سلام در این مقاله به محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس می پردازیم.آیا می خواهید در وبسایت خود مطلب یا برگه ای خصوصی و رمزدار داشته باشی؟و مطالب و برگه هایی را تنها برای کاربران و اعضای وسایت خودتان ایجاد کنید. وردپرس به عنوان یک پلتفرم انتشار مطالب تنظیماتی برای انتشار مطالب دارد که بساری از وبمستران این تنظیمات را نادیده می گیرند.

محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس

در قسمت ویرایشگر مطالب یا برگه گزینه ای با به اسم ” نمایانی ” قابل مشاهده است. به صورت پیش فرض این گزینه عمومی تنظیم شده است. اگر روی ویرایش آن کلیک کنید، مواردی را مانند رمزدار و خصوصی را مشاهده می کنید. با انتخاب گزینه رمزدار، می توانید از مطالب یا برگه خود محافظت کنید. فقط کاربرانی می توانند این مطالب را مشاهده کنند که رمز عبور را بدانند.

برای رمزگذاری مطالب اول به بخش انتشار مطالب بروید مانند تصویر زیر:

محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس
محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس

و مانند تصویر زیر رمزی را برای مطالب انتخاب کنید.

محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس
محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس

تفاوت مطالب رمز دار با مطالب خصوصی چیست؟

نوشته ی رمز دار همانطور که در بالا هم راجع به آن توضیح داده شد، توسط افرادی که رمز عبور مطلب را در اختیار دارند، قابل مشاهده است. اما یک نوشته ی خصوصی، فقط و فقط برای شما و اشخاصی که دسترسی مستقیم به دیتابیس داشته باشند قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین خیلی کم پیش خواهد آمد که شما نیازی به خصوصی کردن یک نوشته پیدا کنید.

مخفی سازی مطالب محافظت شده از صفحه اصلی وردپرس

مطالب محافظت شده در وردپرس در بین مطالب وبسایت و در قسمت آرشیو مطالب نمایش داده می شوند. اگر شما می خواهید این مطالب را کاملا مخفی کنید، باید کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس و یا افزونه های خاص سایت کپی کنید:

بیشتر بدانید:  افزونه‌ای برای ارسال هدیه محصولات در ووکامرس

مطالب محافظت شده در صفحه اصلی وردپرس و یا آرشیو مطالب نمایش داده نمی شود. در این حالت شما باید آدرس و رمز عبور این مطالب را برای کاربرانی که می خواهید ارسال کنید.

امیدواریم مطلب محافظت با رمز از برگه ها و مطالب در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرسویدیو آموزشی