سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به آموزش محافظت از آدرس ایمیل وردپرس می پردازیم.محافظت از آدرس ایمیل وردپرس از مسائل مهمی است که برای هر سایت وردپرسی می‌تواند مشکل ایجاد کند. و حجم ایمیل‌های اسپم را افزایش می دهد. خیلی از افراد هستند که با نرم‌افزارهای جمع‌آوری ایمیل از سطح وبسایت‌ها اقدام به جمع آوری ایمیل‌ها می کند و شروع به ارسال ایمیل‌های ناخواسته و اسپم می‌کند که معنای اسپم است.

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس در مقابل اسپمر وردپرس یکی از بزرگترین مشکلات که همه کاربران وردپرسی با آن روبرو هستند. حتی خلاص شدن از دست اسپمرها محدود به وردپرس نیست و همه کاربران را در سطح اینترنت مورد تهدید هستند. کافی است تا ایمیل خود را در قسمتی از محتوای نظرات وردپرس، محتوای یک صفحه از وبلاگ و… درج کنید تا اسپمرها ایمیل شما را پیدا کند و شروع به ارسال ایمیل اسپم کند. ایمیل‌هایی که علاوه بر اسپم میتوانند امنیت شما را هم تحت الشعاع قرار دهند و با ایجاد فایل‌های مخرب سعی در سوء استفاده کنند.

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس با افزونه Email Encoder Bundle

پلاگین Email Encoder Bundle – Protect Email Address برای دیکد کردن ایمیل در وردپرس است که با استفاده از آن می توانید اقدام به محافظت از ایمیل‌های خود در وردپرس کنید.این پلاگین در مخزن وردپرساست و تاکنون موفق به کسب بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴۰۷ شده است که با استفاده از آن میتوانید اقدام به دیکد کردن ایمیل در وردپرس کنید و ازتمام ایمیل‌هایی که در نوشته‌ها، برگه‌ها، نظرات و کلیه بخش‌های وردپرس استفاده می شود به صورت دیکد شده درج شوند تا کسانی که با استفاده از نرم افزارهای جمع آوری ایمیل اقدام به جمع کردن ایمیل از وبسایت ها می‌کنند بتواند به مشاهده و دریافت ایمیل‌ها نباشند و به همینطور بتواند از ارسال اسپم در وردپرس جلوگیری کند.

بعد از نصب و فعال سازی پلاگین مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Email Encoder Bundle در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

سربرگ main setting

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس
محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

Choose what to protect: در این بخش قادر خواهید بود تا نوع محافظت از ایمیل‌های خود را که در سه حالت می‌باشند را انتخاب کنید. که به ترتیب به صورت زیر می‌باشند.

  • محافظت از ایمیل‌هایی که با استفاده از تگ a لینکدار شده‌اند
  • جایگذاری ایمیل‌ها به صورت ایمیل محافظت شده
  • جایگذاری ایمیل‌های موجود در فیلدهای مختلف با ایمیل محافظت شده
بیشتر بدانید:  نمایش تصاویر اینستاگرام در وردپرس

Apply on: در این بخش می‌توانید انواع صفحات و پست‌تایپ دلخواه خود را که در آنها از ایمیل استفاده شده است را تعیین کنید تا محافظت شوند که شامل مواردی همچون نوشته و برگه، نظرات و ابزارک‌ها می‌باشند.

سربرگ Additional Settings

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس
محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

Choose protection method: از این بخش قادر خواهید بود تا نوع محافظت ایمیل وردپرس را انتخاب کنید که در سه نوع JS Rot۱۳، JS Escape و Html Encode می‌باشند.

Exclude posts: با استفاده از این فیلد قادر خواهید بود تا نوشته و یا برگه‌های دلخواهی را تعیین کنید تا محافظت ایمیل در آنها غیرفعال شود. برای این مورد کافی است تا ID نوشته و یا برگه مورد نظر را در آن وارد کرده و هر آی‌دی را با کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید.

Use shortcodes in widgets: با فعال کردن این گزینه امکان استفاده از شورت کد برای محافظت از آدرس ایمیل وردپرس فراهم شده و در ابزارک‌های متنی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

Use deprecated names: با استفاده از این بخش نیز می‌توانید از شورت‌کدهای موجود در ابزارک خود استفاده کنید.

سربرگ RSS settings

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس
محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

Protect emails in RSS feeds: با فعال کردن این گزینه آدرس ایمیل‌های موجود در RSS سایت نیز محافظت شده و هرگاه کاربرانی که مطالب را از طریق RSS دنبال می‌کنند بر روی آن کلیک کنند به آدرس مستقیم ایمیل دسترسی نخواهند داشت.

Remove shortcodes from RSS feeds: با استفاده از این گزینه شورت‌کدهای موجود در فید وردپرس حذف خواهند شد.

سربرگ Admin Settings

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس
محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

Check “succesfully encoded”: با فعال کردن این گزینه هرگاه ایمیلی با موفقیت محافظت شود پیغامی برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

Choose admin menu position: با استفاده از این گزینه نیز قادر خواهید بود تا منوی افزونه را در بخش تنظیمات به عنوان زیر منو قرار داده و یا اینکه همچنان در حالت پیشفرض در منوی اصلی پیشخوان آن را مشاهده کنید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

مشاهده آمار بازدید در وردپرس

ارسال خبرنامه در وردپرس

ساخت ابزارک پیشرفته ی تبلیغات

قالب رزرو هتل و آژانس تراولو

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرس وبلاگیقالب وردپرس رایگانویدیو آموزشی