان کمکتان کند. موفقیت شما آرزوی همیشگی ماست…

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

استفاده از پروتکل OEmbed در ابزارک متن وردپرس

ترفندهای htaccess برای وردپرس

ایجاد سیستم پشتیبانی از طریق چت در وردپرس

گوتنبرگ وردپرس چیست؟