سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش کپی سریع برگه ها در وردپرس می پردازیم.زمانی که وبسایت وردپرسی خودتان را طراحی می‌کنید، به صورت قطعی با برگه ها و مطالب و امکانات و ویژگی های وردپرس این کارو میکنید.این دو مورد مهم ترین قسمتها برای طراحی و سفارش سازی قالب است. خب بعضی اوقات پیش میاد که طراحی چندین برگه یکسان هست وفقط میخواید چندین آیتم را تغییر دهید.بدین شکل، بهتر است برای بالایی سرعت عمل خود از برگه ها کپی کرده و آنها را ویرایش کنید.

کپی سریع برگه ها در وردپرس

یکی از کمبودهایی که ممکن است در وردپرس احساس شود قابلیت کپی سریع برگه در وردپرس است که در حالت عادی چنین امکاناتی فعال نمی‌باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید تا تنها با یک کلیک ساده یک نسخه کپی از محتوای برگه و مطالب وبسایت وردپرسی خود تهیه کنید و دیگر نیازی به کپی دستی و وارد کردن عنوان برگه و سایر اطلاعات آن نداشته باشید. شاید فکر کنید که این قابلیت بیشتر در چه جایی کاربرد دارد، در پاسخ به این سوال می‌توان به وبسایت‌هایی اشاره کرد که دارای محتوایی یکسان با کمی تغییرات ریز است. بدین ترتیب می‌توانید با استفاده از این افزونه به آسانی یک نسخه کپی از محتوای برگه خود داشته باشید و سپس تغییرات کمی که در هر برگه لازم است اعمال کنید را با ویرایش آن انجام دهید و زمان خود را مدیریت کنید.

کپی سریع برگه ها در وردپرس با افزونه Duplicate Page

افزونه‌ای که قصد میخواهیم به شما معرفی کنیم آن را عنوان Duplicate Page در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاالان توانسته است تا بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را داشته باشد که با استفاده از آن میتوانید کپی برگه‌های وبسایت وردپرسی خود خواهید بود.

بیشتر بدانید:  غیر فعال سازی خطاهای php در وردپرس
کپی سریع برگه ها در وردپرس
کپی سریع برگه ها در وردپرس

نصب و فعال سازی افزونه Duplicate Page

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مطابق تصویر زیر منویی با عنوان Duplicate Page در قسمت تنظیمات وبسایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

کپی سریع برگه ها در وردپرس
کپی سریع برگه ها در وردپرس

در این بخش تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید، سه گزینه در آن وجود دارد، که آنها را بررسی میکنیم:

Duplicate Post Status: در این بخش تعیین کنید صفحه دلخواهتان در چه وضعیتی کپی شود.

Redirect to after click on Duplicate This Link: در این بخش تعیین کنید صفحه کپی شده به کجا هدایت شود.

Duplicate Post Suffix: در این بخش یک پسوند برای صفحه کپی شده تعیین کنید تا به راحتی بتوان صفحه اصلی را از صفحه کپی شده تشخیص داد.

برای کپی گرفتن از برگه‌های وردپرس مانند تصویر زیر به صفحه برگه‌ها مراجعه کرده و بر روی گزینه duplicate this کلیک کنید و چند لحظه منتظر بمانید.

کپی سریع برگه ها در وردپرس
کپی سریع برگه ها در وردپرس

بعد از کلیک بر روی این گزینه برگه مورد نظر به همراه کلیه محتوا و سایر فیلدهای دیگر از جمله قالب سفارشی برای نمایش برگه و… ساخته خواهد شد که در تصویر نمونه آن را مشاهده می‌کنید.

کپی سریع برگه ها در وردپرس
کپی سریع برگه ها در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید برگه مورد نظر که در تنظیمات آن را در حالت پیش‌نویس تعیین کرده بودم یک نسخه از آن کپی شده است. که در عنوان آن نیز عبارت کپی اضافه شده است.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

حذف نام نویسنده و تاریخ نوشته در مطالب

استفاده از چک باکس مطلب در وردپرس

ایجاد نوار اطلاع‌ رسانی در وردپرس

قالب مد و فشن وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: افزونه تجاری وردپرس ویدیو آموزشی افزونه رایگان وردپرس