سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش حذف منو از پیشخوان وردپرس می پردازیم. دقیقا بعد از انتشار نسخه ۳.۱ وردپرس بود که امکان شخصی سازی لینک‌های آن در پیشخوان وردپرس ساخته شد تا با استفاده از ان بتوان منو و یا زیر منوی دلخواهی را از پیشخوان وردپرس مخفی کرد.

همانطور که می‌دانید بعضی از افزونه‌ها هستند که زیر منوهای زیادی را در منوی خود دارند که در بیشتر مواقع نیازی به آنها نیست و حتی سری هم به آن نمی‌زنید،ما در این آموزشمی خواهیم تا شما را با نحوه شخصی سازی و حذف منوی دلخواه در پیشخوان وردپرس بپردازم.

 حذف منو از پیشخوان وردپرس
حذف منو از پیشخوان وردپرس

حذف منوهای پیشخوان وردپرس

برای حذف منوهای پیشخوان وردپرس دو روش را در این آموزش با هم بررسی خواهیم کرد. روش اول برای حذف منوهای پیش فرض وردپرس کاربرد دارد و روش دوم استفاده از افزونه ای است که برای حذف منوهای پیش فرض کاربردی ندارد اما برای شخصی سازی آن استفاده می شود.

آموزش حذف منو از پیشخوان وردپرس

برای انجام اینکار لازم است تا از طریق فایل فانکشن قالب خود اقدام کنید، بنابراین وارد ویرایشگر قالب خود شده و فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کنید و کدهای زیر را در آن کپی کنید.

در کد بالا همانطور که مشاهده می‌کنید به فایل فانکشن وردپرس گفته شده است تا منوی مربوط به رسانه وردپرس که با آدرس (slug) که با عنوان upload.php تعرف شده است را از پیشخوان وردپرس مخفی کند. لذا برای اینکه منوی دلخواه خود را از پیشخوان وردپرس مخفی کنید کافی است تا لینک یکتای مربوط به منوی اصلی آن را به جای upload.php در کد گفته شده قرار داده و آن را ذخیره کنید.
ولی برای اینکه بخواهید تا زیر منویی را نیز از پیشخوان وردپرس حذف کنید لازم است تا از کد دوم که در زیر آن را مشاهده می‌کنید استفاده کنید. در این کد مشابه کد قبلی به جای menu_slug آدرس مربوط به منوی اصلی و به جای submenu_slug آدرس زیرمنوی آن را وارد کنید.

اگر منوی مورد که میخواهید حذف کنید چندین زیرمنو داشته باشد نیز کافی است تا بین آنها یک کاراکتر کاما قرار داده و سایر زیر منوها را مانند نمونه فوق درج کنید.

بیشتر بدانید:  چگونه ویرایشگر گوتنبرگ را غیر فعال کنیم؟ | غیرفعال کردن ادیتور جدید وردپرس

شخصی سازی منوهای پیشخوان وردپرس

افزونه ای که برای شخصی سازی و حذف منوهای پیشخوان وردپرس به ما کمک می کند با نام Admin Menu Editor در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه با بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نصب فعال، امتیاز ۴.۷ را کسب کرده است. برای شخصی سازی و حذف منوهای پیشخوان وردپرس کافی است با کلیک روی دکمه زیر افزونه Admin Menu Editor را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نصب افزونه ها در ودپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن نمایید.

امیدواریم مطلب آموزش حذف منو از پیشخوان وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید

 

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

۲۱ نکته مهم برای بالا بردن سئو سایت در وردپرس و ایجاد پست های جذاب

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرسسئو وردپرسویدیو آموزشی