یکی از مهم ترین موارد در یک سایت اینترنتی امنیت آن می باشد. سایت های وردپرسی نیز، از لحاظ امنیت یکی از بهترین سایت ها شناخته شده اند و از این نظر محبوبیت بالایی در بین مدیران دارد و ما تیک تمی ها پیش تر روش ها و افزونه های بسیاری را برای امنیت وردپرس آموزش داده ایم. اما وجود برخی از پوشه ها و فایل های اصلی در وردپرس باعث می شود تا کاربران با مشاهده سورس وب سایت شما به راحتی قادر به تشخیص نوع سیستم مدیریت محتوای شما باشند. سپس با این کار می توانند با انتخاب بهترین روش نفوذ و تشخیص دادن نوع سیستم مدیریت محتوا به سرعت وب سایت شما را هک کنند. اکنون برای حل این مشکل قصد داریم با استفاده از افزونه تغییر مسیر پوشه های اصلی در وردپرس امنیت وردپرس را چندین برابر کنیم. در ادامه برای آشنایی با افزونه با ما همراه باشید…

آشنایی با افزونه تغییر مسیر پوشه های اصلی در وردپرس

با استفاده از افزونه WP Hide & Security Enhancer می توانید مسیر فایل های اصلی وردپرس، صفحه ورود به وردپرس، تم ها و افزونه ها را تغییر دهید. با این کار کسی متوجه نخواهد شد که شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید. این افزونه کاربردی بیش از ۳۰,۰۰۰ نصب موفق و فعال را در مخزن وردپرس به ثبت رسانیده است. می توان گف این رقم محبوبیت افزونه را شاهد است. کاربران این افزونه حرفه ای امتیاز ۴/۴ را از ۵ به آن اخصاص داده اند.

تغییر مسیر

برخی از امکانات افزونه WP Hide & Security Enhancer

  • مسدود کردن آدرس های آپلود پیش فرض وردپرس
  • سفارش کردن آدرس پنل مدیریت وردپرس
  • مسدود کردن آدرس پیش فرض ورود به سیستم wp-login.php
  • مسدود کردن آدرس پیش فرض ادمین وردپرس
  • مسدود کردن پوشه پیش فرض wp-content
  • حذف متا wlwmanifest
  • حذف نسخه وردپرس
  • مسدود کردن دسترسی مستقیم به پوشه های وردپرس
  • تغییر نام فایل wp-login.php
  • غیرفعال کردن شکلک ها و کدهای ضروری جاوا اسکریپت

نصب و فعال سازی افزونه تغییر مسیر پوشه های اصلی در وردپرس

افزونه WP Hide & Security Enhancer را از انتهای مقاله به صورت رایگان دریافت نمایید و در وردپرس خود فعال کنید. سپس در پیشخوان وردپرس و در منوها بخشی با عنوان WP Hide مشاهده خواهید کرد. برای سفارشی سازی تنظیمات افزونه بر روی این گزینه کلیک کنید.

بخش Meta

تغییر مسیر

شما می توانید متاهای اصلی مربوط به وردپرس خود را که در سورس کدهای سایت مشاهده می شود را در این بخش پنهان کنید. گزینه های این بخش:

Remove WordPress Generator Meta: متاتگ های اصلی وردپرس، نظیر تگ های Wp-content را از آدرس فایل ها و به طور کلی از هسته وردپرس با استفاده از این بخش حذف کنید.

بیشتر بدانید:  آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت

Remove Other Generator Meta: با فعال کردن این گزینه می توانید کد های فرعی مربوط به وردپرس را غیر فعال کنید.

Remove Shortlink Meta: شورت کد مربوط به صفحات و مطالب وردپرس خود را در این بخش غیر فعال کنید. این نوع URL به صورت site.com/p=17 در دسترس است که می توانید با استفاده از این افزونه نوع آن را تغییر دهید.

Remove DNS Prefetch: در این بخش نیز می‌توانید DNSهای داخلی مربوط به وردپرس را در این بخش غیر فعال کنید.

Disable output the REST API link tag into page header: کد های مربوط به وردپرس را که در سربرگ (Header) سایت شما قرار می گیرند را با استفاده از این بخش حذف کنید.

Remove rsd_link Meta: تگ rsd_link را از سورس سایت وردپرسی خود برای تغییر مسیر پوشه های اصلی در وردپرس را با استفاده از این بخش حذف کنید.

Remove adjacent_posts_rel Meta: تگ adjacent_posts_rel را از سورس سایت وردپرسی خود را با استفاده از این بخش حذف کنید.

Remove profile link: لینک‌های مربوط به پروفایل نویسندگان وردپرس را که به صورت site.com/author/admin نمایش داده می‌شود را با استفاده از این بخش تغییر دهید.

بخش Rewrite

تغییر مسیر

با استفاده از این بخش نیز می‌توانید مسیر فایل های وردپرس و افزونه های خود را تغییر دهید تا امنیت سایت شما تامین شود. گزینه های این بخش:

Wp content: آدرس فایل هایی که در مسیر wp-content قرار دارند را را با استفاده از این بخش تغییر دهید.

New Content Path: آدرسی را که می خواهید فایل های این مسیر در آن قرار بگیرند را در این بخش وارد کنید و تغییر مسیر پوشه های اصلی در وردپرس را فراهم کنید.

Block wp-content URL: برخی از آدرس های مربوط به وردپرس خود را با استفاده از این بخش تغییر دهید.

جمع بندی

مدیر هر وب سایتی دوست دارد امنیت سایت خود را با استفاده از هر روشی بالا ببرد. مدیر سایت های وردپرسی نیز چنین هستند. در این مقاله ما به شما افزونه را معرفی نمودیم تا با استفاده از آن بتوانید مسیر پوشه های اصلی در وردپرس خود را تغییر دهید تا امنیت وب سایت خود را بالا ببرید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم با استفاده از این افزونه امنیت سایت وردپرسی شما چندین برابر شود.

شاد و پیروز باشید…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 

مطالب مرتبط:

چگونه توابع سفارشی را به وردپرس بیافزاییم؟

نمایش دکمه سبد خرید در منو وردپرس

افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

نمایش بنر به صورت شناور در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: ویدیو آموزشیافزونه تجاری وردپرسخدمات پشتیبان وردپرس